Data publikacji:

Jakie są najlepsze plastry do depilacji?

W dzisiejszym świecie, gdzie pielęgnacja i estetyka odgrywają coraz większą rolę, zadbanie o gładką i pozbawioną owłosienia skórę stało się normą. Wybór odpowiednich produktów do depilacji ma ogromne znaczenie, aby zapewnić sobie komfort i efektywność przy równoczesnym minimalizowaniu potencjalnych podrażnień. W niniejszym artykule przedstawimy ci kompleksowy przewodnik, który pomoże znaleźć najlepsze plastry do depilacji. Niech proces usuwania nadmiernego owłosienia stanie się łatwiejszy, wygodniejszy i przede wszystkim bardziej efektywny.
plastry do depilacji

Plastry do depilacji różnych części ciała

Depilacja z wykorzystaniem plastrów wymaga wykorzystania różnego rodzaju produktów w zależności od tego, którą część ciała chcemy depilować. Przykładowo, na twarz stosuje się mniejsze i delikatniejsze plastry, w przeciwieństwie do tych przeznaczonych do depilacji nóg czy okolic bikini.

Depilacja twarzy

Plastry do usuwania owłosienia z twarzy są mniejsze i o wiele bardziej delikatne w porównaniu do tych przeznaczonych dla innych części ciała. Dzięki temu zabieg depilacji twarzy nie powoduje podrażnień skóry, a po jego zakończeniu nie ma obawy o pojawienie się czerwonych plam. Możemy wykorzystać te plastry do depilacji obszarów takich jak górna warga czy przestrzeń między brwiami.

Depilacja nóg

Plastry do depilacji nóg są większe, a znajdujący się na nich wosk ma gęstą konsystencję. To pozwala na skuteczne „chwytanie” włosków, umożliwiając usunięcie ich wraz z cebulkami. Plastry te dobrze sprawdzają się również do depilacji pleców, pośladków i brzucha. Dzięki swojej wytrzymałości będą doskonałe do depilacji obszarów o gęstym owłosieniu oraz większych fragmentów skóry.

Depilacja bikini

W obszarze depilacji bikini możemy użyć specjalnych plastrów lub skorzystać z tych, które są przeznaczone do depilacji nóg. Należy jednak pamiętać, że skóra w tych rejonach jest szczególnie wrażliwa. Aby uniknąć podrażnień, zaleca się przecięcie plasterków do depilacji nóg na pół. Dzięki temu zmniejsza się powierzchnia kontaktu, co minimalizuje odczuwany dyskomfort. Przykładając uwagę do wyboru odpowiednich plastrów do depilacji bikini, zapewnimy sobie estetyczny wygląd, jednocześnie nie narażając skóry na podrażnienia.

TOP 5 najlepszych plastrów do depilacji

Na podstawie przeprowadzonych długotrwałych testów przygotowałyśmy naszą listę najlepszych plastrów do depilacji, które są naprawdę skuteczne w usuwaniu zbędnego owłosienia. Oto nasze TOP 5:
Plastry do depilacji marki Tanita to nasz pierwszy wybór. Są niezastąpione przy regularnej depilacji nóg, okolic bikini oraz innych części ciała. Ich delikatność idzie w parze z niezwykłą skutecznością.
Plastry do depilacji twarzy z aloesem firmy Joanna są doskonałym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej. Pozwolą ci skutecznie pozbyć się owłosienia z okolic górnej wargi, brwi i policzków.
Veet So Smooth Legs! Natural Inspirations to produkt przeznaczony do depilacji nóg. Jest niezwykle skuteczny – plastry świetnie ,,łapią” włoski i usuwają je wraz z cebulkami. Dzięki temu możesz cieszyć się gładkimi nogami nawet przez 4 tygodnie. Plastry So Smooth Legs! mają jeszcze jedną zaletę – pięknie pachną nektarynkami.
Strep Sugaring Wax Strips Face Sensitive Areas Sensitive Skin to szybki i praktyczny sposób na depilację skóry wrażliwej. Zawierają trzcinę cukrową i wosk pszczeli, które chronią skórę podczas depilacji. Plastry usuwają włosy z cebulkami, pozostawiając skórę gładką i miękką nawet przez 4 tygodnie. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się cieńsze i słabsze. Miękkie i elastyczne paski doskonale przylegają do skóry, zapewniając delikatną i efektywną depilację.
Veet Natural Inspirations to nasza ostatnia rekomendacja, a równocześnie drugi produkt popularnej marki Veet. Produkty tej marki są cenione przez wiele osób, ponieważ zapewniają długotrwałe i imponujące efekty, pozostawiając skórę gładką i piękną.

Jak używać plastrów do depilacji?

Nawet najlepsze plastry do depilacji mogą okazać się nieskuteczne, jeśli nie wiesz, jak ich używać. Poniżej znajduje się dokładna instrukcja krok po kroku. Dzięki niej bez problemu usuniesz nadmierne owłosienie z każdego fragmentu ciała. 

Krok 1. Przygotowanie

Przed planowaną depilacją zrób peeling tych obszarów ciała, z których chcesz usunąć włoski, a także weź ciepłą kąpiel, po której dokładnie osusz skórę. Pamiętaj, aby przed depilacją woskiem nie używać żadnych olejków ani balsamów na skórze. Zamiast tego możesz posypać ją talkiem lub lekką zasypką dla dzieci.

Krok 2. Depilacja

To kulminacyjny punkt naszego zabiegu. Wyjmij plaster z opakowania. Jeśli plaster okaże się zbyt duży w stosunku do obszaru, który chcesz wydepilować, możesz pociąć go na mniejsze fragmenty. Plaster rozgrzej przez rozcieranie go między dłońmi. Następnie delikatnie przyłóż rozgrzany plaster do skóry (zawsze nakładając go zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włosy). Przez kilka sekund delikatnie masuj plaster, a następnie zdecydowanym ruchem oderwij go przeciwnie do kierunku wzrostu włosów. Zalecamy zrobić to bezzwłocznie. Szybkie i stanowcze oderwanie plastra z woskiem pomaga zminimalizować stres.

Krok 3. Pielęgnacja

Po depilacji nałóż specjalny olejek, który pomoże usunąć resztki wosku. Po godzinie przepłucz ciało wodą, osusz je i nałóż chłodzący żel lub ulubiony balsam nawilżający. To pomoże złagodzić podrażnienie skóry spowodowane depilacją.
Depilacja plastrami z woskiem to doskonały sposób na utrzymanie idealnie gładkiej skóry przez długi czas. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie najlepszych plastrów do depilacji pomoże ci znaleźć produkt idealny, który doskonale sprawdzi się w twojej łazience.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.