Data publikacji:

Zestaw do laminacji rzęs – jak wybrać zestaw do laminacji rzęs?

Obecnie kobiety coraz częściej skupiają się na swoich rzęsach. Ważne, aby były podkręcone, wydłużone i odżywione. Z pomocą przychodzi zabieg laminacji rzęs. Jak wybrać odpowiedni zestaw do laminacji rzęs i co powinno znaleźć się w takim zestawie? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

zestaw do lamiacji rzes

Na czym polega zabieg laminacji rzęs?

Naturalny wygląd rzęs nie zawsze zadowala kobiety. Często włoski są jasne, cienkie, proste. Niektóre kobiety korzystają z zagęszczenia i przedłużenia rzęs za pomocą sztucznych włosków syntetycznych różnymi metodami (2D, 3D, 4D). Jeśli jednak zależy ci na naturalnym odbudowaniu twoich rzęs, ich pogrubieniu i przyciemnieniu, zabieg laminacji będzie odpowiednią alternatywą. Jest to procedura bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są stany zapalne w okolicy oka oraz uczulenia na jakikolwiek składnik preparatów wykorzystywanych podczas laminacji. Po upływie 24- 48 godzin po zabiegu można wykonywać pełny makijaż, włącznie z tuszowaniem rzęs maskarą. Jedynym utrudnieniem jest fakt, że przez minimum 24 godziny po wykonaniu zabiegu nie należy moczyć okolicy oka.

Laminowanie rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym zazwyczaj składa się z 6 podstawowych kroków:

  1. Wykonanie demakijażu okolicy oka oraz odtłuszczenie rzęs.
  2. Zabezpieczenie dolnych rzęs za pomocą płatków. Chronią one skórę pod oczami przed niekorzystnym działaniem preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu oraz uniemożliwiają sklejenie się górnych i dolnych rzęs.
  3. Dobranie odpowiedniego rozmiaru silikonowego wałeczka i nawinięcie górnych rzęs na niego.
  4. Nałożenie na rzęsy odpowiednio dobranych preparatów odżywczych, które wzmacniają włoski i przygotowują je do kolejnych etapów zabiegu.
  5. Można zafarbować rzęsy odpowiednio dobraną farbką (czarną lub brązową).
  6. Utrwalenie uzyskanych efektów za pomocą właściwego preparatu.

W skrócie zabieg laminacji rzęs polega na nałożeniu na rzęsy za pomocą specjalnego aplikatora skoncentrowanej odżywki, która zawiera w składzie zazwyczaj olejek keratynowy. Jest to mieszanka bogata w proteiny, aminokwasy i keratynę, które wpływają pozytywnie nie tylko na zewnętrzny wygląd rzęs, ale regenerują także ich strukturę wewnętrzną. Zabieg laminacji rzęs zazwyczaj wykonywany jest razem z liftingiem rzęs. Dzięki temu rzęsy są nawilżone, zregenerowane, wyraźnie pogrubione, sprężyste jak również maksymalnie podkręcone, dając efekt bardziej otwartego oka. Warto taki zabieg wykonać w gabinecie kosmetycznym przez kompetentnego i odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę. Czas trwania laminacji rzęs to od 60 do 90 minut w zależności od procedury. Aby nie zastanawiać się, jakie produkty i gadżety do wykonania zabiegu laminacji rzęs zakupić, warto zainwestować w gotowy zestaw.

Jak wybrać odpowiedni zestaw do laminacji rzęs?

W idealnie skomponowanym zestawie powinny znaleźć się:

 • preparat do oczyszczania rzęs, by przygotować rzęsy do wykonania zabiegu, oczyścić je i odtłuścić, 
 • silikonowe podkładki modelujące rzęsy w różnych rozmiarach, aby dopasować je odpowiednio do długości rzęs. Warto zwrócić uwagę, czy są wykonane z bezpiecznego materiału, aby nie podrażniały górnej powieki, 
 • klej do przyklejania silikonowych podkładek. Ważne, żeby był hipoalergiczny, ponieważ ma dość długo bezpośredni kontakt z wrażliwą skórą okolicy oka, 
 • preparaty zmiękczające, odżywiające rzęsy. Ich skład jest kluczowy, aby efekty zabiegowe były widoczne oraz satysfakcjonujące dla osoby, u której zostanie wykonany zabieg, 
 • specjalny aplikator ułatwiający nakładanie produktów na rzęsy, 
 • szczoteczka do wyczesania rzęs, - płatki pod oczy. Warto zainwestować w płatki, które będą miały w składzie substancje nawilżające cienką skórę pod okiem.

Nie możesz się zdecydować, jaki zestaw do laminacji rzęs wybrać? Nie ma problemu! Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie krótkie zestawienie Z pewnością znajdziesz produkt odpowiedni dla siebie.

Wonder Lashes zestaw do laminacji brwi i rzęs

Producent zapewnia, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 12 tygodni. Zestaw zawiera 3 preparaty odżywcze i regenerujące w saszetkach (po 2 sztuki), serum witaminowe do rzęs, wałeczki w 3 rozmiarach oraz aplikator, szczoteczkę klej do laminacji. Wszystko jest zamknięte w eleganckim, drewnianym etui. Niestety, nie posiada płatków pod oczy. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z otwartym okiem.

Isabellenails Lash Lift Iconsign Zestaw do laminacji i liftingu rzęs

W skład zestawu wchodzą: zmiękczacz do rzęs, preparaty wydłużające, odżywiające i podkręcające rzęsy, preparat do oczyszczenia rzęs, klej, silikonowe podkładki modelujące oraz aplikatory i szczoteczki. Nie należy mieszać ze sobą preparatów, a do aplikacji każdego z preparatów używać nowego aplikatora. Trzeba zachować szczególną ostrożność i nie aplikować produktów na oko oraz na cienką skórę powiek.

Noble Lashes – lifting rzęs i laminowanie, zestaw

Efekt zabiegu utrzymuje się 4 - 6 tygodni. W skład zestawu wchodzą preparaty odżywcze do rzęs, utrwalacz, płatki silikonowe oraz eleganckie pudełeczko. Niestety zestaw nie zawiera aplikatorów oraz silikonowych wałeczków. „Wydajność” zestawu to około 20 zabiegów.

Podczas zabiegu nie należy stosować wody, a produkty trzeba zdejmować np. welurowym aplikatorem. Aby uniknąć podrażnień, warto zachować szczególną ostrożność podczas aplikowania preparatów odżywczych.

Zdjęcie: heckmannoleg/Envato Elements