Data modyfikacji:

Jak prawidłowo nakładać róż?

Wystarczy tylko kilka ruchów, aby twoja cera wyglądała zdrowiej i młodziej. Róż na policzkach dodaje blasku, którego bronzer i rozświetlacz po prostu nie mogą naśladować. Jednak nauka prawidłowego nakładania różu jest trudniejsza, niż mogłoby się wydawać. Łatwo jest przesadzić lub nałożyć go w złym miejscu i wyglądać… trochę jak klaun. Przeczytaj zatem, jaki róż wybrać, czym go aplikować i poznaj najlepsze techniki nakładania!

Polecamy: Róż Bourjois

jak prawidłowo nakładać róż

Jaki róż wybrać?

Każdy rodzaj różu ma swoje indywidualne cechy, które sprawiają, że jest świetny (lub nie taki świetny) dla określonych typów cery i ich potrzeb. Podobnie jak przy dobieraniu odpowiedniego odcienia i formuły podkładu, istnieje wiele różnych rodzajów różu - od pudru, przez kremy, po sztyfty i żele. Każda formuła różu jest wyjątkowa, spełniająca określone potrzeby. Jaka będzie najlepsza dla ciebie?

  • Róż w kamieniu (prasowany) - jest to jeden z najczęściej używanych rodzajów różu. Jest idealny do nadania twarzy naturalnego, muśniętego słońcem blasku. Róż w kamieniu da się bardzo łatwo rozprowadzić za pomocą dużego, ukośnie ściętego pędzla. Jest to dobry wybór w czasie upalnych, letnich miesięcy, ponieważ róże prasowane dają zazwyczaj matowe wykończenie. Jeśli masz tłustą cerę, rozszerzone pory lub jedno i drugie, ten rodzaj różu będzie dla ciebie idealny. Jeśli jednak masz skórę skłonną do trądziku, lepiej wybrać lżejszą, bardziej kremową formułę.
  • Róż w kremie - jeśli chcesz uzyskać bardziej napigmentowane i promienne wykończenie, zdecyduj się na róż w kremie. Często te produkty zawierają olejki eteryczne i składniki nawilżające, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w przypadku suchej skóry. Ale inne rodzaje skóry, z wyjątkiem tłustej, również mogą stosować tę formułę. Są trwalsze niż róże w kamieniu lub sypkie, a ze względu na kremową konsystencję do aplikacji najlepiej jest użyć palców.
  • Róż w sztyfcie - jest podobny do różu w kremie pod względem wykończenia i tekstury. Róż w sztyfcie jest idealny dla osób o suchej skórze, a dodatkowo zapewnia mocną pigmentację. Produkt można łatwo rozprowadzić palcami i sprawdzi się u osób początkujących z makijażem.
  • Róż w żelu - ten rodzaj różu jest najbardziej polecany w okresie letnim. Żelowa konsystencja niemal natychmiast dodaje twarzy zdrowego koloru i blasku. Świetnie sprawdzi się do każdej, nawet tłustej cery. Róż w żelu można zazwyczaj znaleźć w butelkach z pompką lub tubkach. Jest on mocno napigmentowany, dlatego należy go nakładać bardzo ostrożnie palcami.

Jak nakładać róż? Najlepsze techniki

  • Twarz w kształcie serca - jeśli twoja twarz jest długa z wydatnymi kośćmi policzkowymi i wąską brodą, prawdopodobnie masz twarz w kształcie serca. Nałóż róż w kształcie litery „C” od szczytu skroni do kości policzkowej. Użyj większej ilości produktu wzdłuż kości policzkowej, a następnie rozprowadź go w kierunku skroni. Nie należy jednak zbytnio koncentrować koloru bezpośrednio na skroniach.
  • Twarz podłużna - jeśli twoje czoło, policzki i linia szczęki są mniej więcej tej samej szerokości, masz podłużny kształt twarzy. Nałóż róż na kości policzkowe i rozprowadź go trochę w kierunku skroni.
  • Twarz okrągła - podobnie jak twarze owalne, okrągłe twarze mają szerokość mniej więcej równą do długości. Aby róż wyglądał dobrze, warto nałożyć go lekko pod linią kości policzkowych, aby nadać twarzy kształt.
  • Twarz kwadratowa - w przypadku tego kształtu twarzy szczęka i kości policzkowe są generalnie jednakowo zdefiniowane. Róż może pomóc skutecznie złagodzić kąty twarzy. Nałóż róż na kości policzkowe i rozprowadź go na zewnątrz w kierunku linii włosów.

Autorka: Patrycja Hendzel