Data publikacji:

Ile utwardzać hybrydę w lampie LED 48 W?

Manicure hybrydowy od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego – lakier hybrydowy jako wyjątkowo trwały i doskonale sprawdza się jako zamiennik tradycyjnego lakieru do paznokci. Przystępne cenowo akcesoria zachęcają wiele z nas do zrobienia go samodzielnie w domu. Zwracamy uwagę na odpowiednie bazy i top coaty oraz sprawdzamy jakość lakierów, tylko czy każda z nas zdaje sobie sprawę, jak istotna jest również moc lampy? Ile zatem utwardzać hybrydę w lampie LED 48 W? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w poniższych akapitach.
paznokcie hybrydowe

Lampa UV i LED – ile utwardzać? Podstawowe informacje

Każda z nas, która chociaż raz samodzielnie robiła sobie manicure hybrydowy, doskonale wie, że czas utwardzania lakieru może być bardzo różny. Dlaczego? Otóż jest to zależne od rodzaju światła, jakie wytwarza lampa, oraz jej mocy. Jeśli chodzi o rodzaj światła, na rynku mamy dostępne przede wszystkim dwa rodzaje lamp: UV oraz LED, jednak możemy również spotkać się z ich połączeniem w postaci technologii Dual LED. Czym się one różnią między sobą? Przede wszystkim chodzi tu o rodzaj światła, które każda z nich emituje. Lampa UV emituje światło ultrafioletowe, natomiast lampa LED – światło diodowe.
W praktyce lampa UV jest bardzo uniwersalna, ponieważ za jej pomocą można utwardzać zarówno żele, jak i hybrydy. Często taka lampa zbudowana jest z czterech żaróweczek dających w sumie 36 W. Przy takiej mocy urządzenie pozwoli utwardzić lakier w dwie minuty, co jest niestety dość długim czasem (szczególnie biorąc pod uwagę liczbę warstw, które trzeba nałożyć). Minusem jest też konieczność dosyć częstej wymiany żarówek, bowiem ich żywotność wynosi od 400 do 500 godzin. Niewątpliwą jednak zaletą lampy UV, oprócz uniwersalności, jest ich dostępność oraz niska cena.

Lampa LED pozwala na szybkie utrwalenie lakieru – nawet w trzydzieści sekund przy lampie 36 W (przypomnijmy, że lampą UV o tej samej mocy czynność ta trwa 120 sekund). Żarówki, w które wyposażone jest urządzenie, bardzo długo działają. Przy tych plusach, dzięki którym urządzenie zyskało taką popularność, trzeba jednak pamiętać o jednym minusie: nie utwardzimy w nim paznokci żelowych.
W sklepach znajdziemy także lampy, które dzięki połączeniu zakresów specjalnej świetlówki oraz LED łączą w sobie zalety urządzeń UV oraz LED, które stają się coraz bardziej popularne również do użytku domowego. Warto też podkreślić, że im mocniejsza jest lampa, tym czas utwardzania manicure będzie krótszy. Zbyt słabe światło może nie utrwalić odpowiednio lakieru i doprowadzić do zniszczenia całej pracy nad stylizacją paznokci.

Lampa UV i LED 48 W – ile utwardzać hybrydę w lampie LED 48 W, a ile w lampie UV 48 W?

Czas utwardzania lakierów w dużej mierze zależy od rodzaju lakieru. Inny bowiem czas może mieć top oraz baza, a inny będzie miał kolor. Ciemniejszym kolorom warto dać kilka sekund więcej, aby mieć pewność, że manicure się uda. Topy i bazy zazwyczaj potrzebują około trzydziestu sekund, a kolory od trzydziestu do sześćdziesięciu. Warto jednak zawsze upewnić się na stronie producenta, jaki czas zalecają do utwardzenia danego rodzaju lakieru hybrydowego.

Lampa Semilac 48 W – czas utwardzania

Ile utwardzać hybrydę w lampie LED 48 W? Aby utwardzić manicure hybrydowy w lampach UV/LED 48/24 W firmy Semilac, należy wziąć pod uwagę rodzaj lakieru, który będzie nakładać się na paznokcie.
W przypadku „klasycznych” lakierów hybrydowych, kiedy to potrzebne są baza oraz top, czas ten wynosi 60 sekund. Warto jednak podkreślić, że jeżeli kolor jest intensywny, warto przedłużyć utrwalanie lakieru co najmniej o kilka sekund, aby mieć pewność, że wszystko zostanie na swoim miejscu.

W przypadku baz różnego rodzaju wystarczy 30 sekund. Taki sam czas utrwalania będzie miał top do lakierów hybrydowych oraz lakiery hybrydowy budujący (np. Semihardi Clear).

Lakiery 5 w 1 (jak np. z serii Semilac Extend Care 5w1) wymagają od 30 do 60 sekund utwardzania, a zdobywające coraz większą popularność lakiery hybrydowe w pisaku (np. Semilac One Step Hybrid Marker) potrzebują 60 sekund.
Autorka: Agnieszka Ragus