Data modyfikacji:

Zmywalne farby do włosów: metamorfoza bez zobowiązań

Masz ochotę odrobinę zaszaleć i diametralnie zmienić swój wizerunek? Chcesz zaskoczyć znajomych nowym kolorem włosów, jednak nie chcesz się do niego przywiązywać? Mamy rozwiązanie idealne dla ciebie: zmywalne farby do włosów. Sprawdź, jak prawidłowo je stosować, aby uzyskać najlepsze efekty!
kolorowe włosy

Czym jest farba do włosów zmywalna po kilku myciach?

Zmywalne farby do włosów, zwane także szamponami koloryzującymi, to produkty, które nie wnikają w głąb włosa, a jedynie zmieniają jego kolor „na powierzchni”. Dzięki temu, po określonym przez producenta czasie zmywają się całkowicie, a ty możesz wrócić do wyjściowego koloru włosów.

Jak długo utrzymują się zmywalne farby? Ich trwałość zależy od składników i formuły, jaką przyjmuje kosmetyk. Na rynku znajdziesz farby do włosów zmywalne po 24 myciach, czy też farby do włosów zmywalne po pierwszym myciu, takie jak kolorowe farby do włosów w sprayu. W każdym przypadku rezultat koloryzacji nie jest permanentny, co może mieć naprawdę wiele zalet.

Zmywalne farby do włosów – dla kogo?

Tymczasowa koloryzacja może mieć wiele zastosowań. Sprawdzi się przede wszystkim u osób, które:
  • nie są pewne, czy w danym kolorze będą prezentowały się dobrze. Zmywalną farbę można zastosować przed trwałą koloryzacją, aby sprawdzić, czy dany odcień aby na pewno będzie dobrym wyborem,
  • chcą tymczasowej zmiany. Impreza karnawałowa, festiwal, bal sylwestrowy? Jest wiele okazji, aby tylko na chwilę zmienić wygląd swoich włosów i zaskoczyć przyjaciół. W takich momentach szczególnie dobrze sprawdzą się kolorowe zmywalne farby do włosów w sprayu, które możesz kupić w najbardziej fantazyjnych barwach. Zmywalna farba do włosów – różowa, zielona czy niebieska? Którą wybierzesz?

Jak stosować zmywalne farby do włosów?

Sposób aplikacji zmywalnej farby zależy od jej rodzaju.
  • Zmywalne farby, na które składa się aktywator i substancja koloryzująca, utrzymują się do około 24 myć. Należy stosować je tak, jak tradycyjne farby do włosów – nakładając na suche lub umyte pasma, a następnie odczekując około 15-20 minut. W tej grupie znajdziesz kosmetyki o naturalnych odcieniach - zmywalne farby do włosów blond, czarne, brązowe i rude.
  • Zmywalne farby w formie szamponów, czyli tzw. szamponetki stosuj tak, jak produkty myjące. Kosmetyk może zastąpić twój zwykły szampon, a przy okazji – doda twoim włosom pożądanego koloru. Efekt utrzyma się krócej, bo tylko do kilku myć.
  • Kolorowe, zmywalne farby do włosów w sprayu dają natychmiastowy efekt i silny, intensywny kolor. Wystarczy, że rozpylisz je na wybranych pasmach i staniesz się posiadaczką nawet najbardziej szalonego odcienia.
  • Farby w pudrze należy delikatnie rozsypać na pasma, a następnie – wczesać.

Pamiętaj o pielęgnacji włosów farbowanych

Przekonanie, że zmywalne farby do włosów ich nie niszczą jest błędne. Każdy produkt koloryzujący wysusza włosy (nawet, jeśli nie posiada amoniaku), dlatego po aplikacji farby zmywalnej warto zadbać o ich nawilżenie. Należy sięgać po odżywki i maski dedykowane włosom farbowanym – poza odżywieniem kosmyków, takie produkty przedłużą trwałość koloru.
Zmywalne farby do włosów to świetny sposób na chwilową metamorfozę oraz sprawdzenie, jak będziesz prezentować się w danym odcieniu. Wypróbujesz na sobie tymczasową koloryzację?

Zmywalne farby do włosów - najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymuje się zmywalna farba do włosów?
Około 24 myć.

Ile utrzymuje się szamponetka?
Około kilku myć włosów.

Ile utrzymuje się farba w sprayu do włosów?
Schodzi z włosów po jednym umyciu.
Autorka: Joanna Stanuch