Data publikacji:

Jaki krem stosować po mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który działa na skórę regenerująco i odmładzająco. Pozytywne efekty można zauważyć już po pierwszej wizycie u specjalisty. Aby spotęgować pożądane rezultaty, a także zapobiec przykrym efektom ubocznym, cerę po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować w warunkach domowych. Radzimy, jaki krem stosować po mezoterapii mikroigłowej, a także czego unikać, by zabieg całkowicie spełnił twoje oczekiwania.
jaki krem stosowac po mezoterapii mikroiglowej

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia to zabieg polegający na wprowadzaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą specjalistycznej aparatury. Wykonywana jest w gabinetach kosmetologicznych i dermatologicznych. Zabieg występuje w dwóch odmianach:
  • bezigłowej, polegającej na wprowadzaniu preparatu do skóry za pomocą fal radiowych,
  • igłowej, w której składniki aktywne są podawane za pomocą cienkiej igły.

Choć obydwa typy mezoterapii gwarantują poprawę stanu cery, zabieg z wykorzystaniem igieł pozwala cieszyć się nimi znacznie szybciej. Wykonywanie kontrolowanych uszkodzeń w skórze skłania ją bowiem do intensywnych procesów regeneracyjnych. W połączeniu z dostarczanym preparatem odżywczym, daje to praktycznie natychmiastowy rezultat, którym można cieszyć się już kilka dni po zabiegu.

Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii? To kwestia indywidualna, którą ustala kosmetolog. Z reguły klientka do gabinetu powinna zgłaszać się w odstępach 2-3-miesięcznych.

Jak mezoterapia mikroigłowa wpływa na cerę?

Kosmetolog lub dermatolog wykonujący mezoterapię, za pomocą specjalnego narzędzia przypominającego długopis wprowadza do skóry mieszankę składników aktywnych, dopasowanych indywidualnie do potrzeb cery klientki. Zazwyczaj są to substancje o działaniu odmładzającym, ujędrniającym i odżywczym.

Mezoterapia mikroigłowa to sposób na odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek, a także poprawę owalu twarzy. Skóra po zabiegu staje się rozświetlona i napięta. Mezoterapia stosowana regularnie minimalizuje przebarwienia, a także zapewnia cerze optymalne nawilżenie.

Wybierając igłową wersję mezoterapii, musisz być jednak przygotowana na to, że bezpośrednio po zabiegu twoja skóra nie będzie wyglądać rewelacyjnie. Małe igiełki pozostawiają na cerze uszkodzenia, które jednak szybko się goją. Aby móc prędko cieszyć się ze świetnych efektów, musisz wiedzieć, jak pielęgnować cerę w warunkach domowych.

Jak dbać o skórę po mezoterapii mikroigłowej?

Wybór odpowiedniego gabinetu i specjalisty to 50% sukcesu. Drugą połowę stanowi twoja pielęgnacyjna rutyna. Skóra bezpośrednio po mezoterapii wymaga specjalnego traktowania. Sprawdź, jak krok po kroku dbać o cerę po mezoterapii.

1. Czym myć skórę po mezoterapii?

W dniu wykonania zabiegu nie myj twarzy – pozostaw na niej krem, który wcześniej nałożył kosmetolog. Dopiero kolejnego dnia sięgnij po delikatny płyn do mycia cery wrażliwej i ostrożnie oczyść skórę. Najlepiej zmieszać kosmetyk z wcześniej przegotowaną, letnią wodą.

2. Dezynfekcja skóry po mezoterapii

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji cery po mezoterapii jest jej odkażanie, co najmniej do czasu dobrego zagojenia się ranek. W tym celu należy stosować specjalny preparat przeznaczony do dezynfekcji skóry. Używaj go dwa razy dziennie, tuż przed aplikacją kremu.

3. Jaki krem po mezoterapii mikroigłowej?

Po zakończeniu mezoterapii, specjalista nakłada na skórę łagodzący preparat, który zmniejszy obrzęk skóry i przyspieszy jej gojenie. Ważne, abyś zaopatrzyła się we własny słoiczek kremu po mezoterapii. Jaki produkt wybrać?

Nie musisz decydować się na specjalistyczne kosmetyki rodem z gabinetu kosmetologa. Tak naprawdę, wystarczy silnie nawilżający i kojący krem o dobrym składzie. Wielu specjalistów rekomenduje zwłaszcza kosmetyki z kwasem hialuronowym, który silnie nawilża skórę i wspomaga jej odbudowę. W składzie produktu mogą znaleźć się również alantoina oraz D-panthenol. Taki krem należy stosować dwa razy dziennie, po myciu i dezynfekcji cery.

Ponadto przez 2-3 miesiące po mezoterapii powinnaś stosować krem z wysokim filtrem UV (bez względu na porę roku). Skóra po zabiegu jest bardzo uwrażliwiona i skłonna do powstawania przebarwień posłonecznych. Wybierz lekki krem o matowym wykończeniu i nakładaj go na twarz każdego ranka.

Aby wspomóc wchłanianie kremu, warto sięgnąć po specjalny roller wykonany z kamienia, który przy okazji pozwoli ci wykonać relaksujący masaż twarzy. Przed użyciem możesz schłodzić go w lodówce – dzięki temu przyniesiesz skórze dodatkowe ukojenie i zmniejszysz jej obrzęk.

Mezoterapia igłowa: czego nie robić?

Pielęgnacja skóry po mezoterapii nie należy do skomplikowanych. Przeciwwskazań pozabiegowych jest więcej niż samych zaleceń. Należy pamiętać, że zabieg ten wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry. Pewne błędy mogą przyczynić się do powstania zakażenia lub stałych przebarwień. Czego unikać, aby zapobiec pojawieniu się skutków ubocznych mezoterapii?
  • Przez co najmniej 4 dni po zabiegu nie wykonuj makijażu.
  • Unikaj ostrego słońca oraz nie opalaj się w solarium przez miesiąc po zabiegu.
  • Zadbaj o nawodnienie organizmu – pij dużo wody, soków i słabej herbaty.
  • Przez 5 dni po mezoterapii nie pij mocnej kawy oraz alkoholu.
  • Nie korzystaj z sauny i basenów, unikaj intensywnej aktywności przez 2 tygodnie.

Mezoterapia igłowa – podsumowanie

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg, który można wykonać w większości gabinetów kosmetologicznych. Stosowana regularnie, daje rewelacyjne efekty. Warto jednak pamiętać, że skóra poddawana mezoterapii wymaga specjalnego traktowania. Jeśli planujesz jej wykonanie, zaopatrz się w dobry krem nawilżający oraz preparat z filtrem UV.
Autor: Joanna Stanuch