Data modyfikacji:

Jaką lampę do hybryd wybrać? LED czy UV do paznokci?

Manicure hybrydowy zdobył ogromną popularność. Wszystko za sprawą efektów oraz długiego utrzymywania się wykonanej stylizacji. Wiele kobiet podjęło decyzję o samodzielnym wykonywaniu manicure’u w zaciszu swojego domu. Stoją one przed misją skompletowania wszystkich akcesoriów, niezbędnych do stylizowania paznokci metodą hybrydową. Wśród nich główną rolę gra oczywiście lampa do hybryd. Najpopularniejsze modele lamp to te emitujące światło UV oraz LED. Jeśli stoisz przed wyborem UV czy LED, z tego artykułu dowiesz się, jakie są wady i zalety obu rodzajów lamp. Koniecznie przeczytaj!
manicure

Po co ci lampa do paznokci?


Zanim dokonasz zakupu lampy UV lub LED, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań i ustalić, po co dokładnie potrzebujesz lampy do hybryd. Zastanów się więc:

  • Czy planujesz wykonywać stylizacje hybrydowe, czy też również żelowe?
  • Czy chcesz wykonywać manicure jedynie na własnych paznokciach, a może w przyszłości planujesz rozszerzyć działalność i stylizować dłonie klientek? 
  • Czy zależy ci jedynie na funkcjonalności, czy również na designie lampy? Czy jej wielkość ma dla ciebie znaczenie? 
Znając odpowiedzi na powyższe pytania, nieco ułatwisz sobie wybór. Planując zakup lampy do hybryd do użytku domowego, możesz bowiem postawić na model o mniejszej mocy, niż gdyby miała to być lampa do gabinetu kosmetycznego. Inną też lampę wybierzesz jedynie do stylizacji hybrydowych, a inną do hybryd i żeli.

Jaka lampa UV do hybrydowych paznokci?


Tunelowe lampy UV to wciąż jedne z najczęściej wykorzystywanych modeli, zwłaszcza w gabinetach stylizacji paznokci. Typowe lampy do paznokci hybrydowych wyposażone są w cztery świetlówki o łącznej mocy 36 W. Wszystkie świecą światłem UV i dają możliwość utrwalenia hybryd oraz paznokci żelowych. Czas utwardzania w lampie UV to około 120 sekund, a zatem całkiem sporo. Przez to łączny czas stylizacji paznokci może się znacznie wydłużyć. Niewątpliwą wadą lamp UV jest żywotność świetlówek – przepalają się one dość szybko i wymagają wymiany. Przepalona świetlówka obniża bowiem moc lampy, a równocześnie wydłuża czas utwardzania. Zaletą lampy UV jest zaś możliwość utwardzania żeli, choć w przypadku niektórych modeli trwa to bardzo długo. Lampy do hybryd wyposażone są też w timer i czujnik ruchu, co pozwala na uniknięcie bezczynnego świecenia się świetlówek pomiędzy utwardzaniem paznokci.

Lampa LED – hit wśród stylistek paznokcia

Lampa LED zyskała w ostatnim czasie dużą popularność. Jej ogromną zaletą jest szybkość pracy – lampa LED do hybryd pozwala na utrwalenie stylizacji w zaledwie 30 sekund. Kolejną zaletą lamp ledowych jest ich kształt. Na rynku znajdziemy naprawdę kompaktowe modele – tzw. mostki, które zajmują niewiele miejsca, ale równocześnie ich moc jest stosunkowo niewielka (lampa o mocy 9W). Dobrze sprawdzą się w domowych warunkach, ale nie w gabinetach kosmetycznych.

Lampa LED, w przeciwieństwie do UV, nie wymaga wymiany świetlówek. Jest ona bowiem wyposażona w dużą ilość diod o bardzo długiej żywotności. Większość modeli lamp LED również posiada timer i czujnik ruchu, podobnie jak lampy UV. Wśród tak wielu zalet lamp ledowych nie może jednak zabraknąć jednej podstawowej wady – w lampie LED nie utwardzimy stylizacji żelowych. Jeśli więc je wykonujesz bądź planujesz taki krok, lepszym wyborem będzie lampa UV.
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.