Data modyfikacji:

Czym jest manicure kombinowany i jak go wykonać?

Jak sprawić, aby hybryda wyglądała na paznokciach pięknie przez długi czas? Wypróbuj manicure kombinowany! Polega on na dokładnym usunięciu i wyfrezowaniu skórek, dzięki czemu odrost staje się widoczny znacznie później. Jak wykonać manicure kombinowany? Jakie są jego zalety? Sprawdź!

manicure kombinowany

Manicure kombinowany – co to jest?

Manicure hybrydowy w ciągu ostatnich lat pokochały miliony kobiet na całym świecie. Jest precyzyjny i znacznie trwalszy niż malowanie paznokci klasycznym lakierem. Jego wadą jest jednak fakt, że już po tygodniu na paznokciach widoczne stają się odrosty, które powiększają się z każdym dniem i zmuszają do szybkiego odnowienia zdobienia. Rozwiązaniem tego problemu jest manicure kombinowany – doskonalsza forma upiększania paznokci, która znacznie przedłuża trwałość hybrydy.

Co to jest manicure kombinowany? Zabieg ten polega na dokładnym wycięciu, odsunięciu i spiłowaniu frezarką skórek wokół paznokci. Umożliwia to nałożenie lakieru do samego końca płytki, aż po skórki. Dzięki temu malujemy większą powierzchnię paznokcia, a odrost pojawia się znacznie później.

Sprawdź również, jak poprawnie wykonać hybrydy w domu.

Zasady manicure kombinowanego

Aby prawidłowo wykonać manicure kombinowany, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim musisz dokładnie umyć ręce i zdezynfekować wszelkie przyrządy, które będą ci potrzebne. Podczas usuwania skórek może dojść do drobnych zranień i podrażnień, dlatego należy zrobić wszystko, aby wyeliminować ryzyko zakażenia.

Przy manicure kombinowanym niezwykle ważna jest precyzja. Należy działać powoli i ostrożnie, aby nie poranić sobie skóry i nie dopuścić do krwawienia. Zabieg nie powinien być nieprzyjemny. Prawidłowo wykonany nie sprawi ci żadnego bólu.

Manicure kombinowany – zalety i wady

Największą zaletą manicure kombinowanego jest to, że wydłuża on czas noszenia hybryd czy też innego zdobienia na paznokciach. Odrost widoczny jest znacznie później niż w sytuacji, gdy skórki nie zostaną dokładnie usunięte. Ponadto manicure kombinowany sprawia, że zdobienie wygląda znacznie estetyczniej i po prostu piękniej. Kolor nałożony jest idealnie, a paznokcie prezentują się niezwykle profesjonalnie.

Wadą manicure kombinowanego jest możliwość zranienia i zakażenia ranki podczas wycinania skórek. Dlatego też powinny go wykonywać wyszkolone osoby. Ponadto skórki mogą szybciej odrastać, przez co będzie konieczne ich ciągłe wycinanie.

Jakie przyrządy są potrzebne do manicure kombinowanego?

Do wykonania manicure kombinowanego potrzebne ci będą:

  • pilnik,
  • cążki,
  • frezarka,
  • preparat do zmiękczania skórek,
  • kopytko (radełko),
  • polerka,
  • lakiery lub zestaw do hybryd,
  • nożyczki do paznokci (ewentualnie).

Jak wykonać manicure kombinowany?

Zanim przystąpisz do wykonywania manicure kombinowanego, zdezynfekuj wszystkie przyrządy i umyj ręce. Skórki posmaruj specjalnym preparatem do zmiękczania i poczekaj kilka minut. Następnie odsuń dokładnie skórki kopytkiem i usuń te, które rozstały rozmiękczone, a resztę wytnij cążkami. Postrzępione miejsca wyrównaj frezarką.

Paznokcie ewentualnie skróć i spiłuj, a płytkę wypoleruj. Następnie możesz przystąpić do malowania. Aplikuj lakier pod same skórki, uważając, aby nie wyjechać poza paznokieć. Dalej postępuj tak samo jak w przypadku klasycznego manicure!

Manicure kombinowany – cena

Cena manicure kombinowanego w profesjonalnym gabinecie może wahać się od kilkudziesięciu do nawet 200 zł. Tańszą opcją jest wykonanie go samodzielnie w domu. Jeśli jednak chcesz się tego podjąć, zapisz się na specjalny kurs manicure kombinowanego lub potrenuj, oglądając tutoriale i czytając artykuły na ten temat!

Autorka: Olga Wacholc