Data modyfikacji:

7 powodów, dla których włosy nie trzymają skrętu

Piękne i trwałe loki to marzenie wielu kobiet. Nie wszystkie włosy są jednak podatne na skręt - szybko się prostują i fryzura traci pierwotny kształt. Sprawdźmy zatem, co może być tego powodem.

1. Natura

Źródło: brit.co

Twoje włosy są z natury proste? Niestety z powodu czynników genetycznych takie kosmyki szybko tracą skręt. Istotna jest w tym wypadku także ich ilość i długość. Bardzo długie i gęste włosy będą prostować się pod własnym ciężarem.

2. Kręcenie świeżo umytych włosów

Źródło: blog.freepeople.com, hair.allwomenstalk.com

Co prawda skręt po umyciu może wydawać się dużo ładniejszy, a fryzura pełna objętości, ale nie służy to trwałości loków. Włosy tuż po umyciu są śliskie, przez co stają się mniej podatne na układanie. Jeśli zależy nam na lepszym efekcie, kręcenie wykonajmy po kilkunastu godzinach od umycia.

3. Nieodpowiedni kosmetyk

Do kręcenia włosów warto używać specjalnych kosmetyków. Pianki czy żele do włosów kręconych pomagają w uzyskaniu ładnego skrętu i przedłużają jego trwałość. Kosmyki są też bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie należy jednak przesadzać z ilością preparatu. Nadmierna jego ilość może zbyt obciążyć włosy, pozbawiając ich tym samym nie tylko wymarzonego skrętu, ale i objętości.

4. Rozczesywanie

Źródło: models.com, collegecandy.com

Rozczesywanie włosów po ich zakręceniu to częsty i podstawowy błąd. Łatwo przemienimy wtedy burzę loków w fale. Zamiast je rozczesywać, spryskajmy każde zdjęte z lokówki, wałków czy prostownicy pasmo lakierem. Na koniec wystarczy przerzucić wszystkie włosy do dołu i delikatnie przeczesać je palcami.

5. Dotykanie i poprawianie

Jeśli nie mamy naturalnie kręconych włosów, a nasze loki to zasługa kosmetyków i lokówki, wystrzegajmy się ich zbędnego dotykania, ponieważ bujna fryzura zacznie się prostować. A w końcu nie po to spędziłyśmy tyle czasu na jej układaniu.

6. Brak utrwalenia

Na grafice: 1. Lakier L'Oreal Professionnel,18,30 zł; 2. Lakier Schwarzkopf, 25 zł; 3. Spray mocno utrwalający Tigi, 31,60 zł

Taka fryzura potrzebuje solidnej dawki utrwalenia. Używanie produktów kosmetycznych przed kręceniem to standard. Całą, gotową już fryzurę dobrze jest także utrwalić lakierem. Polecamy zrobić to takim kosmetykiem, który mimo mocnego utrwalenia, nie stworzy na włosach efektu “kasku”.

7. Nieodpowiednie cięcie

Żródło: stylecaster.com, forums.thefashionspot.com

Istotną kwestią przy kręceniu włosów jest ich cięcie. Lokom zdecydowanie sprzyja cieniowanie - są wtedy podkreślone i zazwyczaj lepiej się trzymają. Jeśli często nosimy taką fryzurę, warto rozważyć dodanie pasmom lekkości za pomocą odpowiedniego strzyżenia.

Autor: Bogumiła Kurzeja