Data publikacji:

5 odżywek do paznokci, które powinnaś znać

Codziennie Twoje paznokcie są narażone na uszkodzenia i osłabienie. Krucha, łamliwa oraz nazbyt miękka płytka wymaga regeneracji - w szczególności po zimie. Oprócz zdrowej diety warto odżywić je z zewnątrz. Przedstawiamy 5 odżywek do paznokci, które powinna poznać każda z nas!

Zdrowe i zadbane dłonie są wizytówką kobiety. To kolejna część ciała, na którą najczęściej zwracamy uwagę, nawiązując kontakt z drugą osobą. Podajesz rękę, gdy się witasz, gdy płacisz w sklepie za zakupy, odbierasz dokumenty, listy. Można długo wymieniać. Najlepszy makijaż nie uratuje złego wrażenia, jakie wywołają zaniedbane paznokcie. Dlatego też warto poświęcić czas na ich pielęgnację. Z tymi odżywkami będzie to łatwe.

Odżywka Rimmel zawiera opiłki diamentowe, które utwardzają i pięknie nabłyszczają płytkę. Świetnie sprawdza się także jako top coat. Dzięki niemu lakier jest bardziej odporny na odpryski.

2. Odżywka Nail Tek Xtra, 13,98 zł

Ochronna odżywka do paznokci bardzo miękkich, ale niezniszczonych (dotyczy znacznych zniszczeń m.in. po tipsach) trwale wzmacnia i utwardza płytkę. Terapia trwa krótko (maksymalnie 4 tygodnie). Po tym czasie producent zaleca kontynuowanie kuracji, sięgając po kosmetyki przeznaczone do kolejnych etapów pielęgnacji. Zaletą jest też delikatny, naturalny kolor.

3. Odżywka Wibo z wapniem, 11,67 zł

Odżywka Wibo z wapniem wzmacnia kruche i osłabione paznokcie, przyspiesza ich regenerację. Po krótkim czasie płytka staje się twarda i błyszcząca. Warto zwrócić uwagę także na przyjemny zapach preparatu.

4. Odżywka Sally Hansen z olejkiem do skórek i paznokci, 30 zł

Już sama marka mówi o jakości preparatu. Odżywka Sally Hansen z olejkiem powstała z myślą o słabych i łamliwych paznokciach oraz przesuszających się skórkach. Już po kilku użyciach można zauważyć poprawę. Paznokcie są mocniejsze, a skórki miększe i nawilżone.

5. Odżywka Herome Nail Hardener Soft, 37,50 zł

Podobnie jak w przypadku poprzedniego produktu, tę odżywkę można kupić już za samą markę! Produkt Herome rewelacyjnie działa na słabe, rozdwajające się paznokcie. Istotne jest działanie strategiczne: celem kosmetyku jest trwałe wzmocnienie płytki, a nie jedynie jej działanie objawowe. Po zakończeniu kuracji (21 dni) paznokcie są zdrowe i mocne.

Autor: Paulina Staruszniak