Data modyfikacji:

Relaksująca kąpiel w wannie

Przedświąteczna gorączka, sprzątanie, zakupy i wiele innych przygotowań skutecznie potrafią pozbawiać nas świeżości oraz energii. Aby szybko wrócić do formy i w święta wyglądać olśniewająco przyda nam się relaksująca kąpiel w wannie. Podpowiadamy, czego nie może zabraknąć podczas takiej kąpieli.

Kiedy już wszystko będzie gotowe, uprzedźmy domowników, że potrzebujemy trochę czasu dla siebie i zamknijmy się w łazience. Napuśćmy do wanny gorącej wody, zapalmy aromatyczne świece i zrelaksujmy się. Na te kilka naście minut zapomnijmy o obowiązkach, a pomyślmy o czymś miłym. Doskonałym pomysłem będzie włączenie ulubionej muzyki lub poczytanie przez chwilę książki. Jednak najważniejsze jest przygotowanie wody. Co nam się przyda?

Źródło: chronicpainblog.com

Płyn do kąpieli

Oczywiście od niego musimy zacząć. Wybierzmy płyn o ulubionym, ale delikatnym zapachu, najlepiej mocno pieniący. Nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek w wannie pełnej piany. Pamiętajmy, że idealny efekt osiągniemy, kiedy płyn zamiast bezpośrednio do wody, nalejemy najpierw do nakrętki, a później podstawimy go pod strumień wody.

Na grafice: 1. Płyn do kąpieli Faith In Nature, 32,90 zł; 2. Płyn do kąpieli Abacosun, 24 zł; 3. Płyn do kąpieli Luksja, 8,76 zł

Więcej płynów do kąpieli znajdziesz TUTAJ.

Kule do kąpieli

To kolejny obowiązkowy element relaksującej kąpieli. Kule musujące wrzucamy do wody przed wejściem do wanny. Dostępne są w wielu kolorach i zapachach, barwią wodę, a zawarte w nich olejki nawilżają skórę pozostawiając ją subtelnie natłuszczoną i pachnącą jeszcze długo po kąpieli.

Więcej kul do kąpieli znajdziesz TUTAJ.

Sól do kąpieli

Sól ma właściwości rozgrzewające, wygładzające i zmiękczające. Dodana do gorącej kąpieli wspomaga także walkę z cellulitem, wypryskami oraz nadmiernym poceniem. Warto wsypać garść do naszej relaksującej kąpieli, a następnie pomieszczać kilka razy wodę, aby się rozpuściła.

Na grafice: 1. Sól do kąpieli Green Pharmacy, 10,68 zł; 2. Sól do kąpieli Eva Natura, 6,31 zł; 3. Sól do kąpieli Farmona, 12,89 zł

Więcej soli do kąpieli znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia