Data modyfikacji:

Samoopalacz czy balsam brązujący?

Jeśli chcemy zyskać ładny kolor skóry bez wizyty na plaży lub w solarium, często stajemy przed wyborem: samoopalacz czy balsam brązujący? Podpowiadamy, czym różnią się te dwie opcje, by wybór stał się łatwiejszy.

Samoopalacz to najpopularniejszy kosmetyk odpowiedzialny za wytworzenie efektu sztucznej opalenizny. Składnikiem, który nadaje skórze brązowego odcienia jest DHA, charakteryzujący się silnym, specyficznym zapachem. Ze względu na dużą zawartość tego czynnika, samoopalacze mają bardzo mocne działanie. Nieprawidłowa aplikacja płynu może przyczynić się do powstawania nieestetycznych plam i przebarwień. Czas wchłaniania kosmetyku to ok. 2 godziny, po których dopiero można zaobserwować ostateczny efekt. Sztuczna opalenizna utrzymuje się przez mniej więcej 5 dni.

Oprócz trudnej aplikacji, minusem samoopalacza jest fakt, że silnie brudzi ubrania, a powstałe plamy są często nie do wywabienia, dlatego też podczas nakładania trzeba być bardzo ostrożnym. Ponadto, w zależności od rodzaju i koloru skóry, często może barwić ją na żółtawy lub skrajnie pomarańczowy odcień.

Balsam brązujący zawiera w składzie mniejszą ilość DHA, przez co efekt brązowienia skóry pojawia się wolniej i bardziej naturalnie. Uważany jest za słabszy odpowiednik samoopalacza, ma też mniej intensywny zapach. Oprócz właściwości barwiących, balsam brązujący za sprawą dodatkowych składników aktywnych może działać wyszczuplająco, wygładzająco lub nawilżająco.

Używając regularnie tego kosmetyku, unikniesz powstawania smug i przebarwień. Balsam brązujący nie barwi tak silnie ubrań jak samoopalacz, jednak przy jego stosowaniu również należy zachować ostrożność. Kremy tego typu są mniej trwałe, przez co opalenizna zmywa się szybciej.

Podsumowując, jeśli stoisz przed wyborem: samoopalacz czy balsam brązujący, a zależy Ci na trwałym i mocnym efekcie sztucznej opalenizny, postaw na samoopalacz. W przypadku, jeśli chcesz tylko nieznacznie nadać skórze ciemniejszego koloru i nie masz zbyt dużego doświadczenia w aplikacji kosmetyków tego typu, wybierz balsam brązujący.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

Autor: Sylwia Stwora