Data modyfikacji:

Szczoteczka soniczna do twarzy. Jak działa?

Technologia pielęgnacji idzie do przodu. Zwykłe szczoteczki zostały zastąpione elektrycznymi. Teraz zastąpiły je szczoteczki soniczne do twarzy. Dostępne są warianty szczoteczek sonicznych do zębów i do twarzy. Zastanawiasz się, jak działa szczoteczka soniczna do twarzy? Odpowiadamy!

Technologia soniczna szturmem wzięła rynek kosmetyczny. Nowe rozwiązanie wywołało duże poruszenie. Zaczęłyśmy się zastanawiać, co takiego ciekawego ma nam do zaoferowania i jak działa szczoteczka soniczna. Ostatecznie miałyśmy już do dyspozycji elektryczne szczoteczki. Czy to nie aby kolejny chwyt marketingowy wycelowany w nasze portfele?

Co oznacza szczoteczka soniczka?

Działanie szczoteczki sonicznej opiera się na metodzie oczyszczania manualnego wspieranego przez drgania fal. Bardzo wysokie obroty główki szczoteczki (300 ruchów na sekundę) powodują wytworzenie przez włókna fali, która głębiej i precyzyjniej dociera w głąb porów. Dzięki temu dokładniej usuwa nagromadzone zanieczyszczenia oraz makijaż. Sięgając po szczoteczkę soniczną, zauważalnie skracamy czas pielęgnacji twarzy. Pulsacyjny, bardzo szybki ruch przyspiesza cały proces.

Zalety zabiegu szczoteczką soniczną

Jak każda szczoteczka, również soniczna działa jak peeling i masażer. Nie tylko myje cerę z zabrudzeń, ale także pozbywa się martwego naskórka i masuje delikatną skórę twarzy. W rezultacie poprawia się jej ukrwienie, staje się bardziej gładka i elastyczna. Eliminujesz w ten sposób znacznie więcej starych, zrogowaciałych komórek. Fala emitowana przez główkę zwiększa procent odetkanych porów, co oznacza mniej zaskórników, a to skutkuje domknięciem się kanalików (koniec z rozszerzonymi porami).

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna występuje w wariantach dla różnych odmian cery (w tym do wrażliwej). Delikatne włókna i nieinwazyjny dla skóry mechanizm pracy powoduje, że możesz używać jej nawet codziennie. Zabieg można wykonać z użyciem wody, tradycyjnych preparatów oczyszczających lub specjalnie zaprojektowanych kosmetyków, które dzięki technologii sonicznej jeszcze lepiej wchodzą w reakcję ze skórą.

Główkę szczoteczki należy regularnie czyścić, a co 3 miesiące warto ją również wymienić.

Minusy szczoteczek sonicznych do twarzy

To akurat temat bardzo drażliwy, dla jednych bowiem to duży minus, dla innych bariera do przeskoczenia. Mowa o cenie. Technologia soniczna jest obecna na rynku dopiero od kilku lat, przez co oryginalne urządzenia bywają dość drogie .

Czy warto kupić szczoteczkę soniczną?

Zdecydowanie warto kupić szczoteczkę soniczną do twarzy. Ułatwi Wam ona pielęgnacje twarzy. Usunie zanieczyszczenia dużo szybciej niż będziesz w stanie zrobić to ręcznie.

Tekst: Redakcja Świat-Kosmetyków.pl

Autor: Paulina Staruszniak