Data modyfikacji:

5 sposób na lepsze działanie odżywki i maseczki do włosów

Dla regeneracji, wzmocnienia czy nawilżenia włosów najczęściej po umyciu nakładamy na nie odżywkę lub maseczkę. Niekiedy jednak efekty, których się spodziewamy nie są aż tak spektakularne. Przedstawiamy 5 sposobów, aby wzmocnić działanie preparatów i odczuć ich odbudowującą moc.

Niedostateczne działanie kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów może być spowodowane nieprawidłową aplikacją. Jak wspomóc odżywkę lub maseczkę i cieszyć się pięknymi, odbudowanymi włosami?

Źródło: dailymail.co.uk

 • Wspomóż maseczkę olejem
 • Przy bardzo suchych i zniszczonych włosach doskonale sprawdza się dodanie do maski kilku kropli naturalnego oleju (jojoba, migdałowy, arganowy czy kokosowy). Wystarczą 2-3 krople, aby wzmocnić działanie maseczki. Ostrożnie postępujmy z olejem przy włosach zdrowych – ta metoda może nie niepotrzebnie obciążyć!

 • Prawidłowa aplikacja odżywki
 • Odżywkę nakładamy na dokładnie odsączone (rękoma!) włosy zaczynając od końcówek i stopniowo przesuwając się do nasady. Nie aplikujemy preparatu na skórę głowy, ani kilka centymetrów od nasady w dół. Dokładnie nakładamy kosmetyk na każde pasmo, a następnie rozprowadzamy odżywkę równolegle po włosach czesząc je grubym grzebieniem lub szczotką. Rozczesujemy je bardzo delikatnie i powoli, aby nie uszkodzić struktury włosa.

  Źródło: annabeltrends.com

 • Magiczna siła ręcznika
 • Łuski włosów pod wpływem ciepła rozchylają się i bardziej chłoną kosmetyki. Dlatego doskonałym sposobem jest nałożenie na włosy maski, plastikowy czepek lub reklamówkę i zawinięcie głowy ręcznikiem. Dla lepszego efektu możemy go podgrzać suszarką lub żelazkiem. Po 20-30 minutach spłukujemy włosy chłodną wodą (bez szamponu!), co zamknie łuski, a włosom nada połysku.

 • Prawidłowy czas aplikacji
 • Pomimo dobroczynnych efektów odżywki lub maseczki nie powinniśmy zbyt długo trzymać ich na włosach. Minimalny czas to 20 minut, a maksymalny 30 minut. Absolutnie nie zostawiajmy maseczki na noc. Osłabi to łuski i rozmiękczy włosy, przez co będą bardziej łamliwe i podatne na uszkodzenia.

 • Odpowiednia ilość preparatu
 • Jest to kwestia bardzo indywidualna zależna od włosów każdej z nas – od ich długości, gęstości i kondycji, a także rodzaju preparatu. Jak określić optymalną dla siebie ilość kosmetyku? Najlepiej sprawdzi się metoda prób i obserwacji naszych włosów. Zaczynamy od większej ilości i ewentualnie stopniowo ją zmniejszamy zgodnie z potrzebą i efektami.

  Szeroki wybór produktów do pielęgnacji włosów znajdziesz TUTAJ.

  Autor: Kasia