Data modyfikacji:

Zrogowaciały naskórek – jak się go pozbyć?

Twoje stopy nie są gotowe na sezon letni? Spokojnie – zrogowaciały naskórek to problem, który można zwalczyć w domowym zaciszu. Wystarczą odpowiednie kosmetyki, a bez obaw będziesz mogła wskoczyć w upragnione sandałki. Sprawdź, jak zaplanować domowe spa dla stóp!
Zrogowaciały naskórek
Przez jesień i zimę chowasz je w ciepłych skarpetkach i obuwiu, a wiosną zauważasz, że nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Brzmi znajomo? Stopy wymagają pielęgnacji przez cały rok, nie tylko przez kilka miesięcy! Ale spokojnie – mamy dla ciebie plan błyskawicznej pielęgnacji, która przywróci im piękny wygląd. Dowiedz się, jak usunąć zrogowaciały naskórek na piętach!

Zrogowaciały naskórek – skąd się bierze?

Rogowacenie naskórka na stopach to naturalny proces, zachodzący wskutek długotrwałego nacisku wywołanego chodzeniem lub noszeniem obuwia. Skóra stóp jest niemal całkowicie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego szybko się przesusza i pokrywa martwymi komórkami naskórka, które pełnią funkcję ochronną dla delikatnych tkanek. Ponadto na nadmierne rogowacenie stóp narażone są osoby, które często chodzą, uprawiają sport, noszą buty na wysokich obcasach.

Aby stopy prezentowały się pięknie przez cały rok, należy dbać o nie regularnie. Jednak spokojnie – nawet jeśli zaniedbałaś je w okresie jesienno-zimowym, zdążysz doprowadzić je do ładu przed sezonem na klapki i sandały.

Co na zrogowaciały naskórek? Ratunek dla stóp

Aby pozbyć się zrogowaceń, nie musisz od razu odwiedzać kosmetyczki lub podologa. Wypróbuj domowe metody – wystarczą sprytne triki i odpowiednie produkty!
  • Jak usunąć zrogowaciały naskórek na piętach? Użyj pumeksu!
Pumeks i tarka do stóp to twoi sprzymierzeńcy. Warto stosować je nawet codziennie – wystarczą 1-2 minuty, by zmiękczyć zrogowaciałe stopy. Jeśli naskórek jest bardzo twardy, przed użyciem tarki zmiękcz stopy, mocząc je w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli przez około 10 minut.

Pamiętaj jednak, aby pocierać stopy z wyczuciem. Zbyt intensywne ścieranie naskórka może przynieść odwrotne efekty.

Skarpetki złuszczające na zrogowaciały naskórek

Nie chcesz codziennie mocować się z tarką? Istnieje szybszy sposób na zrogowaciały naskórek, a jest nim maseczka złuszczająca do stóp. Produkt ten stał się prawdziwym hitem już kilka lat temu, a to dlatego, że pozwala praktycznie bez wysiłku pozbyć się wszystkich zrogowaceń.
Maseczki do stóp zawierają kwasy kosmetyczne działające keratolitycznie. Mają postać foliowych skarpetek, które należy założyć na około godzinę, a następnie dokładnie umyć stopy. Skóra zacznie intensywnie złuszczać się po upływie 4-7 dni. Maskę złuszczającą do stóp możesz stosować raz w miesiącu.

Krem z mocznikiem na zrogowaciały naskórek

Aby stopy były miękkie i gładkie, regularnie stosuj krem z wysoką zawartością mocznika. Substancja ta ogranicza rogowacenie naskórka. Po aplikacji kremu, warto nałożyć bawełniane skarpetki, które wspomogą wchłanianie kosmetyku.

Kąpiel w mleku i sodzie na zrogowaciałe pięty

Rewelacyjne efekty uzyskasz, urządzając swoim stopom kąpiel w ciepłym mleku z dodatkiem jednej łyżeczki sody oczyszczonej. Soda doskonale zmiękcza stopy i wspomaga usuwanie martwego naskórka, z kolei mleko działa kojąco i nawilżająco.

Zrogowaciały naskórek na stopach? To nie problem!

Nawet bardzo zaniedbane stopy możesz doprowadzić do ładu, stosując sprawdzone, domowe metody. Liczy się systematyczność! Wypróbuj nasze sposoby na suche i zrogowaciałe pięty, by móc cieszyć się z letnich sandałków!
<iframe width="99%" height="440" src="https://www.youtube.com/embed/Od_FRwyPhZI" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Autorka: Joanna Stanuch