Data modyfikacji:

Najlepsze maseczki nawilżające do twarzy

 Na co dzień stosujesz żel do mycia twarzy, tonik i krem? Taką podstawową pielęgnację raz w tygodniu warto wzbogacić o dodatkowe kosmetyki, m.in. peelingi, sera czy maseczki. W poniższym poradniku bierzemy na tapet maseczki nawilżające do twarzy. Zastanowimy się w nim, kiedy i dlaczego warto je stosować, a także polecimy kilka najlepszych produktów. Na samym końcu przygotowaliśmy coś ekstra dla fanów kosmetycznych DIY – kilka prostych przepisów na domowe maseczki nawilżające. Zapraszamy do lektury!
nawilżające maseczki

Maseczki nawilżające do twarzy:

  1. Kiedy warto je stosować?
  2. Maseczka nawilżająca na twarz – dlaczego ją stosować?
  3. Nawilżające maseczki do twarzy – ranking polecanych produktów
  4. Domowe maseczki nawilżające – proste przepisy

Maseczki nawilżające do twarzy – kiedy warto je stosować?

Maseczki nawilżające na twarz z pewnością powinny docenić osoby z cerą suchą i wrażliwą – jeśli jesteś jedną z nich, to tego typu produkt wprowadź na stałe do swojej pielęgnacji. Szczególnie polecamy je w okresie zimowym, kiedy temperatura drastycznie spada, a poziom nawilżenia naszej skóry ulega pogorszeniu. Maseczka nawilżająca to także świetny plaster opatrunkowy po niektórych zabiegach kosmetycznych, np. peelingu kawitacyjnym czy mikrodermabrazji. Niektóre maski nawilżające mogą być również szybkim ratunkiem, np. przed ważnym wyjściem, kiedy chcemy, aby nasza cera prezentowała się pięknie i zdrowo – szybkie działanie dają m.in. nawilżające maski algowe.
Warto dodać, że z maseczek nawilżających mogą korzystać też osoby z cerą problematyczną – w końcu każda skóra wymaga nawilżenia, a przesuszenie może dotknąć nawet cery trądzikowej.

Maseczka nawilżająca na twarz – dlaczego ją stosować?

Niektórzy sądzą, że namawianie do regularnego stosowania maseczek nawilżających to jedynie chwyt marketingowy wielkich kosmetycznych koncernów, a tego typu produkty w praktyce nic nam nie dają. Jak jest naprawdę? Dobra maska nawilżająca to prawdziwa bomba witaminowa dla skóry. Dzięki niej jesteś w stanie szybko załagodzić wszelkiego rodzaju podrażnienia, uczucie ściągnięcia, pieczenie czy swędzenie skóry twarzy.

Ponadto maseczka idealnie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych – dzięki niej o wiele lepiej wchłonie się zastosowany później krem czy serum. Nie zapominajmy o tym, że to też świetna forma relaksu – ty robisz sobie domowe spa, a maska dostarcza twojej skórze najlepszych składników odżywczych i witamin.

Nawilżające maseczki do twarzy – ranking polecanych produktów

Zanim polecimy wam konkretne maseczki nawilżające, to zastanówmy się, jakiego produktu szukać. Na rynku znajdziesz kilka rodzajów maseczek.
  • Maski stałe – czyli takie, które zastygają na skórze. Często mają formę proszku. Należy je rozrobić i nałożyć na twarz, np. dotyczy to maseczek z glinką.
  • Maski miękkie – często występują w postaci żelu, kremu. Takie maski czasem można nakładać na noc.
  • Maska w płachcie – maska na tkaninie, którą nakłada się na twarz, następnie ją ściąga i wmasowuje w twarz pozostałość odżywczego płynu.
  • Maska peel-off – najczęściej maska żelowa, która zastyga, a później się ją ściąga w jednej stałej postaci.
  • Maski algowe – algi mają świetne właściwości odżywcze. Tego typu maski najczęściej występują w postaci proszku do rozrobienia z wodą. Po nałożeniu na twarz, maska algowa zastyga i staje się maską peel-off. Jeśli szukasz maski nawilżającej, to zwróć uwagę na algi brunatnice, zielenice i krasnorosty.
Jaki rodzaj maski wybrać, jeśli oczekujesz silnego nawilżenia? Ważne, aby kosmetyk miał w składzie takie substancje i składniki odżywcze jak kwas hialuronowy, oleje roślinne, glicerynę, bambus, miłorząb japoński, aloes, witaminę E czy mocznik. Forma maski to już bardzo indywidualna kwestia i zależy od naszych preferencji, a także czasu, jaki mamy na zastosowanie maseczki. Szukasz nawilżającej maseczki dla siebie? Sprawdź nasz poniższy ranking.
  • Nacomi Aqua Hydra Skin, Nawilżająca maska do twarzy 3 w 1, Nawilżający koktajl
Maska z natywnym kolagenem morskim, elastyną, ekstraktem z miodu i kwasem hialuronowym. Dogłębnie nawilża, chroni skórę przed utratą wilgoci, koi i łagodzi podrażnienia, a przy tym odżywia i zmniejsza widoczność zmarszczek. Warto dodać, że ten kosmetyk to 3 w 1 – maska, maseczka pod oczy oraz serum do twarzy. Co więcej, nie zawiera parabenów, silikonów i parafiny.
  • Babcia Agafia, Witaminowa maseczka do twarzy
Maseczka z olejami roślinnymi i sokiem z jagód. Kosmetyk głęboko nawilża, wyrównuje koloryt skóry i ją regeneruje. Co ważniejsze, maseczka nie zawiera parabenów, silikonów, SLS, PEG i GMO. Za co cenią ją testujący? Za niską cenę, wydajność i skuteczne działanie.
  • Ziaja, Kozie Mleko, Maseczka do twarzy
 Produkt, który zna już bardzo wiele osób. Maseczka nawilża skórę, wygładza i ją uelastycznia, a to wszystko za sprawą witamin, D-panthenolu i koziego mleka. Co więcej, produkt jest sprzedawany w małych saszetkach, a jego cena to 1 zł!
  • SKIN79, Fresh Garden Mask Snail, Nawilżająco-odmładzająca maska w płachcie ze śluzem ślimaka
Maska ze śluzem ślimaka i ekstraktem z aloesu. Polecana jest zarówno do cery problematycznej, jak i wrażliwej. Kosmetyk nawilża, regeneruje, koi, rozjaśnia przebarwienia, ujędrnia i działa przeciwzapalnie.
  • Bielenda Professional, Maska algowa z kwasem hialuronowym
 Maska w proszku do samodzielnego rozrobienia. Przeznaczona jest dla cery suchej i z pierwszymi oznakami jej starzenia. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego kosmetyk zapewnia właściwy poziom nawilżenia, zabezpiecza, uelastycznia, wygładza i napina cerę. Z kolei algi wzmacniają, intensywnie nawilżają, redukują zaczerwienienia i podrażnienia.
  • Sylveco Vianek, Maseczka peelingująca do twarzy, Odżywcza
Peeling i maseczka w jednym o silnie nawilżających i natłuszczających właściwościach. W jej składzie znajdziecie m.in. oleje roślinne, masło shea, awokado oraz miód. Maseczka idealnie sprawdzi się dla każdego typu cery – nawet tej niezwykle wrażliwej.

Domowe maseczki nawilżające – proste przepisy

Miód to świetny i mocno nawilżający składnik maseczki. Zmieszaj dwie łyżki miodu i dwie łyżeczki mleka. Całość możesz wzbogacić jabłkiem (wystarczy, że zetrzesz jedno na tarce) lub migdałami (kilka sztuk migdałów dokładnie rozgnieć i dodaj do mieszanki z miodem i mlekiem). Taką maseczkę nałóż na twarz i trzymaj przez 20 minut. Ugotuj nieobranego ziemniaka, a następnie przestudź go i rozgnieć. Dodaj do niego 2 łyżeczki jogurtu naturalnego i surowe żółtko. Tak przygotowaną mieszankę nałóż na twarz i pozostaw na 15 minut. ¼ kostki świeżych drożdży rozgnieć w 1 łyżce ciepłego mleka. Mieszankę wzbogać kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Tak powstałą papkę nałóż na twarz. Pozostaw na 15 minut i zmyj. Jak działa maseczka? Łagodzi podrażnienia, koi, nawilża i oczyszcza. Każda cera wymaga odpowiedniego nawilżenia – nawet ta problematyczna. Przynajmniej raz w tygodniu wykonaj zatem nawilżającą maseczkę. Dobierz ją do potrzeb swojej skóry i ciesz się zdrową, lśniącą i pięknie wyglądającą cerą. Koniecznie skorzystaj z naszych poleceń oraz domowych przepisów na nawilżające maseczki – jesteśmy pewni, że będziecie z nich zadowoleni.

A wy, stosujecie maseczki nawilżające?
Autorka: Klaudia Borycka