Data publikacji:

Najczęstsze błędy makijażowe okularnic

Dobrze dobrane okulary korekcyjne podkreślają urodę kobiety. Wyeksponowanie rysów twarzy to tylko jedna z rzeczy, o której powinna pamiętać okularnica. Drugą jest właściwie wykonany makijaż. Sprawdź, jakie błędy popełniasz każdego dnia! Przedstawiamy najczęstsze błędy makijażowe okularnic!

Nie pomniejszaj swoich oczu - wystarczy, że musisz ukrywać je za oprawkami i szkłami korekcyjnymi. Dobry make up, który sprawdzi się u dziewczyn nieskazanych na okulary (lub noszących szkła kontaktowe), w przypadku okularnicy może kłamać na temat jej rzeczywistej urody. Jakie są najczęstsze błędy makijażowe okularnic?

Źle dobrana kreska

Noszenie okularów nie stoi na drodze kreskom wykonanym za pomocą eyelinera. Okularnica w stylu pin-up girl wygląda bardzo seksownie. Najczęściej jednak źle dobierasz grubość kreski: do cienkich oprawek malujesz cienką kreskę, a do grubych - grubą. W ten sposób zmniejszasz oczy. Stosuj odwrócone schematy: cienką kreskę łącz z grubymi oprawkami, a grubą - z cienkimi ramkami. Pamiętaj też o odpowiedniej długości i kształcie malowanej linii.

Ciemne oprawki szkieł z ciemna oprawą oka

Połączenie czarna kredka z czarnymi oprawkami oznacza jedno: mniejsze oko. Ten sam kolor kredki i okularów odciąga wzrok od oczu, przenosząc go na dwie jednokolorowe linie. Jeżeli zależy Ci na ciemnym makijażu, wybieraj kosmetyki z innej palety barw, np. brązy i granaty.

Smoky eyes

Najbardziej popularny wariant smoky eye nie pasuje raczej do okularów. Zza szkieł i oprawek blendowanie nie będzie widoczne. Zamiast tego Twoje oczy będą wydawać się mniejsze i bardziej... diaboliczne (choć zależy, co kto lubi).

Brak rozświetlenia

Szkła często powiększają to, co my staramy się ukryć (a przynajmniej powinnyśmy się starać). Dotyczy to także cieni pod oczami. Nie zapominaj o rozświetleniu oka oraz maskowaniu opuchlizny i innych oznak zmęczenia.

Zero koncentracji na rzęsach i brwiach

Po pierwsze rzęsy: warto je podkręcać zalotką. Ładnie podwinięte dodadzą głębi Twojemu spojrzeniu. W przypadku dolnej powieki należy zachować ostrożność z malowaniem - nie zawsze podkreślenie dolnej linii rzęs maskarą będzie dobrym wyborem. Sprawdź, w którym wariancie (pomalowanym lub nie) Twoje oczy będą lepiej wyglądać.

Drugą kwestią jest całkowita ignorancja w sprawie brwi. Makijaż łuku brwiowego podkreśla rysy, co jest bardzo ważne w przypadku osób noszących okulary.

Autor: Paulina Staruszniak