Data publikacji:

Na czym polega laminowanie rzęs?

Marzysz o pięknych, cudownie podkręconych rzęsach bez konieczności używania maskary i zalotki? Mamy coś specjalnie dla ciebie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o laminowaniu rzęs.

laminowanie rzęs

Laminowanie rzęs – co to jest?

Laminowanie rzęs to coraz popularniejszy zabieg kosmetyczny. Nic dziwnego, ponieważ efekty tej kuracji są naprawdę spektakularne. Kto powinien się zdecydować na laminowanie rzęs? To świetna opcja dla osób, których rzęsy wyrastają prosto lub ku dołowi. W takim przypadku niezwykle trudno jest uzyskać efekt uniesionych rzęs przy pomocy zalotki i maskary. Laminowanie rzęs to też świetny wybór dla kobiet, które chcą odpocząć od codziennego nakładania tuszu do rzęs lub wybierają się na wakacje i chcą wyglądać pięknie w każdej sytuacji.

W salonach kosmetycznych spotkasz się w dwoma popularnymi zabiegami: liftingiem i laminowaniem rzęs. Czym się różnią? Lifting rzęs, jak sama nazwa wskazuje, za zadanie ma uniesienie rzęs od nasady aż po same końce. Lifting nie wypłynie jednak na poprawę kondycji twoich rzęs. Inaczej jest w przypadku laminowania.

Laminowanie rzęs to specjalistyczny zabieg, którego celem jest zarówno uniesienie włosków, jak i poprawa ich wyglądu. Wszystko za sprawą keratyny, która wykorzystywana jest w tym procesie. Włoski pokryte keratyną stają się grubsze i bardziej odporne na pocieranie lub codzienne nakładanie kosmetyków do makijażu. Dodatkowo laminowaniu rzęs często towarzyszy ich delikatne przyciemnienie. Dzięki temu ty wyglądasz świetnie, a maskarę możesz zostawić w swojej kosmetyczce.

Laminowanie rzęs – krok po kroku

Laminowanie rzęs najczęściej wykonywane jest w salonach kosmetycznych, ale bez problemu zrobisz je też sama w zaciszu własnego domu. Jak wykonać laminowanie w domu?
  1. Na początku zaopatrz się w dobrej jakości zestaw przeznaczony do laminowania rzęs w domu. Poniżej znajdziesz polecane przez nas produkty.
  2. Ten zabieg najlepiej wykonać z pomocą przyjaciółki lub siostry. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie rzęs. Możesz do tego wykorzystać tonik bez zawartości alkoholu.
  3. Na dolne rzęsy nanieś wacik. Dzięki temu nie będą się przyklejać do górnych rzęs.
  4. Na górną powiekę nałóż specjalny wałek, na który będziesz nakręcać rzęsy.
  5. Następnie nanieś preparat do laminowania na górne rzęsy.
  6. Gdy preparat się wchłonie, możesz nałożyć na rzęsy brązową lub czarną farbę.
  7. Gdy farba się wchłonie, nanieś na rzęsy grubszą warstwę keratyny. Odczekaj do wyschnięcia.
Po zabiegu laminowania rzęs twoje rzęsy będą mocniejsze i bardziej uniesione. Ten efekt może utrzymywać się aż do dwóch miesięcy.

Zestaw do laminacji rzęs – jaki wybrać?

Szukasz zestawu do laminacji rzęs w domu? Wejdź na Ceneo.pl. To prosta w obsłudze porównywarka cenowa, która w kilka chwil pozwoli ci znaleźć odpowiadające ci produkty. Wszystko za sprawą wygodnych filtrów. Laminowane rzęs w domu nie może odbyć się bez profesjonalnego zestawu. Wybierz ten, który posiada wszystkie niezbędne elementy do wykonania laminowania. W zestawie powinien się znaleźć preparat do podkręcania, keratyna oraz ewentualnie brązowa bądź czarna farba.

Nie zapomnij sprawdzić, czy wybrany przez ciebie zestaw posiada również specjalistyczne wałki i waciki – te akcesoria znacznie ułatwią samodzielne laminowanie rzęs w domu. Dla utrwalenia efektów, regularnie stosuj odżywki do rzęs. Dzięki temu będziesz mogła cieszyć się pięknym spojrzeniem nawet kilka miesięcy po laminowaniu.