Data modyfikacji:

Lampa bezcieniowa LED czy świetlówka? Jaka lampa do salonu kosmetycznego?

Gabinety kosmetyczne to miejsca, w których dobre oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Wiele zabiegów kosmetycznych, w tym także zabieg manicure, wymagają dużej precyzyjności ruchów i doskonałej dokładności. Odpowiednie oświetlenie pomaga podczas wykonywania różnych zabiegów, dlatego lampy kosmetyczną są ważnym i jednym z podstawowych elementów wyposażenia salonów kosmetycznych. Przy wyborze oświetlenia do swojego salonu kosmetycznego warto zwrócić uwagę na barwę emitowanego światła, jego natężenie, możliwość regulacji oraz wiele innych właściwości, które są ważne podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych.

lampa led

Lampka do salonu kosmetycznego – na co zwrócić uwagę?

Dobre oświetlenie jest niezwykle ważne w salonach kosmetycznych, ponieważ pomaga w pracy poprzez oświetlenie całych dłoni, twarzy lub innych obszarów ciała, na których kosmetyczka wykonuje zabiegi. Dobre oświetlenie pozwala na wykonanie zabiegu w sprzyjających warunkach. Wybierając lampę kosmetyczną dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów takiego sprzętu. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jaką należy ustalić, jest przeznaczenie lampy. Lampy kosmetyczne przeznaczone są do różnych miejsc i zabiegów, przez co mogą znacząco różnić się budową i innymi kluczowymi cechami.

W ofercie sklepów oferujących wyposażenie salonów kosmetycznych znaleźć można lampy stojące podłogowe, lampy na biurko oraz modele wiszące. Budowa lampy określa jak i w którą stronę będzie padało emitowane światło, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, jaki strumień światła będzie odpowiedni do danych zabiegów. Do stanowiska manicure najczęściej wybiera się lampy kosmetyczne stojące na biurku, których światło może padać bezpośrednio na dłonie klientki.

Większość modeli lamp kosmetycznych daje możliwość regulacji kąta nachylenia, przez co można indywidualnie dostosować kierunek padania światła do wykonywanego zabiegu. Wybierając lampę kosmetyczną, należy zwrócić uwagę na jej moc, która zazwyczaj podana jest w watach, oraz na natężenie światła określane ilością lumenów. Ilość watów jest ważna przy lampkach wykorzystujących klasyczne żarówki, ponieważ informuje o tym, ile mocy potrzebuje dana żarówka, aby wytworzyć odpowiednie światło. Natężenie światła dotyczy głównie lamp wykorzystujących diody LED, ponieważ ten parametr określa strumień świetlny lampy.

Lampy bezcieniowe kosmetyczne – czym się wyróżniają?

Lampy bezcieniowe to urządzenia, które są szczególnie znane w świecie salonów kosmetycznych i wśród lekarzy. Odpowiednio dobrana lampa zapewnia dobre warunki pracy, co przekłada się bezpośrednio na wydajność i jakość wykonywanych usług. Lampa bezcieniowa to innowacyjne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało wykonywanie zabiegów kosmetycznych, takich jak manicure czy pedicure. Takie lampy nie odbijają światła, dzięki czemu to jedne z najwygodniejszych form oświetlenia dla manikiurzystek.

Wybierając taką lampę, należy zwrócić uwagę na jakość jej wykonania oraz na jasność światła, ponieważ jego odpowiedni poziom niweluje powstawanie cienia na powierzchni stanowiska pracy.

Lampy kosmetyczne LED

Lampy LED to niezwykle popularne urządzenia, które znalazły swoje zastosowanie w salonach kosmetycznych. Dobre oświetlenie w miejscu, gdzie każdy wykonywany zabieg wymaga dokładności i ponadprzeciętnej precyzji, to ważna cecha wpływająca na jakość wykonywanej pracy. Wyposażając salon kosmetyczny, nie należy zapominać o odpowiednim oświetleniu. Właściciele salonów piękności mogą wybierać pomiędzy lampami kosmetycznymi wykorzystującymi świetlówki lub technikę LED.

Lampy bezcieniowe LED to praktyczne urządzenia, które w większości świecą jasnym, białym, ale nie oślepiającym światłem, co pozwala na wykonywanie zabiegu w sprzyjających dla oczu warunkach. Diody LED wykorzystywane w takich lampach mają mniejszą moc niż klasyczne żarówki, ale jednocześnie posiadają większe natężenie światła. Takie rozwiązanie sprawia, że lampy kosmetyczne LED zużywają znacznie mniej energii. Popularny przelicznik mówi, że 60 W świetlówki odpowiada 806 lumenom z lampy LED.

Wybierając bezcieniową lampę LED, należy zdecydować się na możliwe jak najbardziej naturalny kolor światła. Temperatura światła określa jego barwę, dlatego im wyższa temperatura, tym bardziej żółte jest emitowane przez lampę światło. Zbyt zimna temperatura sprawia, że kolor światła przyjmuje niebieski odcień. Biała barwa światła ma około 4000 K. Do salonów kosmetycznych najczęściej poleca się lampy ze światłem, które w najlepszy możliwy sposób ma przypominać światło dzienne. Najpopularniejszym wyborem są lampy ze światłem o barwie około 5500 K, które sprawia, że kolory wyglądają naturalnie, czyli tak jak w świetle dziennym.

Najpopularniejsze modele lamp bezcieniowych

Wybierając lampę bezcieniową do salonu kosmetycznego, wato wybrać model o możliwe jak najlepszej jakości. Tylko dobry sprzęt zapewni komfortowe warunki do pracy oraz najlepszą wydajność pracy. Wśród lamp stworzonych do salonu kosmetycznego znaleźć można modele podłogowe, biurkowe oraz mocowane do blatu.

Lampy, które mocuje się do biurka roboczego, pozwalają zaoszczędzić miejsce na blacie, a dzięki elastycznej konstrukcji, można dostosować padające światło do swoich osobistych potrzeb. W ofercie kosmetycznych lamp bezcieniowych znaleźć można atrakcyjne modele lamp świetlówkowych oraz wersji z oświetleniem wykorzystującym diody LED. Najpopularniejsze modele lamp kosmetycznych to:

Zdjęcie: valeriygoncharukphoto/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo