Data modyfikacji:

Jak stosować kolorowe korektory? Zielony, różowy, żółty

Nieskazitelna, pozbawiona niedoskonałości cera to marzenie wielu kobiet. Efekt ten pomogą uzyskać kolorowe korektory do zadań specjalnych. Różowy, niebieski czy zielony korektor zatuszują pryszcze, zasinienia i pajączki. Jak stosować kolorowe korektory? Sprawdź w artykule!

Kolorowe korektory – jak stosować?

Wypryski, przebarwienia, popękane naczynka – każda kobieta zmaga się z jakimiś niedoskonałościami cery. Choć mówi się, że dobry makijaż potrafi przykryć każdy mankament, zwykły beżowy podkład czy korektor często niestety nie wystarczą.

Z pomocą przychodzą kolorowe korektory do zadań specjalnych. Niebieski, różowy czy zielony korektor idealnie radzą sobie z konkretnym problemem cery. Zdziwiona? Jesteś ciekawa, jak działają owe kosmetyki o szalonych odcieniach? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Wszystkie kolory tęczy umieścić można na tzw. kole barw. Te odcienie, które położone są naprzeciwko siebie, są nazywane kontrastującymi. Jeśli zaś nałoży się je na siebie,kontrast ten równoważy się.

Czerwony kolor na przykład znajduje się naprzeciwko zielonego, zaś różowy – niebieskawego. Dlatego wypryski znikną, gdy przykryje się je zielonym kolorem, a sińce pod oczami – różowym.
Chcesz dowiedzieć się, jakie niedoskonałości zakrywają kolorowe korektory? Podpowiadamy poniżej.

Zielony korektor – na wypryski i zaczerwienienia

Zielony korektor to najskuteczniejsza broń w walce z niedoskonałościami. Przede wszystkim doskonale sprawdzi się u posiadaczek cery tłustej i trądzikowej. Zatuszuje wszelkie pryszcze i krostki. Zielony korektor poradzi sobie również z popękanymi naczynkami i pajączkami. Zneutralizuje ich czerwony odcień, przywracając cerze jednolity koloryt. Ponadto kosmetyk o tej barwie zakryje wszelkie ranki i podrażnienia, które od czasu do czasu pojawiają się w na twarzy każdej z nas.

Pamiętaj tylko, aby zielony korektor nakładać pod podkład lub przykryć go cienką warstwą beżowego kamuflażu. Zneutralizuje to efekt zielonkawej poświaty.

Różowy, czerwony i pomarańczowy korektor – na cienie pod oczami

Borykasz się z problemem cieni pod oczami? Korektor w odcieniach różu i czerwieni będzie jak znalazł. Doskonale rozświetli i ożywi ziemistą cerę powiek, a także zneutralizuje niebieskawy odcień sińców. Dobierz odcień kosmetyku do barwy cieni pod oczami. Metodą prób i błędów z pewnością znajdziesz wariant idealny.

Żółty korektor – na siniaki

Jeśli na twojej twarzy pojawiają się fioletowe siniaki wywołane np. zabiegami kosmetycznymi, przykryjesz je dokładnie żółtym korektorem. Z tym kolorem kosmetyku powinny zaprzyjaźnić się również posiadaczki cienkiej skóry, przez którą prześwitują błękitne żyłki. Żółty korektor przyda się również kobietom, u których cienie pod oczami są szczególnie widoczne i przyjmują nieestetyczny, fioletowy odcień.

Niebieski korektor – na plamy po opalaniu

Twoja skóra stała się zbyt pomarańczowa po wizycie na solarium? A może nieumiejętnie użyłaś samoopalacza? Problem ten rozwiąże niebieski korektor. Idealnie zakryje pomarańczowe plamy na twarzy i na ciele. Przykryj nim przebarwienia, a następnie pokryj całość warstwą beżowego podkładu.

Fioletowy korektor – na pożółkłą cerę

Pożółkła skóra twarzy może być efektem zmęczenia, choroby lub nieodpowiedniej diety. Ten niezdrowy koloryt zneutralizują fioletowe korektory do twarzy. Używaj go jednak z rozwagą. Wybierz kosmetyk w delikatnym, liliowym odcieniu i nałóż go cienką warstwą na skórę. Dzięki temu nadasz cerze blasku.

Biały korektor – rozjaśni twarz

Choć biel to nie kolor, można znaleźć na rynku korektory w takim odcieniu. Biały kosmetyk używany jest chętnie przez profesjonalne wizażystki. Pomaga rozjaśnić i rozświetlić poszczególne partie twarzy, a także optycznie je powiększyć. Doskonale sprawdzi się np. nałożony w wewnętrznym kąciku oka.
Autor: Olga Wacholc