Data modyfikacji:

Plopping - co to jest? Jakie efekty?

Plopping, znany także jako koszulkowanie, to metoda, którą powinny poznać wszystkie posiadaczki włosów kręconych i falowanych. Jeśli twoje kosmyki puszą się, a loki są mało widoczne to wprost pokochasz ten sposób na wydobycie z nich naturalnego skrętu. Czym zatem jest plopping, jakie daje efekty i jak wykonać go krok po kroku? Zapraszamy do poradnika!

plopping

Plopping – co to, efekty

Plopping to metoda, której głównym zadaniem jest wydobycie pięknego skrętu loków. Ponadto dzięki niemu twoje kręcone kosmyki przestaną się puszyć, a ich skręt będzie widoczny już od samej nasady włosa.


W ploppingu chodzi o to, aby mokre, odsączone włosy zawinąć szczelnie z ręcznik lub koszulkę i pozwolić im w ten sposób naturalnie schnąć przez kilka godzin, a nawet całą noc. Dzięki koszulkowaniu twoje włosy szybciej wyschną, a materiał wchłonie nadmiar nałożonych na nie kosmetyków, np. odżywki.

Jak wiadomo, zbyt obficie nałożony kosmetyk przeciąży pukle, a to nie sprzyja ich kręceniu. Plopping to nie tylko metoda dla posiadaczek drobnych loczków, ale także dla dziewczyn, które mają włosy falowane i chcą to podkreślić.

Plopping – krok po kroku

Do wykonania ploppingu niezbędne ci będą: T-shirt, grzebień do rozczesywania mokrych i kręconych włosów (najlepiej z szeroko rozstawionymi ząbkami) oraz kosmetyki, które stosujesz po umyciu włosów, np. odżywka bez spłukiwania wydobywająca skręt. Przechodzimy do samego procesu.
  1. Z umytych włosów odsącz nadmiar wody ręcznikiem. Teraz je rozczesz, a następnie nałóż na nie swoje ulubione kosmetyki bez spłukiwania. My zalecamy produkty, które pozwalają wydobyć jeszcze piękniejszy skręt.
  2. Zawiń włosy w koszulkę. Rozłóż ją na płaskiej powierzchni, np. na tapczanie, rękawami bliżej siebie. Pochyl głowę i dociśnij wszystkie włosy do koszulki w ten sposób, aby zebrać je na czubku głowy. Teraz górną część koszulki nałóż z tyłu na głowę aż do karku. Chwyć rękawy blisko swoich włosów tak, aby koszulka szczelnie do nich przylegała z każdej strony. Zacznij skręcać rękawy, a następnie zwiąż je z tyłu, tworząc turban.
  3. W takim turbanie chodź przynajmniej przez 30 minut. Optymalny czas to 2-3 godziny, ale bardzo wiele kobiet zostawia tak włosy na noc. Sama wypróbuj plopping kilka razy, a przekonasz się, po jakim czasie twoje kosmyki prezentują i układają się najlepiej.
  4. Po upływie czasu zdejmij koszulkę. Włosy będą jeszcze lekko wilgotne, więc pozwól im naturalnie wyschnąć lub wysusz suszarką z dyfuzorem.
Plopping możesz także wykonać przy użyciu ręcznika. Wybierz jednak ten znacznie lżejszy, który będziesz mogła szczelnie związać przy głowie, nie ryzykując, że w trakcie noszenia ci spadnie. Najlepszy będzie ręcznik bawełniany lub z mikrofibry, Zrezygnuj z ręczników frotte – są one za ciężkie. Jakich kosmetyków najlepiej używać do ploppingu? Na końcówki nałóż odżywczy olejek – jak wiadomo, to właśnie na końcach włosy są najbardziej zniszczone, a podobny olejek je zregeneruje i zapobiegnie ich rozdwajaniu. Na całej długość włosów zastosuj dodatkowo krem lub maskę bez spłukiwania uwydatniającą ich skręt.

Plopping na prostych włosach – co daje?

Twoje włosy są proste, ale wywijają się na końcach? A może chciałabyś wyczarować na nich delikatne fale i kontrolowany nieład, ale nic oprócz lokówki nie działa? Wypróbuj plopping. Co prawda bez lokówki nie uzyskasz mocno skręconych kosmyków, ale jeśli podobają ci się a'la surferskie fale, to koniecznie musisz tego spróbować. Jeśli masz proste włosy, to plopping wykonaj tak, jak opisywaliśmy to wyżej. Po zdjęciu turbanu z koszulki przechyl głowę do przodu i zacznij ugniatać włosy. Ugniataj je także podczas suszenia – wybierz suszarkę z dyfuzorem. Po takim ploppingu proste włosy są uniesione u nasady, pełne objętości i lekko skręcone. Efekt nie będzie taki, jak od lokówki, ale warto go wypróbować, jeśli zależy ci na naturalnym efekcie i nie chcesz mieć typowo prostych kosmyków.