Data modyfikacji:

Dlaczego warto stosować peeling do skóry głowy?

Dziesiątki odżywek i olejków, a twoje włosy nadal nie wyglądają tak, jakbyś tego chciała? Być może zapominasz o pracy u podstaw, a dokładniej odpowiedniej pielęgnacji cebulek. To właśnie ich kondycja decyduje o tym, jakie włosy „wyprodukuje” twoja skóra. Peeling do skóry głowy to jeden z najlepszych sposobów na to, by uzyskać zdrowsze i mocniejsze włosy.

mycie głowy

Po co stosować peelingi do skóry głowy?

Peeling bez wątpienia kojarzy ci się z kosmetykiem zawierającym drobinki, służącym do usuwania martwego naskórka. Z pewnością od czasu do czasu stosujesz peeling do twarzy czy ciała. Czy wiesz jednak, że warto używać także peelingu do skóry głowy? W końcu ona także wymaga oczyszczania i złuszczania, tak jak każda inna partia twojego ciała (a czasem nawet i bardziej!).

Peeling do skóry głowy usuwa nie tylko martwy naskórek, ale i resztki kosmetyków oraz sebum produkowanego przez gruczoły łojowe – czyli wszystko to, z czym może sobie nie dać rady zwykły szampon. Ziarniste kosmetyki do skóry głowy odblokowują mieszki włosowe, co pozytywnie wpływa na kondycję cebulek oraz przyspiesza wzrost nowych włosów. Dodatkowo najlepsze peelingi do skóry głowy hamują wypadanie włosów, jak również przeciwdziałają nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy.

Rezultatami regularnego stosowania peelingów do skóry głowy są włosy bardziej „odbite” od nasady, zahamowanie swędzenia skóry, a nawet zmniejszenie łupieżu (szczególnie w przypadku tzw. łupieżu tłustego).

Peeling do skóry głowy – gdzie kupić?

Peelingi do skóry głowy wciąż nie są kosmetykami bardzo popularnymi, dlatego najlepiej poszukiwać ich w Internecie. Oczywiście warto postawić w szczególności na naturalne peelingi do skóry głowy, zawierające np. drobinki orzechów, glinki kosmetyczne czy wyciągi roślinne.

Jak prawidłowo stosować peeling do skóry głowy?

Peeling do skóry głowy najlepiej jest stosować na zwilżone, jednak nie umyte włosy. Przed jego aplikacją dokładnie je rozczesz i zrób wyraźny przedziałek na środku. Nałóż produkt na skórę głowy, a następnie intensywnie masuj ją przez 3-4 minuty. Następnie dokładnie spłucz kosmetyk i umyj włosy tak jak zwykle. Peeling do skóry głowy najlepiej stosować regularnie – wystarczą 1-2 razy w miesiącu.

Najlepsze peelingi do skóry głowy

Poszukujesz swojego pierwszego peelingu do skóry głowy? Postaw na sprawdzone produkty, które na Ceneo.pl cieszą się świetnymi opiniami. Poznaj 3 faworytów w kategorii najlepszych peelingów do skóry głowy.

Vianek, łagodzący peeling do skóry głowy

To peeling do skóry głowy bazujący na kryształkach cukru zatopionych w cennych składnikach, takich jak olej kokosowy i masło shea. Działa nie tylko złuszczająco, ale i kojąco – sprawdzi się u osób, którym dokucza swędzenie i pieczenie skóry głowy.

Eurobio Lab, Natura Siberica, rokitnikowy peeling do skóry głowy

Rokitnik to roślina bogata w witaminę C – ceniony w kosmetyce antyoksydant. W połączeniu z proszkiem ze skorupy cedru doskonale oczyszcza skórę, zwalcza łupież oraz odżywia cebulki.

L’biotica Biovax, peeling trychologiczny

To srcub z ekstraktem nasion z czarnuszki, który intensywnie odżywia skórę głowy i cebulki. Doskonale pobudza krążenie krwi w skórze, co przekłada się na lepszy wzrost włosów.

Jak zrobić domowy peeling do skóry głowy?

Nie chcesz stosować gotowych peelingów? Przygotuj domowy peeling do skóry głowy. Zrobisz to, używając produktów, które z pewnością masz pod ręką. Oto, jakie składniki będą ci potrzebne.

Składnik ścierający

Jeśli zależy ci na szybkim oczyszczeniu skóry, może być to cukier trzcinowy czy sól morska. Najlepiej wybrać składnik, który szybko się rozpuszcza, nie pozostawiając na skórze osadu. Niektórzy do peelingu skóry głowy stosują kawę, która poza oczyszczaniem mieszków włosowych silnie pobudza krążenie krwi. W tym przypadku trzeba być przygotowanym na ponowne dokładne mycie włosów.

Składnik odżywczy

W tej roli sprawdzi się zwykła odżywka lub szampon, którego akurat używasz. Jeśli jednak zależy ci na większym dopieszczeniu skóry głowy, możesz postawić na żel aloesowy, glinkę kosmetyczną lub naturalny olejek. Ważne, by była to substancja o działaniu łagodzącym, przynosząca skórze ulgę.

Olejek eteryczny (opcjonalnie)

By skrub do skóry głowy działał jeszcze lepiej, możesz dodać do niego kilka kropel wysokiej jakości olejku eterycznego. Postaw na olej lniany, arganowy lub migdałowy – działają łagodząco i odżywczo.

Maska do skóry głowy – idealna po peelingu

Czy wiesz, że o swoją skórę głowy możesz zadbać również dzięki specjalnym maseczkom? Po zastosowaniu peelingu do skóry głowy warto nałożyć tego rodzaju kosmetyk, który jeszcze lepiej oczyści i ukoi skórę, a zarazem odżywi twoje cebulki. Maskę do skóry głowy, ponownie jak peeling, najlepiej stosować mniej więcej 2 razy w miesiącu.

Jeśli do tej pory nie znalazłaś powodu, dla którego twoje włosy rosną powoli, peeling do skóry głowy może być rozwiązaniem problemu. To produkt, który sprawdzi się również u posiadaczek skóry wrażliwej, jak również dotkniętej łupieżem. Już dziś znajdź dla niego miejsce w harmonogramie włosowej pielęgnacji.