Data publikacji:

Jak dbać o dłonie zimą

Zima to czas, kiedy wrażliwa i delikatna skóra dłoni wymaga szczególnego traktowania. Niekorzystnie działają wtedy mróz, śnieg i duże zmiany temperatur. Jeśli chcesz uniknąć przesuszenia i podrażnień, zadbaj o dłonie i skorzystaj z naszych porad!

1. Nie pozwól, przy skóra przemarzła

Nie zapominaj o noszeniu rękawiczek! Po zderzeniu z zimnym powietrzem organizm stara się ogrzać przede wszystkim organy wewnętrzne, wskutek czego to właśnie dłonie są najbardziej podatne na odmrożenia. Ciepłe rękawiczki mogą temu zapobiec.

2. Używaj kremu

Stosuj tłusty krem przeznaczony do rąk. Dobry specyfik nie musi być drogi, ważne żeby zawierał takie składniki jak gliceryna i sylikon. Istotna jest regularność, staraj się mieć krem zawsze przy sobie. Jedną tubkę postaw koło łóżka (na noc możesz nałożyć grubszą warstwę kremu), drugą przy zlewie w kuchni, a trzecią miej zawsze w torebce.

3. Unikaj detergentów

Zwłaszcza zimą wrażliwa od mrozu skóra dłoni narażona jest na szkodliwe działanie detergentów. Przy myciu naczyń i sprzątaniu obowiązkowo ubieraj gumowe rękawice!

4. Stosuj maseczkę

Co jakiś czas przygotuj sobie małe spa dla dłoni. Najpierw nałóż na nie peeling. Następnie użyj nawilżającej maseczki przeznaczonej specjalnie dla dłoni (zobacz nasz przegląd maseczek). Na koniec posmaruj je grubą warstwą kremu i włóż na noc miękkie rękawiczki, dzięki którym krem skutecznie się wchłonie, a Ty nie pobrudzisz pościeli.

5. Uważaj na gorącą wodę

Woda, którą myjesz ręce nie może być ani zbyt zimna ani zbyt ciepła. Gorąca woda rozpuszcza ochronną warstwę tłuszczową skóry.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz