Data publikacji:

6 porad, jak zachować farbowany kolor włosów na dłużej

Odrosty to nie jedyny problem pojawiający się przy farbowanych włosach. Osobną kwestią jest intensywność i trwałość koloru. Jak zapobiec jego blaknięciu i przedłużyć trwałość nowego odcienia? Przedstawiamy 6 prostych porad.

1. Profesjonalna koloryzacja

Drogeryjne produkty to nie to samo, co farby, których używają profesjonaliści. Jeśli zależy nam trwałej koloryzacji, warto wybrać się w tym celu do fryzjera. Kosmetyki stosowane w salonach fryzjerskich bazują na zawansowanych technologicznie formułach. Zapewniają tym samym nie tylko zwiększoną trwałość, ale i komfort skóry głowy oraz działanie pielęgnacyjne.

Trwałość koloryzacji zależy także od dokładnego nałożenia farby, dlatego też farbowanie dobrze jest przeprowadzić w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

2. Myj włosy tak często, jak to konieczne

Obserwuj swoje włosy. Jeśli ich mycie nie jest konieczne, nie rób tego. Częste mycie włosów wypłukuje kolor. Jeśli jest to możliwe, myj włosy co dwa dni. W przypadku włosów szybko się przetłuszczających fryzurę łatwo odświeżyć możemy suchym szamponem. [Suchy szampon ma znacznie więcej do zaoferowania. Kliknij TUTAJ i poznaj 5 trików z jego użyciem.]

3. Odpowiednio dobrana pielęgnacja

Do pielęgnacji włosów farbowanych warto używać przeznaczonych specjalnie do tego celu produktów. Zawarte w nich składniki opóźniają proces blaknięcia koloru, dzięki czemu ukochany odcień zostaje z nami na dłużej. W ofercie linii kosmetycznych znajdziemy zarówno, szampony, odżywki, jak i maski przeznaczone do przedłużenia koloru farbowanych włosów.

3. Pożegnaj się z szuszarką

Ogranicz suszenie włosów suszarką. Gorące powietrze otwiera łuski, co powoduje szybsze wypłukiwanie się pigmentów. Zamiast tego osuszaj włosy delikatnie ręcznikiem. Pod koniec płukania polecamy także polać kosmyki zimnym strumieniem, który domknie łuski włosów.

4. Chroń fryzurę przed słońcem

Jest to szczególnie ważne latem, kiedy słońce jest najbardziej aktywne. Promienie słońce przesuszają włosy, przez co szybciej tracą one kolor. Chroń kosmyki kapeluszem lub stosuj ochronne preparaty.

5. Dbaj o kondycje włosów

Zdrowe włosy znacznie lepiej trzymają kolor niż włosy zniszczone. Jeśli zależy Ci na długotrwałej i bezpiecznej koloryzacji, przed farbowaniem zadbaj o kondycję swoich kosmyków. Skróć rozdwojone końcówki i zafunduj włosom intensywną terapię odbudowującą.

Kolor zdecydowanie dłużej trzymać się będzie na zdrowych, niezniszczonych włosach.

Więcej kosmetyków do włosów farbowanych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Natalia Malko