Data publikacji:

6 sposobów na rozdwajające się paznokcie

Twoje paznokcie się rozdwajają? Może być to oznaką niedoborów witamin lub efektem złej ich pielęgnacji. Wystarczy jednak odpowiednio o nie zadbać, aby paznokcie ponownie były piękne, a dłonie stały się Twoją wizytówką.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go w Internecie.

1. Wybierz odpowiedni zmywacz

Zmywacze zawierające aceton sprawiają, że płytka staje się wysuszona i łamliwa. Sięgnij po zmywacz, który nie zawiera acetonu.

2. Dbaj o dłonie

Regularnie używaj kremu, który nie tylko pielęgnuje skórę dłoni, ale również wzmacnia płytki paznokci. Kup kilka tubek kremu i postaw go na przykład w łazience, przy łóżku, na biurku w pracy oraz koło płynu do zmywania naczyń tak, byś miała go zawsze pod ręką.

Krem do rąk i paznokci, 5 zł

3. Kup nowy pilnik

Zrezygnuj z używania metalowych pilniczków do paznokci. Powodują one uszkodzenia płytki, a to sprzyja rozdwajaniu się paznokci. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie pilnik szklany lub tekturowy.

4. Jedz drożdże

Spożywanie drożdży to sprawdzony sposób na rozdwajające się paznokcie. Spróbuj wzmacniającego koktajlu, który co prawda nie jest zbyt smaczny, ale dobrze działa nie tylko na paznokcie, ale również cerę i włosy. Wystarczy rozpuścić trochę suszonych drożdży w letnim mleku.

5. Zadbaj o dietę

Jeśli Twoje paznokcie rozdwajają się, prawdopodobnie brakuje Ci witamin A, D, E, H i B oraz cynku. Dzięki zmianie diety będziesz mogła poradzić sobie z tym problemem. Do swojego codziennego menu dodaj na przykład więcej jajek, wątróbki, drożdży, marchwi, otrębów i płatków owsianych. Część wymienionych witamin najlepiej rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego nie zapominaj na przykład o sosie do sałatki zrobionym na bazie oliwy. Na deser wybieraj owocowe galaretki. Żelatyna wzmacnia bowiem płytkę paznokcia.

6. Chroń swoje dłonie

Podczas sprzątania i zmywania używaj gumowych rękawic, aby Twoje dłonie i paznokcie nie miały bezpośredniego kontaktu ze szkodliwymi detergentami.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz