Data modyfikacji:

Frezarka JD 500 czy JD 700? Którą wybrać?

Sposób wykonywania manicure dynamicznie się zmienia, dzięki czemu producenci wprowadzają na kosmetyczny rynek coraz więcej produktów i urządzeń do stylizacji. Jednym z najnowszych sprzętów wykorzystywanych do wykonania manicure jest frezarka. Chociaż frezarka na liście niezbędnych urządzeń do paznokci pojawiła się stosunkowo niedawno, to już posiada spore grono wielbicieli, którzy nie wyobrażają sobie pełnej stylizacji paznokci bez jej wykorzystania. Frezarka znacznie przyśpiesza niektóre procesy podczas manicure, dlatego swoje zastosowanie odnalazła także w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Frezarki to urządzenia, które coraz częściej znaleźć można także w prywatnych domach.

frezarka

Frezarka do manicure – dlaczego warto ją mieć?

Frezarka do manicure to sprzęt, z pomocą którego można wykonać w szybkim czasie wiele różnych czynności. Frezarkę można wykorzystać do skracania długości paznokcia, nadania mu odpowiedniego kształtu, z jej pomocą można pozbyć się starej stylizacji, nawet tej bogatej w ozdoby, oraz przygotować płytkę do ponownego nakładania lakieru, żelu lub innych preparatów. Frezarka do paznokci to bardzo bezpieczny sprzęt, którym z powodzeniem można wykonać manicure na sobie. Odpowiednie użytkowanie frezarki nie grozi zranieniem i zniszczeniem płytki paznokcia oraz skóry wokół. Najczęściej frezarka posiada wiele wymiennych frezów, które są przystosowane do wykonywania różnych czynności.

Dobra frezarka do manicure – czym się charakteryzuje?

Dobra frezarka do manicure to podstawowe wyposażenie każdego salonu kosmetycznego, który w swojej ofercie posiada usługę stylizacji paznokci. Przed zakupem frezarki, warto wiedzieć, które parametry są kluczowe w takich urządzeniach oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę. Frezarka do użytku przez profesjonalnych stylistów paznokci powinna być przystosowana do wielu różnych materiałów, dlatego takie urządzenia często mają większą moc niż sprzęt do użytku domowego.

Najlepszym wyborem do salonu są frezarki o mocy nie mniejszej niż 90 W oraz z możliwością ładowania poprzez kabel. Frezarki na baterie nie są praktyczne podczas profesjonalnego użytkowania oraz zazwyczaj posiadają mniejszą moc. Aby poprawnie wykonywać stylizacje z użyciem frezarki, należy znać technikę jej używania oraz proces wykonywania zabiegów.

Opracowując skórki oraz zdejmując warstwę starego lakieru lub żelu z paznokci, należy ostrożnie korzystać z frezarki, wykorzystując do tego odpowiednią moc nacisku. Zbyt mocne przyciśnięcie urządzenia do płytki paznokcia może skutkować jej przepiłowaniem lub uszkodzeniem macierzy paznokcia. Oferta urządzeń do pielęgnacji paznokci jest bogata we frezarki różnych marek oraz o różnym przeznaczeniu. Aby wybrać najlepszą dla siebie frezarkę, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych cech:

  1. Moc frezarki powinna być na tyle duża, aby urządzenie radziło sobie ze ściąganiem stylizacji żelowych i akrylowych. Popularna wśród stylistów paznokci teoria mówi, że im większa moc frezarki, tym lepiej. 
  2. Rączka w takim urządzeniu powinna mieć funkcję blokady frezu TWIST-LOCK, a także odpowiednią stabilizację, która zapobiega nadmiernym drganiom frezarki. 
  3. Dobrze, jeśli frezarka posiada zmienne obroty prawo-lewo. 
  4. Dobre frezarki charakteryzują się dużym zakresem obrotów, najlepiej od 0 do 30 000 obrotów na minutę.

Czym się różni frezarka JD 500 od JD 700?

Wybierając frezarkę, warto zdecydować się na oryginalne egzemplarze znanych w świecie kosmetycznym marek. Frezarki JD 500 oraz JD 700 to znane i polecane urządzenia, które sprawdzą się zarówno w profesjonalnych salonach, jak i w prywatnych, domowych kosmetyczkach. Oferta urządzeń kosmetycznych bogata jest w wiele frezarek w różnych cenach, niestety część z dostępnych urządzeń to słabej jakości sprzęt, najczęściej inspirowany najlepszymi urządzeniami.

Aby mieć pewność, że kupowany przedmiot jest oryginalny i najlepszej jakości, warto zwrócić uwagę na takie elementy jak logo oraz numer seryjny, który nadawany jest indywidualnie każdemu urządzeniu tego typu. Frezarki JD 500 i JD 700 to urządzenia, które posiadają niemal identyczne parametry. Takie frezarki sprawdzą się podczas wykonywania zabiegu manicure w zaciszu własnego domu.

Urządzenia mają moc 35 W, dlatego mogą nie poradzić sobie z twardym żelem lub wyjątkowo trudnymi do usunięcia aplikacjami na płytce paznokcia. Obie frezarki ważą około 1,5 kg i posiadają regulację obrotów prawo-lewo. Frezarki wykonują od 0 do 30 000 obrotów na minutę, a dzięki rocznej gwarancji i serwisowi pogwarancyjnemu, każde uszkodzenie sprzętu w łatwy sposób można naprawić.

Obie frezarki cieszą się dobrymi opiniami wśród użytkowników, którzy zwracają uwagę na cichą pracę urządzenia, niemal całkowite niwelowanie drgań rączki oraz posiadaną przez frezarkę funkcję TWIST-LOCK, która znacznie ułatwia pracę tym sprzętem.


Która frezarka lepsza – JD 500 czy JD 700?

Frezarki JD 500 oraz JD 700 to urządzenia ze średniej półki cenowej, które świetnie się sprawdzą podczas wykonywania stylizacji paznokci w domowych warunkach. Obie frezarki są do siebie bardzo podobne pod względem parametrów technicznych. Aby zdecydować się na jedno z tych urządzeń, warto zapoznać się z ich specyfikacją:

  • Frezarka JD 500 – urządzenie o mocy 35 W i wadze całkowitej wynoszącej 960 g, z czego rączka frezarki waży zaledwie 160 g. Takie urządzenie umożliwia prostą regulację obrotów przy pomocy przełącznika oraz możliwość zmiany kierunku pracy na zasadzie prawo-lewo. Frezarka ma rączkę z systemem TWIST-LOCK, który zapewnia blokadę frezu, a same frezy wymienia się szybko poprzez przekręcenie rączki w jedną ze stron. 
  • Frezarka JD 700 – ten sprzęt waży około 1 kg, ma moc wynoszącą 35 W, a maksymalna ilość obrotów wynosi 30 000 obrotów/minutę. Dzięki technice TWIST-LOCK wymiana frezów jest niezwykle prosta i wymaga tylko jednego ruchu, a ergonomiczna budowa całego sprzętu zapewnia komfortową i wydajną pracę.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo