Data publikacji:

Podkład L'Oréal True Match – jak dobrać odcień?

Podkład do twarzy L'Oréal True Match cieszy się sporą popularnością. Wszystko za sprawą wyjątkowej formuły oraz szerokiej gamy kolorystycznej. Kolor podkładu ma ogromne znaczenie, a możliwości, jakie daje L'Oréal True Match, są niemal nieograniczone. Jak dobrać odcień podkładu L'Oréal True Match? Na co zwrócić uwagę? Czy możliwe jest dobranie koloru podkładu przez internet? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!
makeup loreal match true

Do czego służy podkład? 

Większość z nas marzy o idealnie gładkiej cerze, pozbawionej rozszerzonych porów, blizn potrądzikowych, przebarwień czy wyprysków. Niestety, rzeczywistość nie jest tak kolorowa. Mnóstwo pań boryka się z problemami skórnymi, które chce skutecznie zakryć przed światem. Właśnie wtedy warto sięgnąć po podkład do twarzy. 
Czytaj również: Tanie i dobre kremy do twarzy
Podkład ma za zadanie wyrównać strukturę i koloryt skóry, a także zakryć wszelkie przebarwienia czy trądzik. To, jak dobrze wywiąże się z tego zadania, zależy od tego, jaką formułę podkładu wybierzemy. Na rynku znajdziemy podkłady mocno kryjące – wykorzystywane nawet przez profesjonalnych charakteryzatorów w telewizji czy podczas sesji fotograficznych. Nie brakuje jednak również podkładów o mniejszym kryciu, które świetnie sprawdzą się na co dzień. Aby skutecznie ukryć niedoskonałości skóry, warto wyposażyć się nie tylko w podkład, lecz także w korektor do twarzy.

Podkład L'Oréal True Match – charakterystyka

Podkład L'Oréal True Match to wyjątkowy produkt. Posiada on pielęgnacyjną formułę, która nie tylko zakrywa niedoskonałości, lecz także dba o skórę. Producent deklaruje, że codzienne stosowanie podkładu True Match może poprawić kondycję skóry w zaledwie 14 dni. Ponad 80% składników kosmetyku stanowią komponenty pielęgnacyjne. Podkład jest odpowiedni dla cery wrażliwej i posiada SPF 17, a zatem chroni skórę przed promieniami słonecznymi. 
Pielęgnacyjna formuła to jednak nie jedyna zaleta podkładu L'Oréal True Match. Jego ogromną zaletą jest szeroka gama kolorystyczna. Produkt występuje w aż 20 odcieniach, a każdy z nich ma właściwości dopasowywania się do odcienia skóry. Dzięki temu każda Polka jest w stanie odnaleźć swój idealny odcień podkładu. Jak jednak go dobrać?

Jak dobrać podkład do odcienia skóry?

Dobór odpowiedniego odcienia podkładu do koloru skóry to sprawa kluczowa. Źle dobrany podkład będzie się brzydko odznaczał na buzi. Zbyt ciemny kosmetyk sprawi, że będziemy wyglądały na starsze, zbyt jasny zaś może nadać nam wygląd osoby zmęczonej. Oprócz jasności koloru istotna jest także jego tonacja. Choć może to brzmieć enigmatycznie, dobór odpowiedniego odcienia podkładu L'Oréal True Match nie jest trudny. 
Aby dowiedzieć się, jakie tony ma twoja skóra, warto wykonać test z białą kartką. Oczyść i osusz skórę, a następnie sięgnij po białą kartkę i zakryj nią połowę twarzy przed lustrem. Ważne, by test przeprowadzić w naturalnym świetle. Jeżeli skóra wygląda na poszarzałą w kontraście do białej kartki, oznacza to, że masz ciepły typ urody. Wówczas należy sięgnąć po podkłady beżowe bądź lekko żółte. W przypadku gdy na twarzy nie widać przebarwień czy sińców w kontraście do kartki – cera jest zimna i najlepiej sprawdzą się podkłady w tonacjach różowych. Jeśli zaś twarz nie wpada ani w żółte, ani w różowe tony – możemy sięgnąć po odcień neutralny.

Jak wybrać odcień L'Oréal True Match?

Kiedy wiesz już, jaki odcień ma twoja skóra, możesz udać się do drogerii w celu dobrania najlepszego odcienia podkładu L'Oréal True Match. Jak to zrobić? Przede wszystkim kolor podkładu należy sprawdzić na fragmencie skóry twarzy – w żadnym wypadku na dłoni czy nadgarstku! Dzięki temu będziesz mogła ocenić, który odcień najbardziej ci odpowiada. Pamiętaj jednak, że oświetlenie w drogerii bywa zdradliwe i nie zawsze to, co wygląda dobrze w sklepie, będzie się świetnie prezentowało w domu. 
Gdy wybierzesz już odpowiedni odcień podkładu L'Oréal True Match, poproś pracownika drogerii o próbkę konkretnego koloru. Możesz też zabrać niewielki pojemniczek z domu i zapytać o możliwość przelania kilku pompek podkładu w celu przetestowania go. Następnie testuj podkład w domowych warunkach – koniecznie na twarzy. Dzięki temu dowiesz się, czy podkład rzeczywiście ma odpowiedni kolor, jak reaguje na niego twoja skóra, czy ciemnieje na twarzy, czy się wyciera itd. 

Jak dobrać podkład przez internet?

Wybór podkładu przez internet to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj na stronach drogerii internetowych możemy znaleźć zdjęcia produktów oraz tzw. swatche, czyli odrobinę produktu roztartą na dłoni modelki. Oświetlenie fotografii czy ustawienia komputera mogą znacznie przekłamywać rzeczywisty odcień podkładu. W takim wypadku również warto zdecydować się na zamówienie próbek – najlepiej w kilku kolorach.
Producent podkładu True Match doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zakupy przez internet są powszechnym sposobem kupowania kosmetyków, dlatego też udostępnił narzędzie Virtual Try On na swojej stronie. Wystarczy wybrać interesujący cię odcień podkładu, a następnie aplikacja pokaże, jak będzie się on prezentował na żywo bądź na przesłanym zdjęciu. Podkład L'Oréal True Match dobrze dostosowuje się do odcienia skóry, dlatego też zamawiając go online, mniej ryzykujemy niż w przypadku innych kosmetyków tego typu.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.