Data modyfikacji:

Jak zapuszczać grzywkę? Poradnik


Przychodzi taki czas, że posiadanie grzywki nam się nudzi i wtedy robi się najtrudniej. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak zapuszczać grzywkę, by w czasie tego żmudnego procesu prezentować się dobrze i tak też czuć się w tej przejściowej fryzurze. Podamy Wam kilka trików, które sprawią, że włosy, pomimo zapuszczania grzywki, będą świetnie wyglądać. Dzięki temu nie zaniechacie zapuszczania i w końcu osiągniecie swój cel. Podpowiemy też, kiedy warto zapuszczać grzywkę, a kiedy lepiej przy niej pozostać.
kobieta z telefonem

Kiedy warto zapuszczać grzywkę


Choć może się to wydawać dziwne, to jednak są sytuacje, kiedy warto przy grzywce pozostać. Jeśli masz wyjątkowo wysokie czoło, a także wysoką linię włosów, to dzięki grzywce Twoja fryzura ma większą objętość i zwyczajnie prezentujesz się lepiej. Jeśli jednak Twoje włosy nie są rzadkie, a ich linia nie jest przesunięta mocno do góry, a ponadto nie masz wysokiego czoła, to jak najbardziej czas je odsłonić i zmienić fryzurę, zwłaszcza jeśli masz ją już od kilku lat. Wiele osób zastanawia się, jak szybko zapuścić grzywkę? Tutaj nie będziemy mieć żadnej odkrywczej rady, bo ten proces rzeczywiście wymaga czasu, a włosy rosną nie więcej niż 1-1,5 cm na miesiąc, zatem pozostaje uzbroić się w cierpliwość. 

Jak przetrwać zapuszczanie grzywki, czyli co zrobić z grzywką podczas zapuszczania


Masz już swoje postanowienie: "zapuszczam grzywkę". Jak ją uczesać, by fryzura prezentowała się nie tylko jako tako, ale po prostu dobrze przez ten okres? Przedstawimy Ci prostsze i nieco trudniejsze sposoby na upięcie grzywki. Dużo zależy od tego, jaki masz kształt twarzy i czy masz owe wysokie czoło, bo w takiej sytuacji, jeśli zapuszczasz grzywkę, to musisz zadbać, by mimo wszystko nieco je zasłonić. Tutaj jest prosty sposób, a mianowicie zrobienie przedziałka pośrodku głowy albo przeczesanie włosów do tyłu i podzielenie samej grzywki na dwie części. Potem wystarczy już wsunąć włosy z grzywki pod dłuższe pasma i całość utrwalić wpięciem wsuwki. Oczywiście dla wielu osób nie będzie to wystarczające rozwiązanie, bowiem stwierdzą, że w takim wydaniu ich włosy prezentują się płasko. Fryzury dla zapuszczających grzywkę nie muszą być skomplikowane. Wystarczy, że zaopatrzysz się w prostownicę do włosów. Pamiętaj, by wybrać taką z regulacją temperatury, gdyż w ten sposób mniej niszczysz swoje kosmyki. Ważna jest też jonizacja, aby włosy się nie elektryzowały. Zatem robisz to samo, co w przypadku wsuwek, ale zamiast spinać grzywkę, połączysz pasma z każdej strony z pozostałymi włosami i wyprostujesz, ale zawijając je lekko w stronę twarzy. Uzyskujesz w ten sposób efekt mało widocznej grzywki bez spinania. Całość możesz jeszcze utrwalić lakierem, zwłaszcza jeśli Twoje włosy są dość śliskie i mało podatne na układanie. Gdy masz więcej talentu, to możesz zdecydować się na dobierany warkocz z grzywki — francuski albo holenderski. Musimy przyznać, że taka fryzura z zapuszczoną grzywką prezentuje się świetnie i wcale nie widać, że jest to sposób na zakamuflowanie grzywki. Prostownica do włosów pomoże Ci w wyprostowaniu i ukryciu zapuszczanej grzywki: 

Zapuszczanie grzywki — jak upinać? Prosta wersja dla osób, które nie mają problemów z wysokim czołem


Wiele osób zastanawia się, jak się czesać przy zapuszczaniu grzywki i jak zapuścić grzywkę. Prostą zasadą jest upinanie do góry i to niezależnie od tego czy Twoja grzywka jest skośna, czy prosta. Choć na pewno w przypadku prostej będzie to łatwiejsze. Otóż wystarczy zebrać włosy z grzywki, przeczesać do góry i spiąć przy użyciu silikonowej gumki, lekko unosząc włosy z grzywki u nasady. Jeśli chcesz, aby mini kucyk nie był widoczny, to wystarczy, że w miejscu, gdzie się znajduje, przewiążesz pod włosami apaszkę. To oczywiście fryzura dla dziewczyn à la pin up girl, a chłopakom polecamy po prostu mini kucyk, jeśli zapuszczają grzywkę na pompadour. Można też, zamiast mini kucyka, zrobić mini koczek. On też świetnie się prezentuje. Nim zapuszczona grzywka osiągnie odpowiednią długość, która pozwoli na wykonanie odpowiedniego cięcia, wyrównanie włosów, czy po prostu mniej problematyczną pielęgnację, możesz jeszcze zaczesywać ją do góry na gładko. To propozycja zarówno dla kobiet jak i mężczyzn z krótką fryzurą i bez problemu wysokiego czoła. Slick back może bardzo elegancko się prezentować, wystarczy, że zaopatrzysz się w pomadę o mocnym chwycie.

Kiedy zapuszczamy grzywkę, nie musimy prezentować się niechlujnie czy mało stylowo. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pozwoli Wam wybrać najwygodniejszą fryzurę podczas zapuszczania grzywki.
Autorka: Dorota Wachholz