Data modyfikacji:

Jaka farba pokryje rudy kolor włosów?

Szacuje się, że obecnie w światowej populacji tylko 1-2% osób ma naturalnie rudy kolor włosów. Podobno w niedalekiej przyszłości całkowicie zniknie on z powierzchni ziemi. Osoby rude mają wyjątkową urodę, jednak nie wszyscy są jej fanami. Właśnie z tego powodu część kobiet o rudych włosach marzy o ich zakryciu. Jaka farba pokryje rudy kolor włosów? Czy blond jest najlepszym wyborem, czy może lepiej podstawić na ciemne odcienie? W tym artykule odpowiemy na pytanie, jaki kolor pokryje rude włosy.
jaka farba pokryje rudy kolor wlosow

Rude rudym nierówne!

Niektóre osoby mają bardzo intensywne, niemal pomarańczowe włosy. W przypadku innych kolor ten wpada bardziej w blond z wyraźnymi miedzianymi odcieniami. Zarówno jedni, jak i drudzy często marzą o pozbyciu się tej rudości. Nie jest to jednak zadanie proste. Pomarańczowy czy też nawet czerwony pigment jest dość problematyczny, a samodzielne farbowanie rudych włosów może skończyć się bardzo źle. Nie mamy tu na myśli jedynie nieestetycznych plam. O wiele większym problemem może być bowiem wypadanie kosmyków! Aby tego uniknąć, warto udać się na pierwszą koloryzację do fryzjera, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej nie farbowałyśmy włosów. W przypadku, gdy mamy już doświadczenie w malowaniu włosów, możemy zmienić kolor w zaciszu własnego domu.

Jakim kolorem pokryć rude włosy?

W większości przypadków najlepszym sposobem na pokrycie rudych włosów jest zafarbowanie ich na blond. Na forach internetowych możesz przeczytać o tym, że przed koloryzacją należy włosy rozjaśnić. Nie jest to jednak prawda. Rozjaśniacz bardzo niszczy kosmyki, dlatego zdecydowanie odradzamy skorzystania z tego sposobu. O wiele lepszym pomysłem jest natomiast sięgnięcie po dwie farby – pierwszą w kolorze blond o tonacji podobnej do tej, którą obecnie mamy na głowie, a drugą w docelowym kolorze. Jeśli twoje rude włosy są ciemne, zafarbuj je najpierw na ciemny bądź średni blond. Odczekaj kilka dni po pierwszym farbowaniu i nałóż drugą farbę – jaśniejszą. W ten sposób bezpiecznie uzyskasz docelowy kolor.

Czy popielaty blond pokryje rude włosy?

Tak, pod warunkiem, że najpierw zniwelujemy rudości nieco ciemniejszym kolorem w taki sposób, jak wspomnieliśmy powyżej. Jeżeli decydujesz się na popielaty blond, upewnij się, czy to dobry wybór. Osoby o naturalnie rudych włosach zazwyczaj mają ciepły odcień skóry, dlatego o wiele lepiej wyglądają w ciepłych odcieniach, zaś popielaty blond to kolor zimny, który nie zawsze będzie pasował. Jeśli efekt koloryzacji nie będzie cię zadowalał, pamiętaj, że za 4-6 tygodni możesz poeksperymentować z innym kolorem.

Farbowanie na ciemny kolor? A czemu nie!

Niektóre naturalnie rude osoby decydują się na farbowanie na ciemne odcienie. To dobry pomysł – ciemne włosy również mogą świetnie wyglądać pod warunkiem, że dobierzemy odpowiedni kolor. Pamiętajmy o „temperaturze” odcieni – do osób o rudych włosach zwykle pasują ciepłe brązy. Farbowanie na odcień ciemniejszy jest bezpieczne i zazwyczaj mniej niszczy włosy niż malowanie ich na blond.

Farbowanie włosów rudych jest dość popularne, a ich przykrycie nie jest trudne dla osób doświadczonych. Przed koloryzacją warto jednak zastanowić się nad tym, czy na pewno chcemy to zrobić. Naturalna rudość jest tak unikalna, że czasem nie warto z niej rezygnować. Jeżeli jednak już podjęłaś decyzję, mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże ci ufarbować rude włosy na pożądany kolor.

Autor: Olga Sadowska