Data modyfikacji:

Stylizacja brwi krok po kroku

Piękne brwi to niezaprzeczalny element kobiecej urody. Dodają twarzy charakteru, stanowią jej swoistą ramę. Bez brwi, które choć w niewielkim stopniu zostały wymodelowane, makijaż wydaje się niepełny, jakbyśmy w pośpiechu pominęły pewien ważny jego element. Wyjątkiem są bardzo gęste z natury, nieuregulowane brwi. Jeśli cały makijaż wykonany jest dobrze, widać, że kobieta dba o siebie, a no makeup brows wybrała celowo, czerpiąc z najnowszych trendów. 

Czy można zagęścić brwi?

Zanim przystąpi się do stylizacji brwi, warto zadbać o ich kondycję. W jednym z naszych artykułów przedstawialiśmy regenerum do rzęs, które potrafi zdziałać cuda.

Od kilku lat obserwujemy zwrot ku gęstym, podkreślonym brwiom. To nie lata dwudzieste czy trzydzieste charakteryzujące się modą na cienkie kreski znaczące łuki brwiowe. To nie lata dziewięćdziesiąte, kiedy na twarzach królowały wyskubane, krótkie kształty przywodzące na myśl kijanki.

Brwi mają rosnąć. Niech więc rosną. Pomóc im można domowymi sposobami: wcierając w nie na noc olej rycynowy lub mleko, albo nakładając maseczkę z ubitych żółtek i miodu. Na pewno jednak efekt, który zamierzamy osiągnąć, uzyskamy przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Może to być odżywka do brwi i rzęs lub serum. Produkty te nie tylko wzmacniają włoski, ale także przyspieszają ich wzrost i odbudowują uszkodzoną strukturę.

Jak poprawnie regulować brwi?

Samodzielna regulacja brwi może nastręczać trudności, gdyż łatwo jest popaść w błędne koło dopieszczania końcowego efektu. Jeszcze jeden włosek po lewej i będzie idealnie. Nie, jednak nie jest. A więc jeszcze jeden z lewej i jeden z prawej. Która z nas nigdy nie wyskubała sobie brwi tak nieestetycznie, że na kolejne tygodnie miała ochotę zaszyć się w domowym zaciszu, niech wystąpi. Można pójść do kosmetyczki. Można też użyć specjalnych szablonów do stylizacji i regulacji brwi. Przyłóż szablon w odpowiednie miejsce, obrysuj kontur. Prostszej metody nie znajdziesz. 

Makijaż brwi krok po kroku

Narzędzia, które będą potrzebne do wykonania poprawnego makijażu to cienki, skośnie zakończony pędzelek i grzebyk lub szczoteczka. 

Pędzelkiem nałożysz pomadę lub cień do brwi. Grzebyk wyczesze nadmiar koloru, co jest niezwykle istotne, gdy stawiasz na naturalność i estetykę. Produkty, których można użyć do nadania koloru brwi to pomada, cień lub kredka. Żelem utrwalisz stylizację. 

Przy wyborze koloru kosmetyku pamiętaj o tym, aby jego odcień był jaśniejszy niż twoje włoski. Pozwoli to uniknąć efektu malowanej lalki. Chcemy w końcu wyglądać ładnie, a nie groteskowo.

Makijaż rozpoczynamy od nakreślenia dolnej linii brwi. Dopiero w następnej kolejności malujemy górną linię i wypełniamy całość. Ruchy pędzelka niech będą krótkie, unikajmy ostrych kantów (na przykład u nasady brwi). Kierujmy się zasadą mniej znaczy więcej. Niewielka ilość kosmetyku na pędzelku, rozcieranie linii kredki.

Nabyłyśmy szablon? Łatwo więc zauważyć, że zaraz po wypełnieniu kolorem brwi wyglądają ni mniej ni więcej, tylko bazarowo. A bazarowi na twarzy mówimy przecież stanowcze nie. Nadmiar kolorowego kosmetyku wyczesujemy szczoteczką. Szczotkowanie usuwa kolor, łagodzi przejścia, cieniuje. Ten ostatni etap nie może być pominięty. Ba, można pokusić się o stwierdzenie, że jest najważniejszym etapem stylizacji naszych brwi.