Data modyfikacji:

Jak i czym zmyć tatuaż z henny ze skóry?


Tymczasowy tatuaż z henny jest jedną z zabaw, na które decydujemy się, gdy tylko pogoda pozwoli nam odkryć więcej ciała. Największą popularnością cieszą się w okresie wakacyjnym. Co zrobić, gdy letnia gorączka nas opuści i zechcemy pozbyć się wzoru ze skóry? Podpowiadamy, jak usunąć tatuaż z henny. Sprawdź nasze sprawdzone sposoby!

Domowe sposoby na pozbycie się tatuażu z henny

Po jakim czasie znika tatuaż z henny?

Tatuaż z henny ma tę przewagę, że po ok. 3 tygodniach znika z naszej skóry. Proces samoistnego blaknięcia barwnika nie jest równomierny, przez co nasz wzór przestaje wyglądać dobrze. Na początku wyglądał zapewne bardzo efektownie, niestety musi nadejść ten moment, gdy lepszym rozwiązaniem będzie usunięcia eksperymentu. Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, jak usunąć tatuaż z henny.

Uwaga! Usuwanie tatuażu z henny nie jest szybką i bezbolesną metodą. Większość metod powoduje przyspieszenie blaknięcia. Te bardziej bolesne powodują wytarcie zabarwionego naskórka. Pamiętaj, żeby po zakończeniu zabiegu dokładnie oczyścić skórę i nałożyć na nią silnie nawilżający i regenerujący krem.

Ścieranie henny na skórze

Najbardziej inwazyjną, ale zarazem najszybszą metodą jest ścieranie naskórka z obszaru, na którym wytatuowano wzór. Oczyść skórę mydłem antybakteryjnym, następnie nałóż oliwkę do ciała (lub inny olej / tłusty krem) i zacznij pocierać to miejsce pumeksem lub naturalną gąbką luffa.

Produkty złuszczające na tatuaż z henny

Regularnie wykonuj peelingi (chemiczne lub mechaniczne) na tatuażu. Przyspieszy to usuwanie henny.

Czy hennę można zmyć alkoholem?

Weź wysokoprocentowy alkohol i nasącz nim wacik lub gazę. Przyłóż do tatuażu z henny i przyłóż na kilka minut do skóry. Później zacznij pocierać nasączonym materiałem.

Wybielacz na tatuaż z henny

Punktowo nałóż wybielacz na tatuaż. Skóra powinna mieć z nim przez jakiś czas kontakt. Płynne wybielacze możesz stosować w ten sam sposób, co metoda alkoholowa. Oprócz chlorowych wybielaczy możesz sięgnąć po stosowany w stomatologii nadtlenek wodoru.

Uwaga! Pamiętaj, że po zakończeniu zabiegu z udziałem wszelkich silniejszych preparatów chemicznych czy alkoholowych należy dokładnie opłukać skórą pod zimną wodą. Preparaty te bowiem powodują poparzenia.

Pasta z sody oczyszczonej i cytryny na hennę na skórze

Wymieszaj sodę oczyszczoną z sokiem z cytryny. Powstałą pastę nałóż na skórę na ok. 10-15 minut. Następnie weź gąbkę luffa lub pumeks i zacznij pocierać to miejsce. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to powtórz zabieg.

Autor: Redakcja Świata Kosmetyków