Data modyfikacji:

Jak zadbać o zmarznięte dłonie?

Przy obecnej pogodzie nie trudno o przemarznięte dłonie. Zapomniane rękawiczki, rozmowa przez telefon na dworze czy wycieczka w góry – zimą nasze dłonie są narażone na silne działanie mrozu cały czas. Ich delikatna skóra bardzo łatwa oziębia się i uszkadza. Podpowiadamy, jak reagować na zmarznięte dłonie?

O skórę dłoni musimy dbać cały rok - zarówno latem, jak i zimą grozi jej wysuszenie, a dodatkowo w czasie mrozów również przemarznięcie, a nawet odmrożenie. Dlatego starajmy się nigdy nie zapominać o rękawiczkach oraz regularnej pielęgnacji.

Na zmarznięte dłonie

Jeśli jednak zdarzyło nam się przemrozić dłonie po powrocie do domu powoli zdejmujemy rękawiczki, ale nie trzemy dłoni, bo może to uszkodzić naskórek. Następnie jak najszybciej wkładamy ręce do ciepłej, ale nie gorącej wody. Zaczynamy od niższej temperatury ok. 25 st. Celsjusza i powoli zwiększamy jej ciepło do 38 stopni. Po lekkim ogrzaniu wycieramy ręce, przy okazji pocierając je przez chwilę ręcznikiem. Ma to na celu poprawę krążenia w dłoniach. Na koniec nakładamy krem nawilżający, najlepiej na bazie wazeliny.

Na grafice: 1. Krem do rąk Neutrogena, 13,39 zł; 2. Krem do rąk Cztery Pory Roku, 5,33 zł

Więcej kosmetyków do rąk znajdziesz TUTAJ.

Dodatkowe wsparcie

Nawet jeśli przemarzły nam tylko dłonie warto zadbać o całe ciało. Przygotujmy sobie gorącą herbatę z cytryną oraz miodem lub rozgrzewający napar z lipy i wejdźmy pod koc. Jeśli mamy taką możliwość możemy też zjeść talerz ciepłej zupy. Rozgrzejmy cały organizm powoli doprowadzając go do normalnego stanu.

Pamiętaj! Jeśli na dłoniach zobaczysz pęcherze lub sine plamki koniecznie jak najszybciej to możliwe udaj się do lekarza. To może być odmrożenie!

Regularna pielęgnacja

W codziennej pielęgnacji o dłonie zapominaj używać tłustego kremu do rąk. Noś go zawsze w torebce, trzymaj na biurku w pracy i w domu. Dodatkowo raz w tygodniu wykonaj peeling oraz maseczkę regenerującą – oczyści to skórę z martwego naskórka, nawilży i odżywi dłonie.

Na grafice: 1. Serum do rąk Aflofarm, 11,39 zł; 2. Maska do rąk Bielenda, 29 zł; 3. Peeling do rąk Paloma, 9,39 zł

Autor: Kasia