Data publikacji:

Mydło siarkowe – właściwości

Zalecane jest osobom zmagającym się z problemami cery tłustej, czyli wypryskami i łojotokiem. Mydło siarkowe może pomóc w przywróceniu zdrowego wyglądu nie tylko skórze twarzy, dekoltu i pleców, ale również sprawdzi się w przeciwdziałaniu nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Jakie inne właściwości wykazuje ten kosmetyk?

Zgodnie z nazwą, do produkcji tego rodzaju mydła wykorzystywana jest siarka. Jej zawartość zwykle waha się między 3 a 5 proc. wszystkich zastosowanych składników. Stąd też żółty kolor mydła, ale nie musisz się obawiać zabarwienia – pod wpływem wody barwa całkowicie znika. Odstraszać może nieco nieprzyjemny zapach.

Przeciwtrądzikowe działanie mydła siarkowego kryje się przede wszystkim w tym, że dokładnie oczyszcza skórę, lekko ją ściągając i działając antybakteryjnie, a przez to przyspiesza gojenie nieestetycznych zmian oraz zmiejsza prawdopodobieństwo ich dalszego rozprzestrzeniania. Złagodzi nawet ostre stany zapalne, a przy tym nie powoduje uczuleń czy dodatkowych podrażnień. Możesz po nie sięgnać, gdy masz problem z nadmiernie rozszerzonymi porami. Produkt dba też o prawidłowe pH skóry.

Mydło siarkowe ma właściwości przeciwłojotokowe, co pozwala rozprawić się z problemem nadmiernego świecenia się twarzy czy przetłuszczaniem się włosów – siarka zmniejsza ilość wydzielanego sebum. Co ciekawe, rozprawi się również z łupieżem.

Regularne stosowanie pomaga zniwelować problem z wypryskami czy nadmiernym łojotokiem, jednak warto co pewnien czas robić przerwę, aby dać skórze odpocząć. Przy nadmiernym i długotrwałym wykorzystaniu mydło siarkowe może osłabić naturalną barierę wodno-lipidową, a przez to zwiększyć podatność skóry na czynniki zewnętrzne i podrażnienia. Istotne jest to, aby po każdym użyciu zastosować krem lub balsam nawilżający.

Ze względu na właściwości wysuszające mydło siarkowe nie powinno być stosowane w przypadku, gdy masz bardzo suchą skórę.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora