Data publikacji:

Czym jest hair dusting?

Musisz pozbyć się rozdwojonych końcówek, ale nie chcesz skracać włosów? Wypróbuj hair dusting! Zabieg polega na usunięciu zniszczonych końców pasm za pomocą specjalnych nożyczek. Sprawia, że kosmyki stają się gładkie i zdrowe. Jak przebiega odkurzanie włosów i jakie ma zalety? Sprawdź!

hair dusting

Hair dusting – co to jest?

Hair dusting to zabieg fryzjerski, którego celem jest pozbycie się rozdwojonych, zniszczonych końcówek. Czasem nazywa się go również odkurzaniem lub polerowaniem włosów. Czym różni się on od klasycznego podcinania końcówek? Charakterystyczną cechą hair dustingu jest to, że nie dochodzi przy nim do skrócenia włosów. Zniszczone końce są po prostu „odkurzane” bez konieczności obcinania pasm na całej długości.

Hair dusting sprawia, że włosy stają się zdrowe i gładkie. Wyglądają lekko i świeżo, a na dodatek zachowują swoją długość. Dodatkowo zabieg nie jest wcale trudny i bardzo czasochłonny, oczywiście jeśli wykonuje go doświadczony fryzjer.

Jak przebiega zabieg hair dusting?

Hair dusting to zabieg stworzony przez amerykańskiego fryzjera i stylistę włosów, Salu Salcedo. Szybko jednak zyskał on popularność na całym świecie. Odkurzanie włosów przeprowadza się zwykle za pomocą specjalnych nożyczek lub nasadki na maszynkę do strzyżenia.

Fryzjer najpierw rozczesuje włosy i dzieli je na pasma, a później kolejno wkłada wydzielone pasma do urządzenia. Zdrowe kosmyki idealnie przylegają do maszynki, natomiast zniszczone końcówki odstają i są ścinane. Tak samo należy postępować z pozostałymi pasmami. I gotowe!

Odkurzanie włosów – zalety

Największą zaletą hair dustingu jest fakt, że pozwala uzyskać zdrowe i gładkie włosy bez konieczności ich skracania. Kondycja pasm mocno się poprawia, dzięki czemu możliwe jest dalsze ich zapuszczanie. Włosy lepiej się układają, gdyż zniszczone końcówki nie odstają w różne strony, psując fryzurę. Zabieg jest świetną, a nawet znacznie lepszą alternatywą dla podcinania końcówek.

Dla kogo jest hair dusting?

Hair dusting doskonale nadaje się dla osób, które zapuszczają włosy. Jeśli nie chcesz skracać pasm, ale masz mnóstwo rozdwojonych końcówek i chcesz przywrócić kosmykom zdrowy wygląd, rozważ odkurzanie włosów. Zabieg jednak sprawdzi się świetnie u wszystkich osób, które chcą odświeżyć fryzurę, nie skracając jej. Pozwala on uniknąć dalszych zniszczeń i rozdwajania się włosów oraz sprawia, że pasma stają się gładkie niczym tafla.

Pamiętaj jednak, że hair dusting pomoże ci jedynie w sytuacji, gdy tylko końcówki twoich włosów są zniszczone. Jeżeli pasma uległy zniszczeniom na całej długości, np. na skutek częstego prostowania lub farbowania, odkurzanie nie przyniesie pożądanego efektu. W takiej sytuacji musisz postawić na intensywną pielęgnację lub po prostu obciąć zniszczone włosy.

Jak przeprowadzić odkurzanie włosów w domu?

Odkurzanie włosów możesz spróbować przeprowadzić samodzielnie w domu. W tym celu musisz zaopatrzyć się w specjalne nożyczki, np. Split Ender PRO. Pamiętaj, aby przed zabiegiem umyć, osuszyć i dokładnie rozczesać pasma.

Podziel włosy na cienkie kosmyki, a następnie kolejno umieszczaj je na prowadnicy urządzenia. Przesuwaj powoli po paśmie. Zniszczone końcówki zostaną obcięte do specjalnej komory. Powtarzaj czynność do czasu, aż odświeżysz wszystkie włosy. W razie wątpliwości skorzystaj ze wskazówek zamieszczonych w instrukcji urządzenia.

Jak zapobiegać uszkodzeniom włosów?

Hair dusting sprawdzi się jedynie w sytuacji, gdy będziesz mieć tylko zniszczone końcówki, a nie włosy na całej długości. Dlatego koniecznie dbaj o pasma, aby były zdrowe i gładkie. Czesz je dobrą szczotką, która nie łamie kosmyków. Nie kładź się spać z mokrą głową, unikaj częstego kręcenia, prostowania i farbowania pasm.

Po każdym myciu nakładaj na włosy regenerującą odżywkę, a raz na jakiś czas przeprowadzaj zabieg olejowania lub aplikuj maskę o bogatym składzie. Dbaj o swoje pasma każdego dnia – w końcu lepiej jest zapobiegać niż leczyć!

Autorka: Olga Wacholc