Data publikacji:

Makijaż na opadającą powiekę. Jak się malować, mając opadającą powiekę?


Opadająca powieka to problem wielu kobiet – zarówno dojrzałych, jak i młodych – które chciałyby dowiedzieć się, jak wykonywać precyzyjny make-up dostosowany do indywidualnych rysów twarzy. Wbrew pozorom estetyczne podkreślenie i optyczne powiększenie oka nie jest tak trudne! Podpowiadamy, jak wykonać makijaż na opadającą powiekę! W artykule znajdziecie garść praktycznych wskazówek – zapraszamy do lektury!
kosmetyki

Makijaż oka z opadającą powieką – o czym trzeba pamiętać?


Wiele pań po wykonaniu klasycznego makijażu załamuje ręce, okazuje się bowiem, że niemal wszystkie cienie stały się niewidoczne, a oko wygląda ciężko i smutnie. Co jest tego przyczyną? Opadająca powieka! Jak ją rozpoznać? W przypadku budowy oka tego typu fałda górna powieki (poduszeczka) nachodzi na dolną, co skutecznie przyczynia się do zakrycia całego make-upu, jeśli nie wiemy, jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany makijaż na opadającą powiekę.

Warto podkreślić, że niemożność perfekcyjnej aplikacji cieni frustruje nie tylko dojrzałe panie, lecz i młode dziewczyny. Wiele zależy bowiem od anatomicznego kształtu twarzy, a co za tym idzie – także powiek. Ten estetyczny mankament może jednak pogłębiać się z wiekiem. W naszej skórze znajduje się wtedy mniej kolagenu oraz osłabieniu ulegają mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi. Pozbawiona elastyczności i jędrności powieka będzie więc opadać.

Nie oznacza to jednak, że makijaż opadającej powieki jest niemożliwy do wykonania! Wystarczy poznać kilka trików i dzięki temu optycznie powiększyć oko. 

Jak malować opadającą powiekę? Co należy mieć w kosmetyczce?


Zastanawiasz się, od czego zacząć makijaż oka z opadającą powieką? Wiesz już, że może być ci potrzeba cierpliwość, ale gwarantujemy, że po opanowaniu tej sztuki, perfekcyjny make-up zajmie ci nie więcej niż kilka minut.

Na początku zadbaj również, by w twojej kosmetyczce pojawiło się kilka ważnych kosmetyków i akcesoriów z perspektywy starannego makijażu. To warto mieć pod ręką:

• baza pod cienie lub bardzo dobry, płynny korektor;
• paletka cieni w kolorach nude;
• rozświetlacz;
• kredka, mydełko lub pomada do brwi;
• beżowa kredka do oczu.
• tusz do rzęs.

Nie zapomnij również o pędzlach dobrej jakości – dziś na rynku jest ich szeroki wybór! Możesz sięgnąć zarówno po akcesoria wykonane z syntetycznego, jak i naturalnego włosia. Warto zadbać również, by make-up, który wykonasz, był makijażem powiększającym oczy. Opadająca powieka nie musi tego utrudniać – zwłaszcza jeśli masz pod ręką zalotkę.

Duże znaczenie odegrają również cienie. Sprawdź, czy w wybranej przez ciebie paletce znalazły się trzy matowe kolory, różniące się stopniem nasycenia. Dlaczego to aż tak ważne? Makijaż na opadającą powiekę powinien optycznie otworzyć oko. Taką iluzję pomoże nam osiągnąć starannie wykonana gra cieni.

Jeśli tworzysz dzienny makijaż, sięgnij po odcienie brązowe oraz nude. Uniwersalny, modny make-up oprzeć można na jasnych i nieco ciemniejszych czekoladowych czy też orzechowych odcieniach. Teraz już wiesz, co powinna skrywać twoja kosmetyczka. Czas przystąpić do działania! 

Makijaż opadającej powieki – instrukcja krok po kroku


Jak malować opadającą powiekę? Od czego zacząć? Podpowiadamy krok po kroku, co powinno charakteryzować ten szczególny makijaż. I pamiętaj – to trening uczyni cię mistrzem.

1. Nałóż bazę na powiekę


Przygotuj oczy do aplikacji cieni. Sięgnij po bazę, którą pokryjesz całą powiekę. Dzięki temu sprawisz, że kosmetyki kolorowe zaaplikowane w dalszej kolejności nie odbiją się na poduszeczce, czyli górnej fałdzie skórnej. Jeśli nie masz bazy, powiekę możesz pokryć sprawdzonym, płynnym korektorem. Co zwieńczy ten etap make-upu? Nieznaczne przypudrowanie skóry.

2. Zacznij aplikację ciemnego cienia


Co dalej z makijażem? Opadająca powieka wymaga optycznego powiększenia. Na pędzelek nałóż więc niewielką ilość cienia w kolorze jasnego brązu. Wykonaj lekki ruch od zewnętrznego kącika oka w stronę jego wewnętrznej części. Ważne jest to, by kolor, którym pokrywasz powiekę, wychodził poza ruchomą część oka i był widoczny na poduszeczce. Ten trik sprawi, że kosmetyki kolorowe nie schowają się pod powieką! Pędzelek kieruj więc do góry i zatrzymaj się mniej więcej w połowie oka. Pamiętaj także o zachowaniu wolnej przestrzeni między cieniem a brwiami. Na jasny cień możesz nałożyć również niewielką ilość cienia o nieco ciemniejszym kolorze – dodatkowo pogłębi to iluzję otwartego oka.

3. Nałóż jasny cień i podkreśl linię rzęs


Jasnym, matowym lub nieco połyskującym cieniem wypełnij całą ruchomą powiekę. Linię rzęs możesz pokryć również ciemną, cienką kreską. Rozmyj jej linię przy pomocy pędzelka. Linię wodną podkreśl z kolei beżową kredką. W kąciku oka nałóż niewielką ilość rozświetlacza, który także zadziała powiększająco.

4. Wytuszuj rzęsy


To bardzo ważny element makijażu, którego nie należy pomijać. Najpierw podkręć rzęsy zalotką i podkreśl je maskarą wydłużającą oraz zwiększającą objętość włosków. Ten trik sprawi, że wykonasz kompletny makijaż powiększający oczy. Opadająca powieka nie będzie wtedy problemem!

5. Zadbaj o kształt brwi


Ten etap potraktuj jako zwieńczenie make-upu. Kształt, a także subtelne podkreślenie brwi nie powinno być zbagatelizowane! Wyczesanie włoski, wypełnienie ubytków i usunięcie niechcianych kępek to podstawa. Jeśli boisz się samodzielnej regulacji brwi, skorzystaj z pomocy kosmetyczki! Estetyczną bolączką niejednej kobiety jest opadająca powieka. Makijaż w średnim wieku, dla dojrzałej pani lub młodej dziewczyny może być jednak udany, estetyczny i modny! Nie bój się eksperymentów, wytrwale trenuj i ciesz się precyzyjnym podkreśleniem oka w zaciszu własnej toaletki. 
Autorka: Anna Mlonka