Data modyfikacji:

Paznokcie z efektem ombre

Efekt ombre wygląda świetnie nie tylko na ubraniach czy włosach, ale także na paznokciach. Radzimy, jak wykonać to super modne zdobienie.

Ombre na paznokciach niejedno ma imię. Za to zdobienie uważa się zarówno manikiur, w którym granice między jednym a drugim kolorem zostają zatarte, ale też malowanie każdego z paznokci na różne odcienie tego samego koloru. W pierwszym wydaniu ombre wygląda niezwykle szykownie, zwłaszcza, jeśli kolory są kontrastowe. Szmaragdowa zieleń lub czerwień przechodząca w czerń daje świetny, drapieżny efekt, choć ombre w tym wydaniu sprawdza się także w makijażu ślubnym, jako wariacja na temat klasycznego manikiuru francuskiego. W tej sytuacji białe zakończenia paznokci są nieco szerze i płynnie przechodzą w beż lub róż.

Na pierwszy rzut oka zdobienie może wydawać się skomplikowane, ale w praktyce technika jest bardzo prosta. Do zrobienia cieniowanego manikiuru ombre potrzeba co najmniej dwóch rodzajów lakierów, które ze sobą połączymy. Kolejne niezbędne akcesoria to gąbeczki kosmetyczne, zmywacz oraz bezbarwny lakier lub utwardzacz oraz, opcjonalnie, odrobina wody do zmoczenia gąbki oraz biała kartka papieru. Gąbkę tniemy na kawałki, których boki swobodnie zakryją największe paznokcie. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy lakier, poziomymi paskami, po jednym dla każdego koloru. Pasiasty wzór z gąbki będziemy odbijać na paznokciu i można to zrobić na dwa sposoby.

W pierwszym nakładamy lakier na wilgotną gąbkę i przed aplikacją koloru na paznokieć odbijamy go na kartce, by kolory się zlały, a następnie przyciskamy gąbkę do paznokcia. Drugi sposób jest prostszy - gąbki nie moczymy i zaraz po zamalowaniu jej powierzchni przyciskamy ją do paznokcia. Można to zrobić kilka razy, by kolor był bardziej widoczny – nawet niedbałe przyciskanie nie powinno zepsuć efektu. Zabrudzone palce czyścimy zmywaczem i utrwalany kolor na płytce bezbarwnym lakierem.

Autor: Sylwia Stwora