Data modyfikacji:

Jak i gdzie nakładać bronzer? Proste i skuteczne wskazówki

Konturuje twarz, ociepla karnację, podkreśla atuty urody. Tylko jak aplikować go, by nie wyglądać karykaturalnie? Jedno jest pewne – gdy już dowiesz się, jak nakładać bronzer, nie będziesz mogła się z nim rozstać. Spieszymy z pomocą i małym instruktażem, jak używać bronzera.

Jak prawidłowo nakładać bronzer?

Jak sama nazwa wskazuje, bronzer to produkt mający na celu przyciemnienie twojej naturalnej karnacji. Przyjmuje postać pudrową lub kremową i może mieć bardzo wiele odcieni – na rynku znajdziesz bronzery zarówno w ciepłych, jak i zimnych tonacjach.

Jeśli zastanawiasz się, jak używać bronzera, musisz wiedzieć, że jest to produkt wielozadaniowy. Jego podstawowym zadaniem jest sprawienie wrażenia, że skóra jest muśnięta naturalną opalenizną.

Przeczytaj także: Jaki kuferek na kosmetyki wybrać?

Szybko jednak zauważono, że bronzer nadaje się do optycznego zmieniania rysów. Gdzie nakładać bronzer? W celu szybkiego „oszukania natury” można nakładać go na czoło, nos, brodę, a nawet na dekolt. Chyba nikogo nie ominęła moda na mocne konturowanie w stylu Kim Kardashian.

Jak używać bronzera, by wyglądać naturalnie?

Umówmy się: ostre modelowanie twarzy za pomocą bronzera nie jest już modne. Mało tego, wymaga sporo czasu i skutkuje nieco przerysowanym efektem. Trzeba także wspomnieć, że o ile moda z Instagrama prezentuje się dobrze na zdjęciach, o tyle w świecie realnym nie pozwoli ci uzyskać naturalnego efektu.

Najlepsi współcześni wizażyści lansują modę na naturalny look, w którym bronzer stosowany jest oszczędnie, głównie w celu ocieplenia karnacji. Oczywiście optyczne triki nadal są dozwolone, jednak wystrzegaj się nadmiernej ilości kosmetyku i ostrych, wyraźnych linii – to sprawi jedynie, że makijaż będzie wyglądał ciężko.

Jak i gdzie nakładać bronzer – krok po kroku

W takim razie jak i gdzie nakładać bronzer, aby wymodelować twarz, zachowując umiar? Potrzebne będą ci: dobry kosmetyk oraz odpowiedni pędzelek do aplikacji bronzera.

Jaki pędzel do nakładania bronzera? Do produktów pudrowych najlepiej sprawdzi się lekko zaokrąglone „jajeczko” z luźno ułożonym włosiem. Kremowe i płynne bronzery nakładaj pędzlem do podkładu.

Nakładaj minimalną ilość produktu – w ten sposób zmniejszysz ryzyko powstawania plam. W tym przypadku im mniej, tym lepiej! Czas rozetrzeć kosmetyk – jak nakładać bronzer, by uzyskać naturalny efekt? Aby wymodelować twarz, nanieś produkt tuż pod kością policzkową. Rozcieraj kosmetyk, kierując pędzel tylko w jedną stronę (od szczytów kości żuchwy do mniej więcej połowy policzka). Zadbaj o dobre roztarcie krawędzi.

Jak nakładać bronzer na okrągłą twarz? Kosmetyk możesz zaaplikować również na żuchwę oraz na linii czoła. Ten trik zapewni ci efekt optycznego wysmuklenia.

Jak nakładać bronzer i rozświetlacz?

Gdy już opanujesz sztukę poprawnego nakładania bronzera, możesz łączyć go z rozświetlaczem. Niepisana zasada makijażu mówi, że ciemne produkty pomniejszają, a błyszczące uwypuklają partie twarzy.

Wobec tego, jak używać bronzera i rozświetlacza? Błyszczący produkt zaaplikuj na szczyty kości policzkowych (co jeszcze bardziej wysmukli twarz), łuk kupidyna (w celu uwypuklenia ust) i… to wszystko.

Bronzer to produkt, który może sprawić, że twój makijaż stanie się bardziej dopracowany lub przeciwnie – będzie wyglądać karykaturalnie. Pamiętaj, że kluczem do trwałego i estetycznego makijażu jest umiar. Gdy już wiesz, jak nakładać bronzer krok po kroku, będzie ci o wiele łatwiej.