Data modyfikacji:

Jak usunąć zaskórniki i wągry na nosie?

Borykasz się z problemem zaskórników i czarnych wągrów na nosie? Nieestetyczne kropki są często efektem zmian hormonalnych, przetłuszczania się cery lub niewłaściwej pielęgnacji. Zobacz, jak usunąć zaskórniki.

jak usunąć zaskórniki

Jak usunąć zaskórniki? Poznaj przyczynę powstawania

Zaskórniki, inaczej zwane wągrami, mają postać czarnych kropek umiejscowionych zazwyczaj na nosie. Pojawiają się również na czole, brodzie oraz innych miejscach twarzy.

Są to krostki wypełnione sebum, zanieczyszczeniami oraz martwymi komórkami naskórka, które to substancje ciemnieją pod wpływem reakcji utleniania. Czasem spotkać można również zaskórniki wypełnione białym płynem prześwitującym przez skórę.

Jak usunąć wągry na nosie? Najpierw musisz dowiedzieć się, co je wywołało.

Do najczęstszych przyczyn powstawania zaskórników zalicza się zmiany hormonalne, predyspozycje genetyczne oraz niewłaściwy dobór kosmetyków. Częściej występują u osób o cerze tłustej i mieszanej. Zobacz, jak skutecznie usunąć zaskórniki z nosa i innych części twarzy.

Jak usunąć zaskórniki i wągry na nosie? Zasady pielęgnacji

Jedną z najważniejszych zasad pielęgnacji cery ze skłonnością do powstawania zaskórników jest dokładne codziennie oczyszczanie. Najpierw zmyj makijaż lekkim kosmetykiem, np. płynem micelarnym. Następnie umyj twarz dobrym żelem. Postaw na produkt dostosowany do potrzeb twojej skóry. Jeśli ma skłonność do przetłuszczania się, wybierz żel do cery tłustej lub mieszanej.

Jak usunąć zaskórniki na nosie? Dobry tonik pomoże odblokować zatkane pory. Warto wybrać produkt z dodatkiem kwasów, które dogłębnie oczyszczają cerę.

Warto zwrócić uwagę również na peelingi enzymatyczne, które choć wydają się delikatniejsze, w rzeczywistości jeszcze głębiej wnikają w skórę. Jest to zasługa naturalnych enzymów, które oczyszczają pory, zmniejszając ryzyko pojawiania się zaskórników.

Jak usunąć wągry na nosie? Stosuj maseczki!

Kolejnym sposobem na to, jak usunąć wągry na nosie, jest stosowanie maseczek. Wybieraj produkty dostosowane do potrzeb twojej skóry. Szczególnie pomocne mogą być maseczki żelowe oraz bąbelkowe, które dogłębnie oczyszczają cerę.

Kosmetyki z węglem aktywnym wspomagające usuwanie wągrów

Kosmetyki z węglem aktywnym są szczególnie przydatne w pielęgnacji cery ze skłonnością do zaskórników. W drogeriach oraz w Internecie znajdziesz mnóstwo maseczek, kremów, peelingów i toników z dodatkiem węgla.

Plastry oczyszczające, czyli jak szybko usunąć zaskórniki

Taki plaster przykleja się na nos, a następnie zrywa energicznym ruchem. To szybki sposób na pozbycie się nieestetycznych wągrów.

Kosmetyki z glinką: pierwsza pomoc w usunięciu zaskórników

Kosmetyki z glinką dogłębnie oczyszczają cerę, absorbując zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Dlatego pomagają pozbyć się zaskórników z nosa. Warto postawić szczególnie na glinkę zieloną.

Dobry krem do walki z zaskórnikami

Dobry krem pomoże ci uporać się z zaskórnikami. Postaw na kosmetyk o lekkiej konsystencji, który nie będzie zapychał porów. Warto wybrać produkt z dodatkiem kwasów lub wspomnianego wyżej węgla aktywnego.

Jak usunąć zaskórniki? Odkurzacz do wągrów

Ciekawym sposobem na to, jak usunąć wągry na nosie, jest… specjalny odkurzacz. Urządzenie przykłada się do twarzy, a zaskórniki zostają wessane do środka. Warto spróbować!

Jak usunąć zaskórniki i wągry z nosa? Domowe sposoby

Jak usunąć zaskórniki domowymi sposobami? Warto raz w tygodniu urządzać sobie kąpiel parową twarzy, która spowoduje otworzenie się porów. Następnie można wykonać peeling, np. zrobiony z fusów po kawie. Ciekawym pomysłem są również maseczki z sody oczyszczonej wymieszanej z wodą, a także domowej roboty plaster na wągry z żelatyny spożywczej.

Jeśli zmagasz się z problemem zaskórników i wągrów, wypróbuj na sobie wiele wymienionych powyżej metod. Na pewno znajdziesz złoty środek.