Data publikacji:

Farbowanie włosów bez tajemnic: dla kogo zimne odcienie?

Masz ochotę na zmianę koloru włosów, ale nie jesteś pewna, jaki odcień wybrać? Nie musisz iść do fryzjera, aby dobrał kolor do Twojego rodzaju urody. Podpowiadamy, komu pasują chłodne kolory i jak w prosty sposób sprawdzić swój typ urody, by móc zafarbować włosy w domu.

Typ urody - test

Do sprawdzenia, czy dana osoba ma “ciepłą” czy “zimną” urodę, kosmetolodzy od lat używają palet kolorów. Na własne potrzeby wystarczy po prostu… złota i srebrna biżuteria. W świetle dziennym sprawdź przed lustrem, który rodzaj biżuterii lepiej odznacza się na skórze. Złoty wygląda lepiej u osób o “ciepłej” urodzie, zaś srebrny - “zimnej”. Dobrym sposobem jest też dokładne przypatrzenie się, jaki odcień mają w słońcu refleksy na włosach. Wybierając nowy kolor włosów zawsze najbezpieczniej jest kierować się tym, jaki jest nasz naturalny odcień.

Do jakiego typu urody pasują zimne odcienie?

Chłodne, stonowane odcienie włosów najlepiej odpowiadają paniom o typie urody “lato”. Są to kobiety o jasnej, delikatnej skórze o porcelanowym odcieniu, opalające się na różowo. Naturalny kolor włosów w ich przypadku to chłodny blond, platyna, chłodny brąz lub “mysi” blond. Osoby o tym typie urody mają zazwyczaj szare, błękitne lub zielone oczy.

Jak odnaleźć zimne kolory na półce drogerii?

Półki najpopularniejszych drogerii uginają się od różnych rodzajów, kolorów i marek farb do włosów. Jak się w tym połapać i świadomie wybrać odcień, który nam odpowiada? Przede wszystkim, nie warto kierować się zdjęciem modelki na opakowaniu - są one edytowane cyfrowo i prezentują tylko to, jak kolor wygląda na włosach idealnie jasnych. Aby zdać sobie sprawę z tego, jak faktycznie prezentuje się dany odcień, lepiej zerknąć na obrazek z boku pudełka. Tam znajduje się porównanie, jak kolor będzie wyglądał po farbowaniu włosów o różnej jasności.

Najpewniejszy wskaźnik tego, jaki odcień ma farba, to numer, którym jest oznaczona. Farby do włosów mają oznaczenia składające się z dwóch liczb - pierwsza informuje o jasności i zabarwieniu, a druga (po przecinku) o odcieniu.

Cyfra na przedzie symbolu - kolor:

2/ czerń

3/ ciemny brąz

4/ średni brąz

5/ jasny brąz

6/ ciemny blond

7/ średni blond

8/ jasny blond

9/ bardzo jasny blond

10/ bardzo bardzo jasny blond

11/ blond special (platynowy)

12/ blond special (platynowy)

Cyfra na końcu symbolu - odcień:

/0  – naturalny (inne: N, NB, NN, NI lub brak cyfry po przecinku/kropce/ukośniku)

/1 – popielaty (inne: A)

/2 – opalizujący/perłowy, fioletowy (inne: P, V, 6, 8, 89)

/03 lub /13 lub /31 – beżowy (B, GB)

/3 – złoty (inne: G, H)

/4 – miedziany (inne: K, H)

/5 – mahoniowy

/6 – czerwień (R)

/7 – matowy

Zimne odcienie to: popielate, opalizujące i matowe. Szukając farby o zimnym odcieniu, zwróć uwagę na te z oznaczeniem /1, /2 czy /7.

Szeroki wybór farb do włosów znajdziesz TUTAJ

Autor: Karolina