Data modyfikacji:

Parafina na dłonie - jak wykonać zabieg w domu?

Domowe porządki, mróz, zmiana temperatur – wszystko to powoduje, że skóra naszych dłoni potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Skutecznym sposobem na przywrócenie jej zdrowego wyglądu jest zabieg parafinowy. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy wykonać go samodzielnie w domowym zaciszu.

Wszystko, czego potrzebujemy do przeprowadzenia zabiegu to rondelek, rękawiczki lub woreczki foliowe, ręcznik, tłusty krem do rąk, parafinę oraz ewentualnie dodatkowe ampułki odżywcze.

Od czego zacząć?

Zabieg parafinowy na dłonie powinnyśmy zacząć od dokładnego peelingu w celu pozbycia się martwego naskórka. Aby skóra dobrze chłonęła wszystkie składniki, warto poświęcić chwilę na jego staranne wykonanie.

Na grafice: 1. Peeling do dłoni cukrowy Paloma, 9,09 zł; 2. Peeling do dłoni Farmona, 44 zł; 3. Peeling do dłoni APIS, 33

Więcej peelingów do dłoni znajdziesz TUTAJ.

Po takim przygotowaniu możemy już przejść do właściwego zabiegu.

Krok 1

W rondelku rozpuszczamy parafinę w gorącej wodzie. Należy zrobić to ostrożnie, ponieważ parafina jest produktem łatwopalnym. Kilogramowe opakowanie powinno nam starczyć na około 15 zabiegów.

Więcej ofert parafiny kosmetycznej znajdziesz TUTAJ.

Kiedy uzyska ona płynną konsystencję, odstawiamy ją do ostygnięcia. W celu łatwiejszej aplikacji parafiny na dłonie możemy przelać ją do opłukanego wcześniej zimną wodą szerokiego naczynia. Gdy na powierzchni mieszanki pojawi się „kożuszek”, możemy przejść do dalszego przygotowania rąk.

Dla pewności warto jednak sprawdzić dodatkowo na przedramieniu czy parafina nie jest za gorąca.

Krok 2

Na dłonie nakładamy grubą warstwę tłustego kremu.

Krok 3

Teraz możemy już przejść do włożenia rąk do parafiny. Wkładamy, czekamy aż parafina zastygnie i powtarzamy czynność kilka razy.

Krok 4

Ręce wkładamy do foliowych rękawiczek (ewentualnie woreczków) oraz owijamy dokładnie ręcznikiem dla podtrzymania temperatury. Pozostawiamy na 15-20 min.

Krok 5

Zdejmujemy parafinę za pomocą kolistych ruchów w kierunku palców.

Parafina choć sama w sobie nie nawilża to po aplikacji tworzy warstwę ochronną, która zamyka wilgoć w skórze. Jej zaletą jest długie utrzymywanie ciepła, dzięki czemu pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.

Dla spotęgowania efektów zabiegu przed posmarowaniem dłoni kremem, możemy wetrzeć w nie specjalne ampułki odżywcze, które wzmocnią cały efekt kuracji.

Autor: Natalia Malko