Data modyfikacji:

6 trików manicure'owych, które ułatwią Ci życie

Nie każda z nas jest genialną stylistką paznokci, ale wiele dziewczyn chciałoby pochwalić się dobrze zrobionymi i zadbanymi paznokciami. Istnieje wiele sztuczek, które sprawiają, że manicure nie jest taki trudny. Dziś przedstawiamy kilka z nich: oto 6 trików manicure'owych, które ułatwią Ci życie.

Zapewne wiele z Was już poznało niektóre z tych sztuczek, ale warto sobie je jeszcze raz przypomnieć. Pokażemy Wam, że manicure nie musi być zarezerwowany tylko dla profesjonalistek. Każda dziewczyna może mieć piękne paznokcie.

1. Przebarwienia po lakierze

Zmyłaś stary lakier i odkryłaś, że Twoje paznokcie się przebarwiły. Możesz je wybielić... pastą do zębów! Wyszoruj je pastą wybielającą, używając najprostszej szczoteczki do rąk. A na przyszłość stosuj bazę pod lakier lub bezbarwny lakier.

2. Intensywny kolor lakieru

Jeśli chcesz, żeby kolor wyglądał tak, jak na próbniku, pomaluj je najpierw na biało! Biel jeszcze lepiej wyeksponuje barwę kolejnych warstw lakieru.

3. Idealne, geometryczne wzorki

Paski, kwadraty, trójkąty czy zaokrąglenia - namaluje je bez trudu, jeśli wykorzystasz taśmę klejącą. Naklej pasek w miejscu, którego nie chcesz pokryć danym kolorem i zacznij malować. Gdy lakier wyschnie, zerwij taśmę i kontynuuj malowanie.

Fot. buzzfeed.com

4. Dłuższe życie lakieru

Twój lakier będzie utrzymywać się na dłużej, jeśli przed nałożeniem lakieru umyjesz płytkę paznokcia octem spirytusowym.

5. Sposób na plamy z lakieru (po malowaniu)

Zdarza Ci się wyjechać pędzelkiem poza obszar paznokcia. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogie peny do zmywania lakieru. Wystarczy tania wazelina, drewniany patyczek do odsłaniania skórek i patyczki kosmetyczne. Patyczkiem rozprowadź wazelinę dookoła palca (po malowaniu). Odczekaj chwilę i ostrożnie zeskrob lakier patyczkiem. Gdy lakier na paznokciu wyschnie, wetrzyj resztę wazeliny w skórki (staną się miększe).

6. Sposób na plamy z lakieru (przed malowaniem)

Możesz zapobiec przedostawaniu się lakieru poza paznokcie. Wystarczy, że skórę palca posmarujesz płynnym klejem szkolnym. Po skończeniu malowania wystarczy zeskrobać klej - żadnych plam!

Autor: Paulina Staruszniak