Data publikacji:

3 powody, dla których zaczniesz myć twarz miodem

Spieszymy z kolejną kosmetyczną nowinką. Jeśli znudziły Ci się zwykłe żele i pianki do oczyszczania twarzy, spróbuj umyć twarz... miodem. Są co najmniej 3 powody, aby w ten sposób "osłodzić" poranną toaletę.

Poznajcie korzyści, dla których warto myć twarz miodem.

1. Natura i łagodność

Jest to jeden z najłagodniejszych sposobów mycia twarzy. Jak na naturalny preparat przystało, nie podrażni skóry, dlatego tak cenią go sobie posiadaczki wrażliwej cery. Każdy kosmetyczny "zabieg" z wykorzystaniem miodu posiada zalety aromaterapii. Odpowiedzialne są za to m.in. olejki eteryczne.

2. Przeciw niedoskonałościom

Miód wykazuje działanie przeciwzapalne, które i tutaj obróci się na korzyść pań zmagających się z wypryskami i innymi niedoskonałościami na twarzy. Od czasu do czasu możemy też zafundować sobie miodową maseczkę.

3. Nawilżanie gratis

Myjąc twarz miodem, jednocześnie ją nawilżamy, co ucieszy z kolei te z Was, które szukają dobrej metody pielęgnacji skóry suchej. Efekt: pełna blasku i czysta cera. Miód zawiera "witaminy młodości" - A, E i C, które pomagają nam w walce z wolnymi rodnikami.

Nasza rada: Do oczyszczania twarzy wybierz miód naturalny, najlepiej nieprzetworzony. Może być wielokwiatowy, lipowy lub akacjowy - możesz kierować się zapachem i oczywiście smakiem. :-)

Po słoiczek miodu możecie zajrzeć tutaj.

Autor: Bogumiła Kurzeja