Data modyfikacji:

Jaka maść na pryszcze jest najlepsza? Jaką maść na trądzik wybrać?

Maść na pryszcze pozwala szybko pozbyć się wszelkich nieestetycznych wyprysków na skórze. Istnieje wiele skutecznych produktów tego typu, a najtańsze z nich kosztują zaledwie kilka złotych. Jakie są najlepsze maści na trądzik? Którą z nich wybrać? Sprawdź w artykule!
maść na pryszcze

Przeczytaj również: Krem pod makijaż – jak wybrać, jak stosować?

Maść na pryszcze – dlaczego warto ją stosować?

Zbliża się wielkie wyjście lub inna ważna okazja, a na twojej twarzy właśnie pojawiła się nieestetyczna, czerwona krostka… Chyba każdej kobiecie przytrafiła się kiedyś taka sytuacja. Prawdziwym wybawieniem może okazać się dobra maść na pryszcze. Popularne produkty mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, zasuszają niedoskonałości i pozwalają pozbyć się ich w 2-3 dni. W artykule przestawiamy najskuteczniejsze maści na trądzik oraz porady, po którą z nich warto sięgnąć.

Choć trądzik wielu osobom kojarzy się głównie z okresem dojrzewania, tak naprawdę może pojawić się w każdym wieku. Dolegliwość ta ma często podłoże hormonalne, może wynikać z niewłaściwej diety, stresu lub stosowania nieodpowiednich kosmetyków. Dlatego też do leczenia trądziku należy podchodzić holistycznie. Jeśli borykasz się z tym problemem, udaj się do dermatologa, który pomoże ci ustalić przyczynę dolegliwości i dobierze odpowiednie leczenie.

Natomiast w awaryjnej sytuacji sięgnij po skuteczną maść na pryszcze. Poniżej przedstawiamy 8 popularnych produktów, ich wady oraz zalety!

Maść ichtiolowa – tania maść na pryszcze podskórne

Maść ichtiolowa to doskonała maść na pryszcze podskórne. Ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Wyciąga ona ropę, dzięki czemu wypryski szybciej się goją. Leczenie niedoskonałości za pomocą maści ichtiolowej trwa zaledwie 2-3 dni. Ponadto kosztuje ona kilka złotych!

Maść cynkowa – wysuszająca maść na trądzik

Kolejną dobrą i tanią maścią na trądzik w naszym zestawieniu jest maść cynkowa. Ma ona działanie ściągające i wysuszające, dodatkowo łagodzi stany zapalne. Wystarczy, że posmarujesz nią pryszcz, a za 2-3 dni wysuszy się on i zagoi. Maść cynkowa również kosztuje kilka złotych.

Maść propolisowa – przeciwzapalna maść na pryszcze

Kolejnym produktem, który można stosować na pryszcze, jest maść propolisowa. Działa ona przeciwzapalnie, dlatego sprawdzi się przy zaognionych, bolesnych wypryskach. Pamiętaj jednak, że propolis jest produktem naturalnym, dlatego może uczulać!

Tormentiol – roślinna maść na pryszcze i ranki

Tormentiol jest skuteczną maścią na trądzik, która zawiera składniki pochodzenia naturalnego (wyciąg z pięciornika, tlenek cynku). Ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i ściągające. W kilka dni pozwala pozbyć się niechcianych wyprysków. Wadą Tormentiolu jest charakterystyczny, intensywny zapach.

Maść nagietkowa – łagodząca maść na pryszcze i stany zapalne

Maść nagietkowa wyróżnia się działaniem łagodzącym, dlatego świetnie sprawdzi się na bolesne wypryski. Warto stosować ją również na ranki i podrażnienia pozostałe na skórze po pryszczach, gdyż przyspiesza ona gojenie.

Skinoren, Acne-Derm – maść na pryszcze z kwasem azelainowym

Produkty z kwasem azelainowym z pewnością należą do najlepszych maści na trądzik. Kwas ten ma działanie silnie złuszczające, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Reguluje wydzielanie sebum oraz przeciwdziała powstawaniu pryszczy i zaskórników.

Benzacne – maść na pryszcze z nadtlenkiem benzoilu

Kolejną skuteczną maścią na pryszcze w naszym zestawieniu jest Benzacne. Zawiera ona nadtlenek benzoilu – składnik o działaniu przeciwbakteryjnym i złuszczającym. Regularnie stosowany produkt pomaga pozbyć się trądziku na dobre.

Maść z retinoidem – silna maść na pryszcze i zaskórniki

Ostatnią grupą produktów w naszym rankingu są maści na pryszcze i trądzik z retinoidami. Wyróżniają się silnym działaniem, złuszczają skórę, mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Warto wiedzieć, że najsilniejsze maści z retinoidami można kupić wyłącznie na receptę. Jeśli żaden z domowych sposobów na pryszcze ci nie pomógł, koniecznie udaj się do dermatologa, który zaleci odpowiednie postępowanie.
Autorka: Olga Wacholc