Data publikacji:

Plopping, czyli szybki sposób na loki idealne

Marzą Ci się piękne i bujne loki? Teraz możesz wykorzystać popularną sztuczkę, by cieszyć się wspaniałymi falami. Zdradzamy tajniki ploppingu.

Plopping powszechnie jest zwany ręcznikowaniem lub koszulkowaniem włosów. Polega na zawinięciu mokrych włosów w turban. Potrzebne są do tego wyłącznie specjalna technika wiązania - bardzo łatwa w nauce - i bawełniany t-shirt. Efekt? - Wspaniałe loki! Specjalnie dla Was podpowiadamy, jak w kilku krokach stworzyć wymarzoną fryzurę.

Źródło: justcurly.com

Krok 1: Umyj włosy ulubionym szamponem. Następnie nałóż na nie odżywkę lub produkt do stylizacji włosów, np. piankę. Nie jest to konieczne, ale jeśli Twoje włosy są mało podatne na kręcenie, ta czynność dodatkowo utrwali efekt końcowy.

Krok 2: Na krześle lub łóżku rozłóż bawełniany t-shirt. Pochyl się nad nim tak, aby wszystkie włosy swobodnie opadły na czubek głowy.

Krok 3: Stopniowo zawijaj włosy w t-shirt, zaczynając od zewnętrznych krawędzi koszulki. Ostatnim etapem jest zawiązanie "kokardki" na czubku głowy.

Krok 4: Trzymaj włosy zawinięte w turban przez 20-40 minut.

Krok 5: Uwolnij włosy z turbanu, ale ich nie rozczesuj. Możesz potrzepać włosami lub lekko ugniatać je rękami dla polepszenia efektu.

Plopping idealnie sprawdzi się u pań, które chcą podkreślić naturalny skręt włosów, jak i u tych, którym znudziły się proste włosy. Metoda jest dobra także wtedy, gdy chcemy poprawić puszystość kosmyków i zwiększyć ich objętość. Powodzenia!

Autor: Bogumiła Kurzeja