Data modyfikacji:

8 trików przydatnych przy malowaniu paznokci

Zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Uwielbiamy intensywne kolory na paznokciach i często je malujemy, dlatego postanowiłyśmy podzielić się z Wami kilkoma zaskakująco prostymi trikami, które ułatwią manicure.

1. Użyj wazeliny

Przed nałożeniem lakieru nałóż wazelinę na skórki wokół paznokci. Dzięki temu jeśli przez przypadek wyjedziesz poza linię paznokcia z łatwością usuniesz stamtąd lakier.

2. Odtłuść paznokcie

Przed malowaniem możesz odtłuścić paznokcie - dzięki temu lakier lepiej będzie się trzymał. Kosmetyczki w swoich gabinetach mają specjalne odtłuszczacze, ale w domu możesz użyć do tego celu na przykład spirytus.

3. Ogrzej lakier w dłoniach

Przed pomalowaniem paznokci ogrzej przez chwilę lakier w dłoniach. Dzięki temu łatwiej będzie Ci go wymieszać.

4. Użyj pędzelka do korekty

Jeśli wyjechałaś lakierem poza płytkę paznokcia, użyj malutkiego pędzelka zamoczonego w zmywaczu do paznokci, by usunąć ślady. Będzie dużo bardziej precyzyjny niż patyczek do uszu!

5. Nakładaj dwie warstwy lakieru

Dwie, cienkie warstwy lakieru przetrwają dłużej niż jedna, za to gruba warstwa. Pamiętaj, aby przed nałożeniem drugiej warstwy zaczekać aż pierwsza dobrze wyschnie.

6. Użyj białego lakieru

Chcesz wyeksponować kolor? Użyj białego lakieru do paznokci jako bazy!

7. Spraw, by kolor się trzymał

Prosty, domowy sposób na to, by kolor trzymał się dłużej - przed pomalowaniem paznokcie zamocz bawełniany wacik w occie i przejedź nim po paznokciach.

8. Kolorowe kropki

Masz ochotę na domowy manicure w kolorowe kropki? Wbij szpilki w gumki od ołówków, zamaczaj je w lakierze i w ten sposób twórz wzór na paznokciu.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz