Ogólne właściwości oleju rycynowego
Olej rycynowy jest używany w medycynie, przemyśle chemicznym oraz spożywczym oraz w kosmetyce. Bardzo często stosowany jest w celach przeczyszczających. Zdarza się go również wykorzystywać na bóle stóp oraz pleców. Poza tym dodawany jest do różnych maści mających pomóc na oparzenia skóry. Doskonale natłuszcza skórę i chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi bądź nadmiarem detergentów. Dobrze radzi sobie z łagodzeniem podrażnień, a także odbudową płytki paznokci (także po hybrydzie). Ze względu na swoje właściwości oczyszczające, olejek rycynowy jest jednym z głównych składników olejków do demakijażu. Ponadto wzmacnia brwi i rzęsy.
Olej rycynowy na skórę głowy - właściwości
Olej rycynowy to prawdziwy skarb, jeśli chodzi o jego dobroczynne właściwości dla włosów. Silnie je regeneruje, a ze względu na właściwości antybakteryjne łagodzi podrażnienia skóry głowy. Stymuluje wzrost włosów i sprawia, że te, które urosną, są mocniejsze i bardziej elastyczne. Pozytywnie wpływa na cebulki włosów, dzięki czemu doskonale radzi sobie z zahamowaniem wypadania włosów. Przy systematycznym jego używaniu włosy są silnie zregenerowane, mocniejsze, bardziej błyszczące, a ich kolor staje się głębszy.
Wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy
Olej rycynowy można nakładać zarówno na suche, jak i mokre włosy. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim warto go nakładać głównie na skórę głowy, a nie na włosy, ponieważ może je niepotrzebnie obciążyć. Ponadto nie można przesadzić z jego ilością, ponieważ jest bardzo gęsty i trudno będzie go zmyć. Na początku warto zacząć od kilku kropel rozgrzanych w dłoni i nakładanych na skórę głowy za pomocą opuszek. Wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy warto robić co najmniej przez dwie minuty kolistymi ruchami. Zabieg wystarczy wykonywać raz w tygodniu. Włosy warto zabezpieczyć turbanem, aby spotęgować działanie kuracji i nie brudzić poduszki lub krzesła.