Data modyfikacji:

Jak rozjaśnić włosy po nieudanym farbowaniu?


Włosy, podobnie jak fryzura, to bez wątpienia wizytówka każdej kobiety. Dobrze pofarbowane i odpowiednio ułożone świadczą o każdej z nas. Stosując odpowiednie kosmetyki, można poprawić jakość struktury włosa i jednocześnie sprawić, że staną się lśniące i zdrowe. Niemniej jednak nie tylko pielęgnacja jest istotna. Kluczem do osiągnięcia wymarzonego wizerunku jest także idealnie dobrany kolor. Jednak co zrobić, gdy nie jest on taki, jaki powinien być? Jak rozjaśnić włosy po nieudanym farbowaniu, aby ich nie zniszczyć? Zapraszamy do poniższego poradnika.
mycie włosów

Nieudane farbowanie u fryzjera


Farbowanie włosów to najczęściej wykonywana usługa w salonach fryzjerskich. Mimo swej popularności nie jest łatwym zabiegiem. Upiększanie tą metodą wymaga wprawy i doświadczenia. Najlepiej więc byłoby zdać się na profesjonalne usługi u fryzjera. Jednak co w sytuacji, gdy osiągnięty na głowie kolor, nie przypomina odcienia, o którym marzyliśmy? Kto z nas nie zaliczył wpadki przy farbowaniu włosów? Większość z nas zapewne miała do czynienia z podobną sytuacją. Koloryzacja jest popularna, tak samo, jak często zdarza się nieudane farbowanie włosów. Przyjmuje się, że około osiemdziesiąt procent kobiet poddaje się temu zabiegowi. Znaczna część z nich uważa, że farbowanie powinno być wykonywane przez profesjonalistę. Oddając się w ręce fachowca, chcemy mieć pewność, że efekt będzie zgodny z oczekiwaniami. Jeśli jednak po umyciu włosów okaże się, że kolor nie wyszedł, nie jest to powód do paniki. W dzisiejszych czasach istnieje dużo produktów, które odwrócą efekt nieudanego farbowania. Co najważniejsze, zrobią to bez osłabiania włosów i narażania ich na pogorszenie kondycji. Jednym z nich jest między innymi 
który gwarantuje usunięcie niepożądanego koloru. To produkt całkowicie bezpieczny, bogaty w składniki odżywcze. Linia Revlon Professional, to produkty specjalistyczne przeznaczone do stosowania w salonach urody. Niemniej jednak z powodzeniem można ich używać także w domu. Dzięki temu nieudane farbowanie włosów na blond będzie o wiele łatwiej odwrócić. Prawidłowo użyty Color Remover, potrafi rozjaśnić włosy nawet o trzy tony!

Jak uratować kolor po nieudanym farbowaniu włosów?


Myślisz, że nieudane farbowanie włosów na blond to koniec świata? Bez paniki! Problem ten można rozwiązać na wiele sposobów. Jeśli jednak nie chcesz osłabiać już i tak farbowanych włosów, zdecyduj się na dekoloryzację. Czym różni się ten zabieg od rozjaśniania? Dekoloryzacja jest zabieg polegający na usunięciu z włosów ciemnych pigmentów, osiągniętych po koloryzacji. Co prawda, kiedyś dekoloryzacja oznaczała rozjaśnianie włosów amoniakiem i oksydantami, ale dzisiaj zabieg ten opiera się na całkowicie innej procedurze. W sklepach dostępne są produkty typu color-pell, które usuwają sztuczny pigment, a jednocześnie nie niszczą struktury włosa. Na szczególną uwagę zasługuje kosmetyk dostępny na stronie:
Asortyment z tej linii to odpowiedź na potrzeby kobiet, które nie wiedzą, jak rozjaśnić włosy po nieudanym farbowaniu? Pełna, dwufazowa kontrola dekoloryzacji, nie narusza struktur włosa. Po przeprowadzeniu tego zabiegu można farbować włosy ponownie, a jeśli efekt znów nas rozczaruje, zabieg można powtórzyć. Co istotne, po użyciu reduktora, trzeba pamiętać, aby koloryzację przeprowadzać farbą o ton jaśniejszą, niż kolor, jakiego oczekujemy. Zabieg można wykonać w domu lub poprosić o pomoc doświadczonego fryzjera. Druga opcja zapewni nam profesjonalną radę oraz cenne wskazówki odnośnie pielęgnacji włosów. Ponadto fryzjer z łatwością oceni stan włosów po farbowaniu. Dzięki temu dobierze odpowiednie stężenie produktów. Dodatkowo może nam zaproponować użycie tonera na bazie profesjonalnych kosmetyków, który ukryje niedoskonałości powstałe we wcześniejszym nieudanym farbowaniu.

Jak zadbać o włosy po dekoloryzacji?


Produkty dekoloryzujące, takie jak pudry, pasty, czy płyny są mało inwazyjne. Stosuje się po nieudanym farbowaniu włosów na blond. Ich skuteczność jest poparta wynikami badań i testów, a w przeciwieństwie do rozjaśniaczy, nie niszą włosów. Dzięki temu, że nie posiadają amoniaku, ani środków drażniących, można je z powodzeniem stosować na każdy rodzaj włosów. Niemniej jednak po użyciu, na przykład:
może okazać się, że niektóre pasma są bardziej wypłukane od pozostałych. To naturalnie powstały efekt, ponieważ wszystkie produkty z serii color-peel, usuwają niepożądany efekt i nie służą do farbowania włosów. W związku z tym po przeprowadzeniu zabiegu ratowania włosów po nieudanym farbowaniu należy przeprowadzić koloryzację na nowo lub jak wcześniej, użyć tonera. Może to osłabić włosy, a co za tym idzie wpłynąć na ich kondycję. Aby kosmyki pozostały nadal zdrowe i odżywione, powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Jak to zrobić i jakich kosmetyków użyć, aby głęboko je nawilżyć? Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju maski do włosów farbowanych, takie jak:
Stosując całą serię przeznaczoną do osłabionych włosów, zapewnimy ochronę włosom. Aby kolor włosów zachwycał, muszą one być zdrowe i lśniące. Tylko dobrze odżywione włosy będą potrafiły się ochronić przez negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Zdrowe łuski wzmocnią kolor, a kosmyki odzyskają dawny blask. Nieudane farbowanie włosów, wymaga serii zabiegów, zanim osiągniemy oczekiwany wygląd. Dlatego tak ważne jest, aby w całej procedurze nie zapominać o ochronie i nawilżeniu nie tylko włosów, ale i skóry głowy. Stosowanie wszelkiego rodzaju produktów, które pozwolą na regenerację to klucz do sukcesu. Dzięki temu powrót do idealnego koloru po nieudanym farbowaniu włosów na blond będzie łatwiejszy.
Autor: Joanna Szaj