Data publikacji:

Jak łatwo usunąć lakier do paznokci z brokatem i drobinkami?

Nowy Rok i okres karnawału rządzą się swoimi prawami. W tym czasie królują wysokie obcasy, sukienki oraz widoczne dodatki. Nie będzie to łatwy miesiąc dla paznokci. Podpowiadamy, co zrobić, żeby ich nie zniszczyć i bez wyrzutów sumienia używać nawet najbardziej obciążających lakierów. Sprawdź, jak zmyć lakier do paznokci z brokatem.

Okres świąteczny to nie tylko czas Bożego Narodzenia i rodzinnych spotkań. Końcówka roku zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią zabawa sylwestrowa. Oznacza to porę połyskliwych kreacji, odważnych fryzur, mocnego makijażu oraz widowiskowych paznokci. Lakiery z drobinkami oraz brokatem prezentują się świetnie. Niestety usuwanie ich może nastręczać trudności. Zobacz, jak szybko i bezboleśnie przywrócić paznokcie do naturalnego stanu.

Przygotuj się - przed malowaniem

  • Połysk pomaga. Zanim rozpoczniesz proces, zadbaj o stworzenie warstwy ochronnej na płytce. Jeśli dokładnie ją wypolerujesz, to później łatwiej usuniesz drobinki. Nie przylgną one do wgłębień w paznokciu, dzięki czemu nie będą stwarzać problemów przy rozpuszczaniu. Płytka pozostanie gładka oraz niezniszczona.
  • Olej nie taki zły. W czasie przygotowań nie używaj acetonowego zmywacza, żeby usunąć tłuste elementy. Zamiast tego weź papierowy ręcznik nasączony wodą i przetrzyj płytkę. Wysuszone paznokcie o wiele łatwiej uszkodzić, więc taka zamiana pomoże im pozostać w dobrej formie.
  • Dwie warstwy. Jest to jedna z ważniejszych wskazówek. Nałóż dwie warstwy bazy pod lakier. Po pierwszym malowaniu odczekaj co najmniej pół godziny, zanim weźmiesz się za drugą. W ten sposób podkład będzie trwalszy oraz bardziej odporny na uszkodzenia.
  • Po zabawie - usuwanie krok po kroku

  • Zacznij od polerowania. Jest to pierwsza czynność, którą powinnaś wykonać. Zetrzyj chociaż zewnętrzną warstwę lakieru. Tylko pamiętaj, żeby zrobić to delikatnie, inaczej możesz uszkodzić płytkę.
  • Potraktuj brokat jak żel. Nasącz płatki kosmetyczne w zmywaczu (nie musi być acetonowy) i połóż je na paznokciach. Jeśli zależy Ci na czasie, to możesz dodatkowo owinąć ręce folią aluminiową i wystawić na słońce, ewentualnie użyć suszarki. Ciepło przyśpieszy proces rozpuszczania lakieru. Po około 3-5 minutach ściągnij płatki, większości brokatu powinno już nie być.
  •  Zregeneruj. Na sam koniec nie zapomnij o kuracjach odbudowujących paznokcie. Możesz je pomalować  specjalną odżywką. W razie potrzeby użyć profesjonalnego olejku do skórek.
  • Autor: Beata