Data modyfikacji:

Dzień bez makijażu - dlaczego warto?

5 maja obchodzone jest nietypowe święto – Dzień bez Makijażu. Czy rzeczywiście potrafimy na jeden dzień zrezygnować z wszelkich upiększaczy?

Podkłady, pudry, mascary i cienie do powiek to codzienność większości kobiet. Od momentu osiągnięcia wieku dorastania nie wyobrażamy sobie dnia bez użycia kosmetyków, które podkreślają naszą urodę i dodają nam uroku. Jednak 5 maja kobiety na całym świecie porzucają upiększające atrybuty, by spędzić dzień wyglądając całkowicie naturalnie.

Dlaczego warto?

Dzień bez makijażu to wielkie wyrzeczenie. Często nie wyobrażamy sobie pójścia do pracy czy szkoły bez nałożenia choćby minimalnej dawki kosmetyków na twarz. To właśnie odpowiedni makijaż sprawia, że czujemy się piękne i atrakcyjne – i z tego właśnie powodu warto sobie udowodnić, że potrafimy wyglądać wspaniale także bez sztucznego upiększania. Choć delikatny makijaż pozwala wyeksponować naszą urodę i nie jest oczywiście niczym złym, to warto przez jeden dzień w roku pozwolić odpocząć naszej cerze od make-up’u. Najważniejsze jest aby w taki dzień nie oszukiwać. Dzień bez makijażu oznacza jego całkowity brak. Jeśli pociągniesz tuszem rzęsy, a policzki lekko muśniesz różem to niestety nie będzie się już liczyło. Ten dzień może również uzmysłowić młodym dziewczynom, że nakładanie na twarz warstwy „tapety”, zamiast uwydatniać i podkreślać urodę potrafi ją wizualnie oszpecić.

Warto czasem dac skórze odpocząć od kolorowych kosmetyków. Nie należy jednak zapominać o codziennej pielęgnacji twarzy.

Zaoszczędzisz czas

Dla wielu kobiet zabiegi pielęgnacyjne stały się przykrym obowiązkiem, na który co rano poświęcają czas zamiast zjeść śniadanie, zaczerpnąć dodatkowych kilku minut snu lub spokojnie wypić kawę. Dzień bez makijażu może uświadomić im, że warto czasem zrezygnować z dodatkowego podkreślania urody, ponieważ bez niego też jesteśmy piękne. Bez nałożonego make-up’u nie musimy w ciągu dnia obsesyjnie kontrolować w lusterku swojego wyglądu, martwiąc się, że np. rozmazał nam się tusz. Przyjemność płynącą z braku makijażu odczujemy także wieczorem, kiedy czas poświęcany do tej pory na demakijaż będziemy mogły przeznaczyć na ciekawą lekturę lub rozmowę z partnerem.

Dzień bez makijażu, ale nie bez kosmetyków

Choć Dzień bez makijażu zobowiązuje do zaniechania myśli o nałożeniu na naszą twarz korektora, podkładu, pudru czy cieni do powiek, to jednak nie oznacza całkowitego braku kosmetyków na naszej skórze. Mimo tego nietypowego dnia nie możemy zapomnieć o codziennej pielęgnacji skóry za pomocą kremu na dzień oraz pod oczy. Równie ważne jest codzienne oczyszczanie za pomocą specjalnego żelu do mycia twarzy.

Szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy znajdziesz TUTAJ

Autor: Sylwia Stwora