Data modyfikacji:

Tonik, mleczko, pianka - czym najlepiej oczyszczać twarz?

Dokładne oczyszczanie twarzy powinno być naszym codziennym rytuałem. Warto jednak przyjrzeć się kosmetykom, które wykorzystujemy do pielęgnacji i oczyszczania. Bardzo ważna jest tutaj kolejność używania poszczególnych rodzajów specyfików.

Przetarcie twarzy płynem micelarnym albo mleczkiem do demakijażu nie wystarczy! Kosmetyki te nie myją dokładnie skóry. Mleczko do demakijażu pomaga nam usunąć warstwę makijażu. Płyn micelarny pochłania nadmiar sebum oraz zanieczyszczeń. Oba kosmetyki są więc niezbędne przy codziennej pielęgnacji, lecz nie zastąpią oczyszczającego żelu. Tonik również nie nadaje się do tego celu, jego zadaniem jest bowiem tonizowanie czyli przywrócenie naturalnego PH skóry.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg  powinnyśmy zacząć od użycia płynu micelarnego lub mleczka. Następnie przechodzimy do właściwego oczyszczania. Zanim zaczniesz myć buzię wodą z kranu, najpierw wypuść jej trochę, aby ją uzdatnić. Do mycia użyj przeznaczonego do tego żelu o kwaśnym odczynie. Na koniec możesz również użyć delikatnego peelingu drobnoziarnistego. Bez obaw - o ile nie masz problemu ze stanem zapalnym skóry, codzienny peeling nie zaszkodzi.

Coraz większą popularnością cieszy się oczyszczanie twarzy specjalnymi szczotkami sonicznymi. Są one dużo bardziej skuteczne niż "manualne" oczyszczanie skóry.  Usuwają one niemal 100% zanieczyszczeń. Ich włosie jest bardzo delikatne, dzięki czemu nadają się również do pielęgnacji skóry wrażliwej. Czyszczenie twarzy szczoteczką soniczną zapobiega zatykaniu się porów i wygładza zmarszczki, a buzia wygląda dzięki temu na zdrowszą.

Dzięki dokładnemu oczyszczeniu cery, krem wchłania się skuteczniej, a twarz wygląda świeżo i promiennie.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz