Data publikacji:

Jak pozbyć się piegów? Sprawdzone sposoby


Piegi dziś coraz częściej przestają być uznawane za pewien defekt w wyglądzie. Ich niezaprzeczalny urok jest eksponowany na pokazach mody czy sesjach zdjęciowych. Ich posiadaczki również coraz rzadziej ukrywają je pod grubą warstwą podkładu. Nie każdy jednak lubi ten swój charakterystyczny element i szuka sposobu, jak pozbyć się piegów. W poniższym artykule prezentujemy więc metody pozwalające na zniwelowanie tych przebarwień na cerze.
kobieta

Sposoby na piegi


Nim odpowiemy na pytanie, jak pozbyć się piegów, przeanalizujmy na początku, co odpowiada za ich występowanie. Dostrzeżmy je najczęściej u osób z bardzo jasną, porcelanową wręcz cerą. To wizytówka osób o włosach blond lub rudych. Trzeba pamiętać także, że piegi nie są z nami od urodzenia. Pojawiają się mniej więcej w okolicach 3. roku życia i zanikają (ale nie muszą) w wieku nastoletnim.

• Za piegi tworzące się na buzi odpowiadają geny.
• Występują na skutek szybszego tempa syntezy melaniny przez melanocyty.
• Słońce sprzyja ich większemu eksponowaniu.

W praktyce oznacza to więc, że nie do końca mamy wpływ, czy na naszej cerze pojawiają się te drobne, pomarańczowo-brązowe kropeczki, którymi są piegi. Jak się ich pozbyć? Trzeba mieć świadomość, że sposoby (zwłaszcza te domowe) nie zawsze będą tak skuteczne jak w przypadku przebarwień słonecznych. Nie oznacza to jednak, że piegi, których szczerze nie cierpimy, muszą zostać z nami na zawsze. 

Domowe sposoby na piegi


Jak pozbyć się piegów? Jak usunąć piegi domowym sposobem? Takie metody warto wziąć pod uwagę na początku swojej batalii o cerę wolną od tych szczególnych przebarwień. Warto sięgnąć więc po składniki o działaniu rozjaśniającym. Zaliczymy do nich oczywiście ogórek oraz cytrynę.

Wybielanie piegów można rozpocząć więc od przygotowania prostej maseczki z ogórka. Możesz pokroić go w plasterki, użyć obranych skórek lub zetrzeć na tarce. Tak przygotowany „preparat” nakładaj 2-3 razy w tygodniu na oczyszczoną cerę. Pozostaw do 10 minut, po czym spłucz dokładnie wodą.

Jak rozjaśnić piegi i zrobić to nieinwazyjnie? Skorzystajmy z właściwości skrywanych przez sok z cytryny. Po rozcieńczeniu z wodą będzie można wykorzystywać go jako tonik do twarzy. W trakcie jego użytkowania należy pamiętać jednak o zabezpieczaniu cery przed słońcem.

Jak usunąć piegi z twarzy domowymi sposobami? Na pewno nasze działania nie będą tak efektywne, jak zabiegi, z których możemy skorzystać w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych. Na co dzień warto zadbać też o prawidłową pielęgnację!

Dobrym preparatem na piegi będzie przykładowo prawidłowo dopasowany krem do twarzy. Postawmy na kosmetyki bogaty w rozjaśniającą witaminę A. Po konsultacji z lekarzem można też wybrać kremy bogate w hydrochinon. A co wybrać na piegi od słońca? Jak się ich pozbyć? Warto zadbać o nakładanie odpowiedniego filtru do twarzy. 

Sposób na piegi i przebarwienia? Odpowiednie zabiegi!


Osoby, które chciałyby zadbać o efektywne usunięcie tych przebarwień, mogą skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Co można do nich zaliczyć?

• Popularne metody profesjonalnej pielęgnacji składające się z kilku kroków (peelingów oraz masek).
jak wybielić piegi? Warto postawić na działanie peelingów chemicznych.
• Zadowalające efekty przyniesie także kuracja urządzeniem IPL emitującym szerszy zakres fal.
• Laser bromkowo-miedziowy usuwający przebarwienia, piegi czy rozszerzone naczynka.

Co na piegi sprawdzi się najlepiej? Nie warto wybierać w ciemno. Przed przystąpieniem do kuracji lepiej omówić swoją decyzję z dermatologiem, który z bliska przyjrzy się przebarwieniom, sprawdzi ich głębokość i doradzi najlepsze rozwiązanie. 
Autor: Anna Mlonka